Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов був гостем програми «Гаряче крісло» на обласному радіо. Йшлося, зокрема, про позитивні результати фінансової децентралізації і паралельний процес - зростання навантаження на місцеві бюджети.

«Фінансова децентралізація, - вважає Сергій Чернов, - проведена дуже вчасно. Вона дала свій результат і завдячуючи їй сьогодні місцеве самоврядування, незважаючи на такі обставини як війна, зовнішній тиск, внутрішні політико-економічні проблеми все-таки може розвиватися. З початку фінансової децентралізації місцеві бюджети в середньому зросли у 2,8 разів. І питома вага коштів, що залишаються на реалізацію тих завдань, що стоять перед місцевою владою, збільшилася з 47% до 51%. Це вперше за історію Незалежної України. Безумовно, хотілося б рухатись далі».

Проте, за словами голови облради, у місцевої влади залишається чимало завдань для захисту фінансових інтересів громад:

«На останній сесії обласної ради ми прийняли чотири звернення до центральних органів влади, направлених на захист територіальної громади Харківського регіону.

Адже цього року Харківщина отримає екологічного податку менше на 35 мільйонів гривень. Крім того, Уряд прийняв рішення надати пільгу Укрзалізниці зі сплати податку на оренду землі, відтак це призведе до недоотримання бюджетом області близько 55 мільйонів гривень. Для таких районних центрів як Лозова чи Куп’янськ це 50% бюджету, які вже були закладені в бюджет, на які повинні були виконуватись роботи».

Крім того, говорить Сергій Чернов, «майже 2 мільярди гривень держава заборгувала області за пільгове перевезення. Це великі кошти для підприємств та фактор, що створює соціальну напругу.

«Обласна рада кілька раз ініціювала створити державну програму вирішення проблем переселенців. Хоч на Харківщині їх найбільше, це проблема національного рівня, її ми будемо розв’язувати ще не один рік. Але державної програми немає і ми з обласного бюджету вимушені величезну кількість коштів спрямовувати на охорону здоров’я, лікування, навчання дітей, утримання у соціальних закладах внутрішньо переселених осіб. А це додатково понад 400 млн гривень.

Додавши до вищезазначених сум не профінансовані державою програми з орфанних захворювань, гемодіалізу, інсуліну – виходить загалом близько 500 мільйонів гривень. Ці кошти область змушена відволікати від програм розвитку регіону», - резюмує Сергій Чернов у радіоефірі обласного радіо, підкреслюючи, що вкрай важливо, аби позитивні результати фінансової децентралізації і пов’язані з нею додаткові ресурси в місцевих бюджетах не були поглинуті через необхідність виконання регіонами зобов’язань держави.

IMG_3830
IMG_3793
IMG_3824
IMG_3796
IMG_3816
IMG_3806

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я