Про це під час онлайн-наради з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Зокрема, Сергій Чернов зазначив, що поділяє інноваційні підходи до формування стратегій регіонального розвитку, запропоновані урядом, які на його думку, дозволяє нормативно-правова база, сформована у 2015 році.

«До порядку денного наступної сесії Харківської обласної ради, пленарне засідання якої відбудеться 28 лютого, внесене питання про розроблення Стратегії розвитку Харківської області на період 2021-2027 рр. та відповідного Плану заходів на 2021-2023 рр. Розпочалась підготовча робота по створенню робочої групи з підготовки Стратегії», – повідомив Сергій Чернов.

На його переконання, щоб підготувати якісний стратегічний документ стосовно регіонального розвитку, необхідно залучення не тільки якомога широкого кола депутатів, а також представників бізнесу, науковців та громадськості, «кожний учасник процесу має взяти на себе відповідальність за кінцевий документ та безпосередньо долучатися до реалізації Стратегії».

Крім того, голова обласної ради поділився спостереженням, що проекти, на які виділяються кошти, не спрямовані саме на розвиток, створення нових підприємств і робочих місць:

«Я б запропонував Міністерству розробити запобіжні положення, як практикують у структурах ЄС. Якщо проект не відповідає методиці, не кореспондується із стратегічним напрямками регіонального розвитку, то не отримує кошти. Таким чином, створити стимул готувати проекти розвитку, в контексті стратегічних напрямків для регіону», – зауважив він.

Аби якість проектів постійно зростала, має бути їх конкуренція в рамках того чи іншого завдання, вважає очільник облради.

«У нас унікальна можливість зараз затвердити стратегії на 7 років. Період достатньо великий і ми приходимо до середньострокового та довгострокового планування, прийняття відповідних бюджетів і тому втратити цей час безумовно не можна», – звернув увагу учасників заходу Сергій Чернов та додав, що кількість коштів, які виділяються державою з кожним роком все більше, але субвенції з державного бюджету мають також відповідати напрямкам і цілям, закладеним у стратегії державного розвитку та відповідних регіональних стратегіях. Також на створення робочих місць, залучення інвестицій та підвищення конкурентоспроможності кожного регіону.

IMG_6431
IMG_6426
IMG_6484
IMG_6436
IMG_6451
IMG_6453
IMG_6505
IMG_6461
IMG_6432
IMG_6490
IMG_6517
IMG_6462
IMG_6463
IMG_6468
IMG_6480
IMG_6491
IMG_6499
IMG_6534
IMG_6528
IMG_6538

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я