Дорогі земляки!

Рад можливості зустрітися з вами у такий відповідальний час. Ось уже два місяці ви є свідками напруженої парламентської боротьби у Верховній Раді України, а я і мої колеги, як ви розумієте, є і учасниками всіх цих процесів.

Я думаю, що в кожного з нас є своя точка зору на події, що відбуваються. Але оскільки мені вони бачаться, можливо, яскравіше, може, кілька глибше, дозволю собі викласти стисло і коротко суть того, що відбувається у парламенті.

За оцінками всіх спостерігачів, всіх міжнародних організацій в Україні відбулися найчесніші демократичні вибори за всю історію її існування. Переконливу перемогу над всіма конкурентами на цих виборах одержала Партія регіонів. За нас проголосував кожен третій виборець – вісім мільйонів українських громадян. Це наочне підтвердження того, що народ вірить Партії регіонів, вірить її лідеру Віктору Януковичу. Народ розуміє, що політики повинні вміти не тільки гарно говорити і багато обіцяти. Вони, передусім, мають вміти працювати, виконувати свої обіцянки, відповідати за свої слова. І все це народ побачив і відчув в Партії регіонів.

Відповідно до всіх світових і європейських традицій партія-переможець повинна була сформувати коаліцію більшості у парламенті. І ми з першого дня заявили, що, розуміючи всю складність ситуації в Україні, розуміючи, всю міру своєї відповідальності за рішення найголовніших завдань – об’єднання України, піднесення економіки та підвищення добробуту людей – ми готові переступити через будь-які амбіції, через будь-які непорозуміння, які були в історії наших відносин із політичними опонентами.

Ми запропонували створити широку коаліцію на основі тих цінностей, які поділяє більшість українського народу, відклавши на час – короткий чи довгий – те, у чому ми поки не знаходимо згоди, разом вирішувати те саме триєдине завдання, про яке я сказав.

На жаль, наша простягнута рука в той момент зависла в повітрі. Не знайшли ми розуміння і підтримки і в Президента, який декларуючи на словах схильність до тих самих ідеалів і, насамперед, об’єднання України, в той же час постійно наголошував, що вважає істинно демократичними лише «Нашу Україну», БЮТ і, в той час, Соціалістичну партію і тільки з ними пов’язує майбутнє України.

Звісно, така однобока, така обмежувальна позиція глави держави не сприяла консолідації сил у парламенті. Це сьогодні він каже інакше, це сьогодні він пропонує конструктивні речі. Але в політиці, як і в багатьох інших життєвих питаннях, все треба робити вчасно. Ми докладали величезні зусилля, щоб парламент конструктивно працював. Три місяці ми були свідками тривалого спектаклю під назвою «помаранчева коаліція».

Скільки було сказано гарних слів! Скільки було вилито бруду один на одного! Все це вже в історії. Створивши ледь в останній день коаліцію, її учасники так і не змогли подолати ні взаємної ворожості, ні взаємної недовіри, ні розбіжностей за всіма ключовими питаннями. У результаті не вирішили першого й головного завдання – не змогли обрати голову Верховної Ради, тим паче, не змогли наблизитися до затвердження кандидатури Прем’єр-міністра.

Сьогодні зі слів голови Верховної Ради Олександра Мороза ми знаємо, що цю, так звану, «дружну команду» очолювали зовсім не ті принципи, які об’єднують. Там все було побудовано на брехні, на взаємному обмані, на підсиджуванні і обмані партнерів. Звісно, така коаліція жити не могла. І вона припинила своє існування.

Я далекий від того, щоб зловтішатися, хоча йдеться про наших політичних опонентів. Тому ми не витрачали час на те, щоб дорікати їм чи критикувати. Ми знову запропонували працювати разом, шукати формулу, і знову ми не були почуті.

Тоді ми створили Антикризову коаліцію, яка сьогодні налічує 241 депутата. Ми обрали голову Верховної Ради, ми обрали першого заступника голови. Ми висунули кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра. Ми, практично, завершили роботу по утвердженню парламентських комітетів та їхніх керівників, вона буде завершена у вівторок. Ми готові працювати. Ми працюємо нині. І після створення комітетів ми розпочнемо головну свою діяльність.

Що ж ми зустріли у відповідь на наші конструктивні дії? Я думаю, що такої какофонії, яка була ці дні у сесійному залі, наш український парламент ще не чув. Такого потоку брехні і образ, які виливаються щодня у нашу адресу, я думаю, парламент ще не чув.

Я багато бачив у політиці, але сам собі ставлю запитання: як можуть люди, переповнені злістю і ненавистю, говорити святе слово «Україна», говорити святі слова про український народ, якщо вони, навіть з такими ж по статусу народними депутатами не вітаються і неготові говорити ні на яку тему?

Я переконаний, що перспектив у цього помаранчевого саботажу в парламенті немає. Я ще раз підтверджую: ми готові працювати, і ніякі шумові ефекти, ніякі провокації нас не зупинять. У нас вистачить витримки, в нас вистачить мужності ми дуже хочемо, щоб Президент усвідомив дуже просту річ: він ще авторитет сьогодні на однієї частини України. Наш лідер – Віктор Янукович, користується беззаперечним авторитетом і підтримкою на половині країни. Хто як не вони мають відкинути особисті амбіції й об’єднати Україну?

Тому, ми пропонуємо формулу «два Віктора – одна Україна». Бо Україна в нас, справді, одна. І ті люди, котрі стоять сьогодні біля парламенту, цю позицію підтримують.

Тому, я звертаюся до вас – своїх друзів, колег, тих, хто поділяє наші позиції і тих, хто не згоден з нами. Усвідомте складність моменту, піднімитесь вище вузькополітичних цілей. Погодьтеся з тим, що Україні сьогодні потрібен дієздатний парламент, професійне уряд. І нам усім потрібна загальна злагоджена робота на благо України.

Підтримайте сьогоднішнє звернення. Я впевнений, що ваш голос буде почутий в Києві.

Дякую.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я