На базі обласної клінічної лікарні відбулася зустріч медичної спільноти та керівників Харківщини з представниками Міністерства охорони здоров'я України. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в обговоренні головних засад, нормативної бази, проблемних питань реформування первинного рівня медичної допомоги та спеціалізованої медичної допомоги.

«Сьогоднішній формат зустрічі дуже вивірений, – говорить Сергій Чернов на початку діалогу, головна мета якого – підвищення потенціалу управлінських команд для ефективного впровадження реформи на місцях. – Тут присутні лікарі, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, управлінці, науковці, експерти.

Жодна реформа ніколи не супроводжувалася повним сприйняттям чи схваленням. Завжди є спротив, коли доводиться виходити із зони комфорту і звичного ритму. Маємо критично подивитися на систему, в рамках якої надаються медичні послуги. Внести зміни завжди можна, безпомильні рішення не бувають. Перші кроки ми зробили. Але є певні проблеми в непоінформованості, небажанні розібратися, подекуди в поганих комунікаціях на тих чи інших рівнях».

Завдання регіональна влада ставить перед собою зрозумілі, підкреслює Сергій Чернов: «Поліпшивши матеріально-технічну базу галузі, умови роботи медичних працівників, в сукупності можна досягнути нової якості надання послуг пацієнтам».

6 грудня на пленарному засідання обласної ради депутати розглянуть понад вісімдесят питань. Одне з центральних – програма «Здоров’я Слобожанщини», у якій ми плануємо збільшити фінансування, порівняно з 2017-2018 роками утричі – з двох до шести мільярдів гривень».

Зі свого боку представник МОЗ Тетяна Орабіна, що є керівником експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Директорату медичних послуг зазначила, що Харківщина посідає провідні позиції у рейтингу реформи. Так, за даними офіційного сайту Національної електронної системи охорони здоров’я e-Health по Харківській області зареєстровано 1 617 775 декларацій між лікарем і пацієнтом (2 рейтингове місце).

Керівник експертної групи розповіла про зміни та нові інструменти, які отримають лікарі та медичні установи з наступного року: «Нові електронні інструменти для лікарів – електронна медична карта з січня 2019 року та е-лікарняний з липня наступного року».

Для того, щоб ці інструменти на місцях запрацювали, наголошують у профільному Міністерстві, та для укладення договору з Національною службою здоров’я України, заклад охорони здоров’я комунальної власності повинен відповідати таким критеріям:

- завершити автономізацію, тобто реєстрацію ЗОЗ в організаційно-правовій формі комунального підприємства (комунальне некомерційне підприємство);
- ліцензія та статут ЗОЗ мають передбачати право надавати відповідні види вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
- наявність комп’ютеризованих робочих місць всіх лікарів-спеціалістів з підключенням до електронної системи охорони здоров’я (через електронну медичну інформаційну систему).

Під час засідання присутні дізналися про те, що новий етап реформи також пов’язаний зі стартом трансформації спеціалізованих послуг. З 1 липня має запрацювати програма «Безкоштовна діагностика»: за направленням сімейного лікаря проводитимуться додаткові аналізи та інструментальна діагностика. Для регіонів України це додаткових 2 мільярди гривень.

Керівники установ та місцевих рад завдяки сьогоднішній дискусії з’ясували для себе чимало питань, а також надали пропозиції представникам Міністерства щодо вдосконалення механізмів функціонування комунальних некомерційних підприємств.

IMG_0337
IMG_0211
IMG_0316
IMG_0227
IMG_0401
IMG_0251
IMG_0232
IMG_0254
IMG_0366
IMG_0269
IMG_0303
IMG_0420
IMG_0313
IMG_0355
IMG_0298
IMG_0390
IMG_0373
IMG_0360
IMG_0385
IMG_0392
IMG_0452
IMG_0281

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я