- Як поділені комісії в обласній раді, наскільки це відповідає пропорційному складу депутатського корпусу?

Ми відповідально підійшли до цього питання, розуміючи наслідки несбалансовного розподілу місць в обласній раді. Тому представники Партії регіонів, яка перемогла на виборах в Харківській області і представлена в обласній раді 83 депутатами зі 150 (це 55%), обіймають 13 з 24 керівних посад, які є в обласній раді. Решту – 11 посад – займають інші політичні сили – усі шість, які крім Партії регіонів представлені в обласній раді. Ми чітко до пропорційного представництва тієї чи іншої політичної сили в обласній раді витримали співвідношення щодо керівних посад в постійних комісіях і заступників голови обласної ради.

- Ми говорили з керівниками обласної адміністрації, вони кажуть, що вони тут у ворожому середовищі.

Давайте говорити цифрами та фактами. Я ще раз наголошую, що 11 керівних посад в обласній раді віддані решті політичних сил. 55% депутатів обласної ради, які представляють Партію регіонів, обіймають 54% керівних посад в обласній раді. Я думаю, що такі звинувачення не мають сенсу.

Більш того, я хотів би нагадати опонентам з політичної сили «Наша Україна», що заступник голови обласної ради від «Нашої України» Марина Вишневська має повноваження координувати роботу таких постійних комісій як бюджетна, соціального розвитку і решти. Тобто існує повністю збалансований підхід до того чи іншого питання.

- Якщо брати ситуацію в Верховній Раді, Партія регіонів заблокувала трибуну і вимагає, щоб їм віддали чверть комітетів чи половину комітетів. Теоретично тут теж можуть БЮТ чи «Наша Україна» заблокувати трибуну, вимагаючи, наприклад, бюджетну комісію. Теоретично таке можливо?

Теоретично можливо все. Але я хочу сказати, щоб, може, почули і в Києві, що в регіонах дуже негативно ставляться до тієї ситуації, яка сьогодні склалася в Верховній Раді. Усім вже набридло це з’ясування стосунків. Сьогодні необхідно збирати врожай. Вчора селяни виходили на площу з вимогами підняти закупівельні ціни на сільгосппродукцію. Ви знаєте скільки сьогодні проблем в житлово-комунальному господарстві. А ми півроку до виборів з’ясовували стосунки і майже півроку після виборів це продовжуємо. Я розумію так: якщо є коаліція, якщо є представники, які наділені правами і мають приймати рішення, вони мають приймати рішення, в першу чергу, не для того, щоб задовольнити свої особисті потреби, а для того, щоб дати можливість працювати Верховній Раді, Кабінету міністрів, змінити ситуацію на краще в Україні.

- Скільки потрібно людей, щоб заблокувати трибуну в сесійній залі Харківської обласної ради?

Я думаю, що це не самоціль. Повірте, не може бути сьогодні вимог у «Нашої України» для того, щоб блокувати трибуну. Більше того, мабуть, це недосконалість законодавства. Наприклад, на Харківщині «Наша Україна» на минулих виборах набрала 5%, але представлена сьогодні в виконавчій владі.

Мабуть, не було б цих протиріч чи звинувачень, якщо б законодавство давало можливість організовувати владу так, що та політична сила, яка перемогла на виборах в регіоні, мала повну владу. Зараз, враховуючи те, що не вступив в дію другий етап конституційної реформи, у нас ситуація, так би мовити, незріла. Тому я вважаю це нагальним питанням, яке якнайскоріше треба вирішувати в державі, аби не було цих протиріч.

- Ви маєте на увазі посаду губернатора?

Звичайно.

- В цьому приміщенні обласна адміністрація на другому поверсі, а обласна рада на третьому. У вас не виникало конфліктів?

Ні, конфліктних ситуацій немає. В першу чергу, на другому і на третьому поверсі ми повинні думати, як нам треба працювати задля стабільністі та порядку області, щоб працювали підприємства і покращувалось життя людей. В цих питаннях я не бачу якихось протиріч, їх бути не може.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я