Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» розпочинає реєстрацію на тренінги для представників об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення Харківської області.

Як зазначають організатори, їх метою є створення та втілення місцевої програми громадського здоров’я. Система громадського здоров’я - комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль усього суспільства.

Тренеркою виступить Тетяна Гавриш, кандидатка юридичних наук,заслужена юристка України, експертка у галузі бізнес-стратегій, планування, міжнародного права, координаторка громадської платформи «Харківська експертна група підтримки медичної реформи», керуюча партнерка ЮФ ILF.

В рамках тренінгів учасники зможуть:

  • розробити стратегію здоров’я громади;
  • знайти рішення юридичних, економічних, організаційних та комунікаційних питань, які будуть виникати під час розробки та впровадження стратегії;
  • за допомогою експертів втілити стратегію у життя;
  • отримати додаткові ресурси для реалізації стратегії.

Навчання складається з трьох одноденних тренінгів. Інтервал між навчальними модулями складатиме місяць.

Учасником тренінгу може бути територіальна громада (місто обласного значення, об’єднана територіальна громада). Територіальна громада на тренінгу має бути представлена командою.

В команду обов’язково мають входити:

  • координатор майбутньої програми (профільний заступник голови або інша уповноважена особа);
  • керівник медичного закладу, що надає первинну медичну допомогу на території громади;
  • керівник медичного закладу, що надає вторинну медичну допомогу (за наявності);
  • представник соціальних служб.

Додатково до складу команд можуть входити представник закладу освіти, громадські активісти, особи, які зацікавлені в зміцненні здоров’я населення громади. Склад команди не може бути більшим ніж 6 осіб. Відбір учасників буде проводитися на конкурсній основі.

Для участі у серії тренінгів необхідно до 11.02.2019 р. заповнити реєстраційну форму за посиланням https://u.to/MEqYFA .

Окрім навчання учасники матимуть можливість отримати консультації експертів. Також територіальні громади матимуть можливість отримати грант (у розмірі 10 тисяч євро) на реалізацію елементів стратегії здоров’я громади в 2019-2020 роках.

У разі виникнення питань звертайтеся за електронною поштою до координаторки з навчання та консультування Крістіни Куропатенко Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Довідково. Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Виконавці проекту Харківська обласна рада – координатор, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Проект створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичного сервісу та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я