Заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач відвідав Харківський міжобласний спеціалізований медико-генетичний центр рідкісних (орфанних) захворювань, де привітав колектив та пацієнтів установи зі святом Масляної.

У розпал Масляної святкування з дегустацією різних видів млинців відбулось в Харківському медико-генетичному центрі. Участь брали і пацієнти, і співробітники.

Під час свята заступник голови облради звернувся до колективу Центру: «Бажаю Вашому колективу процвітання, успіхів, завжди гарного настрою! А ми в свою чергу, депутатський корпус Харківської обласної ради і я особисто, будемо робити все, щоб розвивати і посилювати ваш напрямок у допомозі людям з орфанними захворюваннями. Ви робите дуже важливу справу».

Генеральний директор Центру, депутат обласної ради Олена Гречаніна провела екскурсію установою та ознайомила з її роботою. Вона також подякувала заступнику голови обласної ради за допомогу та розвиток Центру.

Як зазначив Володимир Скоробагач: «Щорічно медико-генетичний центр приймає близько 40 тисяч пацієнтів. Багато з них - це люди з орфанними захворюваннями. Обласна рада вже давно приділяє особливу увагу питанню допомоги таким людям. Ми провели кілька форумів із залученням профільних фахівців; не раз зверталися до уряду з проханням виділити необхідні кошти для закупівлі ліків. А також виділяли гроші з обласного бюджету на ці потреби, адже держава не забезпечує в повному обсязі препаратами цю сферу».

Крім того, в кінці минулого року з обласного бюджету було виділено 15 мільйонів гривень на придбання сучасного діагностичного обладнання, на якому фахівці Центру зможуть працювати вже через тиждень.

За словами Володимира Скоробагач, наступним кроком у допомозі людям з рідкісними захворюваннями стане відкриття клініки. «Медико-генетичний центр вже не може справлятися з таким об'ємом пацієнтів. У клініці будуть знаходитися люди, яким потрібен якийсь час для постановки діагнозу. Вона буде приймати людей не тільки з Харкова і області, а й інших міст України і навіть Європи. Тут працюють прекрасні фахівці і під керівництвом Олени Яківни Гречаніної Харків стане флагманом в ефективному лікуванні таких хворих».

 

15
17
13
16
14
12
8
6
10
9
2
7
19
1
3
4

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я