Голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов взяв участь у навчальному семінарі для депутатів, помічників депутатів та працівників виконавчого апарату Харківської обласної ради

До уваги присутніх були запропоновані питання перебігу децентралізації в Україні, її уроки та перспективи. А також про зміни у правовому регулюванні питань, пов’язаних з реалізацією повноважень органів місцевого самоврядування. 

Крім того, були розглянуті практичні питання реалізації повноважень депутатів, місцевих рад та  органів місцевих рад та розібрано законодавство про боротьбу з корупцією та особливості його застосування у сфері місцевого самоврядування. 

«Чотири роки тому була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Отже можна підбити підсумки, аналізувати, що вдалося зробити, а що у перспективі потрібно здійснити, аби реформа не зупинялася», - зазначив Сергій Чернов, відкриваючи семінар. 

Голова обласної ради звернув увагу присутніх, що після внесення змін у 2015 році до Бюджетного та Податкового кодексів, бюджети регіонального та субрегіонального рівнів, а особливо в об’єднаних територіальних громадах, отримали додаткові можливості. А з ними й додаткову відповідальність. «За прогнозами експертів, обсяг коштів місцевих бюджетів у порівнянні з 2015 році, наприклад, зведеного бюджету Харківської області, збільшиться приблизно у два рази. Якщо брати окремі об’єднані громади, враховуючи їх особливості, обсяг цих коштів збільшується й до трьох разів», - сказав він. 

«Головною проблемою я бачу, й на цьому постійно наголошую, питання підготовки кадрів. Забезпечення органів місцевого самоврядування, особливо у сільській місцевості, підготовленими, досвідченими фахівцями, озброєними сучасними знаннями. Вже рік ми добиваємося, щоб парламент ухвалив Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». Минулого тижня його черговий раз «провалили». Це не припустимо, оскільки в результаті реформи зростає рівень відповідальності керівників, депутатів, фахівців виконавчих апаратів місцевого самоврядування», - підкреслив Сергій Чернов. 

Він також зазначив, що без уваги залишається питання реформування субрегіонального та регіонального – обласного та районного – рівнів відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування. «Багато зробивши на рівні громад, тут реформа призупинилася. Але вже створені спроможні громади, що охоплюють усю територію району. Таких громад у державі 20, одна з них у Харківській області – Коломацька. В результаті – на 90% конкуренція компетенцій між виконавчими органами районного рівня та громади. На жаль, не внесені зміни до Конституції України в частині місцевого самоврядування. Через ці зміни в Основному законі можна було б зафіксувати вже наявні досягнення, зменшити політичний тиск на реформу, закласти основу для формування належної нормативної бази», - вважає Сергій Чернов.

IMG_9683
IMG_9689
IMG_9692
IMG_9696
IMG_9698
IMG_9700
IMG_9688
IMG_9703
IMG_9704
IMG_9713
IMG_9722
IMG_9726
IMG_9729
IMG_9737
IMG_9741
IMG_9744
IMG_9750
IMG_9759

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я