Про це заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у прямому ефірі телевізійної програми «Тема дня» на каналі ОТБ.

«Проведення реформи у сфері охорони здоров’я передбачає декілька напрямків. Перший і головний напрямок, який ми реалізовуватимемо цього року, відповідно до урядової постанови, стосується первинної ланки. Це стратегічне завдання. Робота почнеться з 1 липня, але зараз вже ведеться підготовча діяльність, спрямована на відновлення та реконструкцію наявних приміщень та будівель. Також ми визначились зі створенням біля п’ятдесяти нових сільських амбулаторій. Отже приміщення мають бути забезпечені такими необхідними комунікаціями та службами, а також, безумовно, амбулаторії мають бути укомплектовані кадрами», – сказав Сергій Чернов.

Наступний етап – створення госпітальних округів та формування другого рівня надання медичної допомоги, говорить голова обласної ради. За тим, спеціалізована допомога третього рівня.

«Законодавство пропонує, щоб усі заклади, що надають спеціалізовані медичні послуги, зокрема обласної, або іншої комунальної, власності змінили статус із комунальних закладів на комунальні підприємства. Неприбуткові комунальні підприємства. Минулого року Харківська обласна рада, передбачаючи, що такий закон буде прийнятий, змінила статус обласного онкологічного центру із закладу на підприємство. Ми вивчили усі ризики та переваги цього процесу. На розгляд наступної сесії обласної ради вносяться зміни до порядку призначення керівників комунальних закладів та комунальних підприємств охорони здоров’я відповідно до вимог чинного законодавства. Зокрема, створення конкурсних комісій за участі депутатів обласної ради, представників трудових колективів. Кожний комунальний заклад має пройти процедуру трансформації у комунальне підприємство», - повідомив Сергій Чернов.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я