Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, його перший заступник Віктор Коваленко та заступник Володимир Скоробагач взяли участь у роботі постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. Мова йшла про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині використання надходжень до місцевих бюджетів від рентної плати за користування надрами.

Під час обговорення, слово взяв заступник голови облради Володимир Скоробагач. Він зауважив, що згідно з Бюджетним кодексом України зарахування зазначених коштів до загального фонду місцевих бюджетів ускладнює їхнє використання на вирішення проблем соціально-економічного характеру.

«Усі кошти, що надходять до місцевих бюджетів від рентної плати йдуть не  на розвиток громади, а в першу чергу витрачаються на виплату заробітної плати, погашення податків тощо. А справжні проблеми соціально-економічного характеру залишаються осторонь. Адже громади потребують розвитку, як-то: ремонт медичних закладів, освітніх установ, будівництво нових автомобільних доріг тощо», – сказав Володимир Скоробагач.

Голова обласної ради Сергій Чернов вважає, що ситуація, яка склалася, не відповідає принципу справедливого розподілу бюджетних коштів. За його словами, передбачається, що у цьому році Харківська область повинна отримати близько 700 млн грн надходжень з ренти. Й цей ресурс планувалося направити на пріоритетні напрями, як ремонт доріг і відновлення соціальних об’єктів, таким чином, можливо було б вже за 3-4 роки абсолютно змінити інфраструктуру Харківської області.

«Зараз кошти, що надійшли з податку на ренту відправляються до загального фонду, й, у законодавстві сказано, що вони в черговому порядку повинні направлятися на фінансування захищених статей видатків бюджету, потім, якщо кошти залишаються, вони можуть бути направлені на розвиток територій та інфраструктурних проектів», – сказав Сергій Чернов.

Тож враховуючи наявні потреби місцевих бюджетів у соціально-економічному розвитку депутати пропонують звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до Бюджетного кодексу України, а саме: вилучити пункти 41 і 42  статті 64, пункт 41 статті 66 та пункт 31  статті 69, спрямувавши надходження 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до спеціального фонду місцевих бюджетів, що дасть можливість більш ефективного використання цих коштів, у тому числі на забезпечення розвитку дорожнього господарства та інфраструктури громад.

Члени комісії підтримали винесення питання до розгляду на пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради.

Довідка. Фінансова децентралізація дала зростання місцевим бюджетам, в тому числі, і зарахування 5% рентної плати від видобутку природного газу, нафти та газового конденсату до місцевих бюджетів. 1 листопада 2016 року Верховною Радою України було прийнято за основу Проект Закону №3038 про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Цей проект присвячено розподілу між бюджетами рентної плати, яку сплачують підприємства за користування надрами, видобуваючи природний газ, нафту та газовий конденсат. Цим Законом пропонується зараховувати до державного бюджету не 100%, а 95% рентної плати. Останні 5% – розподіляти між місцевими бюджетами різного рівня.

IMG_7335
IMG_7347
IMG_7365
IMG_1013
IMG_7353
IMG_1020
IMG_1078
IMG_7394
IMG_7320
IMG_1018
IMG_7306
IMG_1047
IMG_1003
IMG_1036
IMG_1088
IMG_7321
IMG_1028
IMG_7345
IMG_1054
IMG_1081
IMG_7349
IMG_7332

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я