Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час Стратегічної зустрічі з питань ініціативи «Рівний Рівному» презентував потенціал Харківської області та висловив свої міркування щодо перспективного партнерства Харківщини з європейськими регіонами.

Сергій Чернов детально охарактеризував структуру Харківщини, її промисловий, освітній та культурний потенціал. Він, зокрема, акцентував на тому, що «область є лідером машинобудування України. Значне місце посідає випуск енергетичного устаткування, тракторобудування, літакобудування, радіоелектронна промисловість; в області видобувається майже 50% газу в Україні; понад 80% площі області зайнято під сільськогосподарське виробництво. Щорічний валовий збір зернових культур – близько 4 млн. тонн.

У вищих навчальних закладах регіону навчається понад 170 тис. студентів (12% від загальної чисельності студентів в Україні), понад 2000 ІТ спеціалістів щорічно випускаються з харківський університетів».

Як наголосив голова обласної ради, ці невід’ємні складові успішної розбудови краю знайшли відображення у Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року, оскільки пріоритетними галузями розвитку у документі визначені: газовидобування, машинобудування, IT-сектор, сільське господарство, харчова та переробна промисловість.

Сергій Чернов також повідомив, що у Харківщини налагоджені партнерські відносини з країнами Європейського Союзу та їх регіонами, а саме з Регіональною Радою Південної Карелії (Фінляндія), Великопольським воєводством Польщі, Тарнавським автономним краєм (Словенія), Адміністрацією Пловдіської області (Болгарія), Мажейкяйським районом (Литва).

«Харківська область готова у контексті ініціативи «Рівний рівному», що реалізується в рамках робочої групи Україна-Комітет регіонів ЄС, співпрацювати та розробляти спільні проекти, а також залучати власні ресурси.

Оптимальними для нас щодо обміну досвідом, - говорить Сергій Чернов, - є Німеччина, Польща, Угорщина, Словацька Республіка, Естонія, зважаючи на пройдений цими країнами шлях реформування».

IMG_0886
IMG_0877
IMG_0894
IMG_0904
IMG_0908
IMG_0911
IMG_0915
IMG_0923
IMG_0930
IMG_0939
IMG_0951
IMG_0954
IMG_0962
IMG_0971
IMG_0979
IMG_0983
IMG_1007

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я