Нараду з питань фінансування у 2018 році робіт щодо відновлення палацово-паркового комплексу «Садиба» у смт Шарівка Богодухівського району провів сьогодні у Будинку рад Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради. Участь в обговоренні переліку першочергових дій взяли голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області Раїса Єремейчук, директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович, директор КП «Знахідка» Валерія Попова, голова Шарівської селищної ради Анатолій Бабак, фахівці обласної ради.

Як наголосив Сергій Чернов, розпочинаючи нараду, реконструкція Шарівки – багатоступінчасте і широкомасштабне завдання. Силами обласного бюджету впоратися не вдасться. Будуть залучатися різні рівні бюджетів, кошти європейських донорів. Але першими кроками для успішного діалогу з інвесторами має стати впорядкування документації та комплекс невідкладних протиаварійних робіт.

«Ми розпочали практичні дії з наведення ладу на цій території. Нещодавно здобули перемогу у конкурсі Міністерства культури в рамках проекту «Малі міста – великі враження». До слова, із 168 проектів два переможці – від Харківщини. Окрім Шарівки, Мінкульт підтримав проект «Рєпінський пленер» у Чугуєві.

Своїм завданням щодо Шарівки бачимо у максимально стислі терміни впорядкувати організаційні і фінансові питання, частина яких виноситься на пленарне засідання обласної ради 1 березня. Вкрай важливо не втратити час», - зазначив голова обласної ради.

За його словами, першочерговими заходами є розробка історико-архітектурного опорного плану смт Шарівка; виготовлення облікової документації для занесення палацово-паркового комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; розробка науково-проектної документації для оцінки технічного стану будівель, визначення першочергових протиаварійних робіт, програма реабілітації комплексу; розробка технічного заключення про стан несучих та огороджуючих конструкцій будівлі Палацу; робота над проектно-кошторисною документацією протиаварійних робіт.

Тобто, резюмував Сергій Чернов, близько 1 млн 300 тис грн необхідно буде спрямувати з обласного бюджету на цій сесії; деякі види робіт фінансуватимуться з місцевих бюджетів.

В ході обміну думками учасники наради напрацювали алгоритм дій, що дозволить максимально швидко профінансувати та виконати технічні роботи, завдяки яким палацово-парковий комплекс зможе приступити до наступного етапу – власне відновлення Садиби.

«Маємо не лише думати, але й працювати на кілька кроків уперед. Коли Шарівка разом з прилеглою територією буде приведена до ладу, у місцевої громади з’явиться великий простір можливостей і навіть потреба зі створення належної інфраструктури. Адже тоді це буде по-справжньому привабливий туристичний об’єкт. І відвідування його має бути не лише приємним, але й зручним», - резюмував Сергій Чернов.

IMG_2285
IMG_2211
IMG_2229
IMG_2234
IMG_2250
IMG_2253
IMG_2284
IMG_2257
IMG_2212
IMG_2249
IMG_2232
IMG_2241
IMG_2214
IMG_2226
IMG_2222
IMG_2246
IMG_2271
IMG_2283
IMG_2276

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я