Про це сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час зустрічі з активом Старосалтівської селищної об’єднаної територіальної громади. У ході спілкування йшлося про головні досягнення громади та проблемні питання, що потребують уваги й вирішення. Такий діалог, за твердженням Сергія Чернова, потрібен, аби зрозуміти, яка допомога необхідна об'єднаній громаді від обласної ради.

Під час зустрічі, голова обласної ради насамперед підкреслив, що Старосалтівська громада стрімко увійшла в процес децентралізації та вже на цьому етапі реформ мала змогу переконатися у перевагах, які вони дають тим, хто скористався новими можливостями,  відкривають додаткові повноваження та фінансові ресурси.

«Старосалтівська громада, починаючи із 2017 року, за підтримки держави розпочала реалізовувати проекти розвитку і вже встигла багато зробили для своїх мешканців», – підкреслює Сергій Чернов.

Так, за словами голови Старосалтівської селищної ради Едуарда Коновалова,  у громаді працюють два комунальних підприємства, які обслуговують всі 20 населених пунктів. За власні кошти громади протягом 2018 року матеріальна база комунальних підприємств поповнилася двома спеціалізованими автомобілями для вивозу сміття, асенізаційною машиною, трьома тракторами з причепами та навісним обладнанням для прибирання території, а також було встановлено понад 50 контейнерів для збору сміття.

«Такими темпами за п’ять-десять років можна зробити багато. Динаміка є, результати теж маємо, – вважає Сергій Чернов. – Люди бачать, що комунальні підприємства працюють і послуги надаються, а це і є головним завданням для будь-якої громади».

Крім того, Сергій Чернов висловив подяку партнерам, які беруть участь у реалізації проектів на місцевому рівні, зокрема «GIZ» і «U-LEAD з Європою». Звернув увагу присутніх на велику кількість інших проектів міжнародної технічної допомоги, якими можна користуватися та залучати додаткові кошти для розвитку територій.

«Для цього потрібно мати ініціативу та сформувати команди, які будуть визначати пріоритети, готувати проекти, а потім за підтримки громадськості знаходити можливість для їх реалізації. Робити це прозоро й зрозуміло», – говорить він.

Голова обласної ради зазначив, що збільшення місцевих бюджетів, у тому числі, їх власних доходів, дає громадам такі можливості, яких до реформи ніколи не мали громади дотаційні.

«Іншими словами, це тільки початок реформи місцевого самоврядування. Процес децентралізації стає незворотнім, але ми не можемо втрачати час, оскільки формування спроможних громад через об’єднання має бути завершено  на території усієї країни до наступних місцевих виборів у 2020 році», – наголосив Сергій Чернов.

IMG_7014
IMG_7007
IMG_7027
IMG_7016
IMG_7051
IMG_7056
IMG_7068
IMG_7103
IMG_7116

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я