6 липня під час робочої поїздки до Валківського району голова обласної ради Васілій Салигін ознайомився з роботою державного підприємства Дослідний завод ННЦ «ХФТІ» НАН України, який був створений наприкінці 1970-х років з метою впровадження в народне господарство новітніх досягнень в галузі кріогенної техніки та технології, розроблених вченими та інженерами НАН України. У 2004 році Постановою Кабінету Міністрів підприємство було перепрофільоване для виконання науково-технічних програм в галузі ядерної енергетики та комплексної програми забезпечення освітніх і вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання.

Сьогодні завод переживає не кращі часи. Тут працює 87 чоловік, що в десятки разів менше, ніж це було на початку 90-х років. На думку Васілія Салигіна, виходом для підприємства могла б стати приватна форма власності.

Також у ході поїздки В.Салигін оглянув пам’ятник садово-паркової архітектури XVII століття – палац Шидловських, який зараз знаходиться у занедбаному стані. До середини 1990-х років тут розміщувався зооветеринарний технікум. Кілька років тому були спроби передати приміщення у володіння Харківської єпархії. В. Салигін пообіцяв найближчим часом повернутися до розгляду цього питання.

З роботою ПСП «Маяк», що у селі Губщина, Васілія Салигіна ознайомив генеральний директор підприємства Григорій Губський. За його словами, найбільш актуальною проблемою для сільгосппідприємства сьогодні є неврегульовані ціни на молочну продукцію.

Наприкінці поїздки В. Салигін відвідав конезавод, заснований Олександром Масельським. Власник конезаводу Сергій Таран розповів, що сьогодні на заводі вирощується 88 коней української верхової породи. Заводу немає аналогів в Україні, оскільки він спеціалізується лише на розведенні коней.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я