Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час Стратегічної зустрічі з питань ініціативи «Рівний Рівному» презентував потенціал Харківської області та висловив свої міркування щодо перспективного партнерства Харківщини з європейськими регіонами.

Сергій Чернов детально охарактеризував структуру Харківщини, її промисловий, освітній та культурний потенціал. Він, зокрема, акцентував на тому, що «область є лідером машинобудування України. Значне місце посідає випуск енергетичного устаткування, тракторобудування, літакобудування, радіоелектронна промисловість; в області видобувається майже 50% газу в Україні; понад 80% площі області зайнято під сільськогосподарське виробництво. Щорічний валовий збір зернових культур – близько 4 млн. тонн.

У вищих навчальних закладах регіону навчається понад 170 тис. студентів (12% від загальної чисельності студентів в Україні), понад 2000 ІТ спеціалістів щорічно випускаються з харківський університетів».

Як наголосив голова обласної ради, ці невід’ємні складові успішної розбудови краю знайшли відображення у Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року, оскільки пріоритетними галузями розвитку у документі визначені: газовидобування, машинобудування, IT-сектор, сільське господарство, харчова та переробна промисловість.

Сергій Чернов також повідомив, що у Харківщини налагоджені партнерські відносини з країнами Європейського Союзу та їх регіонами, а саме з Регіональною Радою Південної Карелії (Фінляндія), Великопольським воєводством Польщі, Тарнавським автономним краєм (Словенія), Адміністрацією Пловдіської області (Болгарія), Мажейкяйським районом (Литва).

«Харківська область готова у контексті ініціативи «Рівний рівному», що реалізується в рамках робочої групи Україна-Комітет регіонів ЄС, співпрацювати та розробляти спільні проекти, а також залучати власні ресурси.

Оптимальними для нас щодо обміну досвідом, - говорить Сергій Чернов, - є Німеччина, Польща, Угорщина, Словацька Республіка, Естонія, зважаючи на пройдений цими країнами шлях реформування».

IMG_0886
IMG_0877
IMG_0894
IMG_0904
IMG_0908
IMG_0911
IMG_0915
IMG_0923
IMG_0930
IMG_0939
IMG_0951
IMG_0954
IMG_0962
IMG_0971
IMG_0979
IMG_0983
IMG_1007

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП