У Будинку рад відбулася зустріч першого заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленка з політичним радником Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Кейт Давенпорт.

Сторони зустрілися з метою обговорення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації  в Харківській області, а також визначення подальших напрямів співпраці.

«Дуже рада нарешті бути в Харкові. Вражена масштабами міста. Близько місяця тому я розпочала свою роботу на посаді й це мій перший візит до Харківщини. Наразі мене цікавлять питання щодо ходу впровадження децентралізації, а також питання безпеки у регіоні та кібербезпеки», - зазначила Кейт Давенпорт.

Також пані Давенпорт поінформувала, що наразі в Лондоні проходить тиждень України. У рамках заходу відбулася конференція з безпеки, проходить бізнес-форум та планується презентація провідних українських айті та технологічних компаній.

Віктор Коваленко спершу подякував гості за візит й передав слова вдячності Уряду Сполученого Королівства за підтримку та, зокрема, наданої можливості для лікування поранених бійців у британських госпіталях.

Він розповів про успіхи реформи місцевого самоврядування на Харківщині та роботу Харківської обласної ради.

«В обласній раді маємо 120 депутатів та шість фракцій. Хочу зазначити, що всі стратегічні питання, що стосуються бюджету та соціально-економічного розвитку повністю підтримують депутатським корпусом. Питання безпеки для регіону -  на першому місці. Зараз на Харківщині – стабільно. Проходять масштабні міжнародні заходи: матчі Ліги Чемпіонів, чемпіонати з боксу тощо.

У Харківській області шістнадцять об’єднаних територіальних громад. Ми не женемося за кількістю, для нас головна якість. Усі громади наразі спроможні, фінансово самодостатні. Фінансова децентралізація відбулась успішно – місцеві бюджети збільшилися в чотири рази. Другий етап, земельна децентралізація, наразі впроваджується. Вже 27 вересня цього року три громади Харківщини отримали у власність землі поза межами населених пунктів. Очікуємо на третій, дуже важливий етап – передачу громадам майна, зокрема, з державної власності», - поінформував перший заступник голови Харківської обласної ради.

В цілому, за його словами, децентралізація проходить успішно. Окрім того, напевно немає жодного населеного пункту в області, де не було б щось побудовано або відремонтовано за рахунок державного, обласного, місцевих бюджетів або грантових коштів.

«Цьогоріч на Харківщині відкрито 26 футбольних майданчиків та два потужних футбольних поля, згодом будуть відкриті два фізкультурно-оздоровчих комплекси. Йде також будівництво тридцяти амбулаторій у районах області у рамках реформи первинної ланки медицини», - додав Віктор Коваленко.

IMG_3770
IMG_3777
IMG_3816
IMG_3806
IMG_3800
IMG_3784
IMG_3793
IMG_3807
IMG_3797
IMG_3790
IMG_3799

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я