Заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач відвідав Харківський міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр рідкісних (орфанних) захворювань, де привітав колектив та пацієнтів установи зі святом Масляної.

У розпал Масляної святкування з дегустацією різних видів млинців відбулось в Харківському медико-генетичному центрі. Участь брали і пацієнти, і співробітники.

Під час свята заступник голови облради звернувся до колективу Центру: «Бажаю Вашому колективу процвітання, успіхів, завжди гарного настрою! А ми в свою чергу, депутатський корпус Харківської обласної ради і я особисто, будемо робити все, щоб розвивати і посилювати ваш напрямок у допомозі людям з орфанними захворюваннями. Ви робите дуже важливу справу».

Генеральний директор Центру, депутат обласної ради Олена Гречаніна провела екскурсію установою та ознайомила з її роботою. Вона також подякувала заступнику голови обласної ради за допомогу та розвиток Центру.

Як зазначив Володимир Скоробагач: «Щорічно медико-генетичний центр приймає близько 40 тисяч пацієнтів. Багато з них - це люди з орфанними захворюваннями. Обласна рада вже давно приділяє особливу увагу питанню допомоги таким людям. Ми провели кілька форумів із залученням профільних фахівців; не раз зверталися до уряду з проханням виділити необхідні кошти для закупівлі ліків. А також виділяли гроші з обласного бюджету на ці потреби, адже держава не забезпечує в повному обсязі препаратами цю сферу».

Крім того, в кінці минулого року з обласного бюджету було виділено 15 мільйонів гривень на придбання сучасного діагностичного обладнання, на якому фахівці Центру зможуть працювати вже через тиждень.

За словами Володимира Скоробагач, наступним кроком у допомозі людям з рідкісними захворюваннями стане відкриття клініки. «Медико-генетичний центр вже не може справлятися з таким об'ємом пацієнтів. У клініці будуть знаходитися люди, яким потрібен якийсь час для постановки діагнозу. Вона буде приймати людей не тільки з Харкова і області, а й інших міст України і навіть Європи. Тут працюють прекрасні фахівці і під керівництвом Олени Яківни Гречаніної Харків стане флагманом в ефективному лікуванні таких хворих».

 

15
17
13
16
14
12
8
6
10
9
2
7
19
1
3
4

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП