Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зустрівся з представниками афганського руху краю на чолі з керівником Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимиром Рижковим. Говорили про складні умови діяльності Спілки, а також про необхідність посилення уваги регіональної та місцевої влади до ветеранів Афганістану.

Участь у спілкуванні взяли керівники постійних комісій облради бюджетного, медичного і транспортного спрямування Людмила Немикіна, Володимир Святаш, Вячеслав Чигрінов.

За словами Володимира Рижкова, сьогодні на Харківщині близько 10 тисяч ветеранів Афганістану, вони потребують соціального захисту, медичного забезпечення і загалом більш чуйного ставлення.

«Фінансування діяльності обласної Спілки останнім часом погіршилось, - зазначає керівник однієї з трьох найкрупніших громадських організацій області. – Із запланованих 150 тис. грн Спілка у минулому році отримала з обласного бюджету 62 тис.грн. Це зумовило накопичення боргів за комунальні послуги та згортання значної кількості заходів».

За дорученням Сергія Чернова голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна пообіцяла проконтролювати унормування цього неодмінного аспекту функціонування Спілки.

Болючим для афганців є питання медичного забезпечення, особливо, з кардіологічного, неврологічного та онкологічного профілю. Тож, актуальною є потреба включення цієї категорії пацієнтів до безкоштовних програм лікування. Як зауважив, голова постійної комісії з питань з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Володимир Святаш, на жаль, сьогодні посилюється тенденція згортання національних програм медичного обслуговування пільгових категорій громадян. Проте ті резерви, які має регіон, без сумніву, поширюються і на категорію афганців.

Також, наголошує Володимир Рижков, потребують підтримки близько шістдесяти родин загиблих воїнів, серед яких переважають одинокі матері. Матеріальна допомога чи пільги за комунальні послуги змогли б полегшити їх побут. Керівник обласної Спілки також повідомив, що в деяких районах місцева влада дослухається і робить реальні кроки з підтримки і допомоги родинам афганців.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов активно підтримав ініціативу афганців долучатися до участі в конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє». Це дозволить втілити соціально важливі справи в районах, як от ремонт палат у лікувальній установі, встановлення меморіальних знаків полеглим афганцям, реконструкція оздоровчого закладу.

Як повідомив Володимир Рижков, афганці усвідомлюють переваги, які дає децентралізація. І ті 42 депутати рад різних рівнів, що є членами афганської спільноти, працюють також на користь своїх громад.

В ході зустрічі йшлося про важливість оновлення та зміцнення матеріальної бази медичних установ, де проходять стаціонарне лікування ветерани організації.

Підсумком спілкування стало узагальнення усіх пропозицій, які лунали з обох сторін. Сергій Чернов дав низку протокольних доручень учасникам наради, пообіцявши спільно з депутатами облради працювати над розв’язанням проблемних питань, що були озвучені в ході діалогу.

Також він пообіцяв через Асоціацію органів місцевого самоврядування Харківської області залучити механізм взаємодії афганців з місцевими радами; включити обговорення проблем Спілки ветеранів Афганістану в порядок денний наступних зборів Асоціації. Особливо складні життєві ситуації, запевнив Сергій Чернов, будуть частково вирішуватись наданням матеріальної допомоги людям, які цього потребують.

Афганській спільноті Харківщини напередодні 29-ї річниці виведення військ з Афганістану очільник облради побажав міцного здоров’я, сили духу і якомога більше позитиву й радості у справах буденних. Ветеранам організації вручено нагороди обласної ради.

IMG_1731
IMG_1632
IMG_1638
IMG_1650
IMG_1657
IMG_1661
IMG_1664
IMG_1677
IMG_1674
IMG_1704
IMG_1636
IMG_1681
IMG_1683
IMG_1692
IMG_1695
IMG_1698
IMG_1699
IMG_1700
IMG_1720
IMG_1712
IMG_1722
IMG_1727

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я