Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зустрівся з представниками німецького Архітектурного бюро «ММ+Н», на чолі з його керівником паном Йоргом Мьозером, з метою обговорення перспектив реставрації та подальшого розвитку палацо-паркового комплексу «Садиба» у селі  Шарівка. Участь у зустрічі також взяли начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик та директор Департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Михайло Рабінович.

Голова обласної ради розповів, що депутати найближчим часом планують розглянути та прийняти рішення щодо збереження культурної спадщини області. «Відповідна програма буде винесена на наступну сесію Харківської обласної ради. Один з пріоритетів цієї програми – збереження та розвиток території  Шарівського палацу.

Вдячний, що можемо обговорити це питання попередньо та напрацювати план дій. Сподіваємось, що ви допоможете нам реалізувати масштабний, але дуже необхідний не тільки для Харківщини, але й для усієї України проект».

На думку Сергія Чернова, перше, що необхідно зробити разом з протиаварійними заходами, - забезпечити безпеку будівлі: «Зараз ми займаємося упорядкуванням документації на землю та укладенням  охоронних договорів, а також відповідними документами, що дозволять внести палац до Державного реєстру нерухомих пам'яток архітектури України».

За його словами, на сьогодні зроблено вже декілька конкретних кроків до залучення інвестицій на відновлення Шарівського палацу. Зокрема, нещодавно у проекті «Малі міста – великі враження», координатором якого є Міністерство культури України, до вісімки відібраних на впровадження культурних стартапів  увійшов проект села Шарівка «Культурний хакатон». Проектом передбачено проведення низки культурних заходів, спрямованих на привернення уваги до об’єкту культурної спадщини – фестивалів, театралізованих вистав, екскурсій, пленерів, виставок сучасного мистецтва.  

«У нашому Бюро працює 15 співробітників і вже протягом 25 років ми досліджуємо та реалізуємо різні проекти, більшість з яких були у Німеччині. Ми також впроваджували проекти у країнах Балтики, Азії, наприклад, у Китаї, В’єтнамі.  

На українському ринку ми вже два роки й рік тому дізналися про Шарівський палац. Зрозуміли, що завдяки залученню приватних інвестицій до цього проекту можна сприяти розвитку області. На нашу думку, реставрація культурних пам’яток, у першу чергу, це важливий елемент туризму, що сприяє економічному розвитку регіону», - сказав керівник Архітектурного бюро «ММ+Н» Йорг Мьозер.

Пан Мьозер також зазначив, що цей проект є доброю можливістю для застосування їхніх ноу-хау у сфері дослідження та реставрації будівель, а також запропонував за допомогою сучасних технологій дослідити стан Шарівського палацу. «Я хотів би залучити ще й інших фахівців до проекту, наприклад, представників Школи Архітектури у Лейпцизі, архітектурного факультету у Дрездені», - сказав він.

Як підкреслив архітектор Бюро «ММ+Н» Олександр Шевчук, маєток у Шарівці належав Леопольду Кенігу, який також був власником вілли у Боні, що наразі є другою офіційною резиденцією федерального президента Німеччини: «Є паралелі з німецької архітектурною історією, тому, маємо усі шанси на те, щоб надати цьому проекту розголосу та залучити зацікавлених інвесторів».

За результатами зустрічі сторони домовились надати свої пропозиції за два тижні задля визначення подальших робіт у проекті.

Довідка. Архітектурне бюро «ММ+Н» було засновано Куртом Мілдеєм та Йоргом Мьозером в квітні 1991 року. Головний офіс бюро розташований в місті Пірна. Представництва існують у різних містах, зокрема у Дрездені. Діяльність бюро спрямована на цілісну роботу у всіх сферах будівництва нових та старих будівель. Спектр роботи архітектурного бюро в Німеччині і за кордоном включає в себе модернізацію і відновлення історичних архітектурних пам'яток, палаців, замків і міських споруд. 

IMG_7934
1555
IMG_7952
IMG_7977
123
111
IMG_7966
IMG_7955
IMG_7967
IMG_7990
IMG_7995
IMG_8005
1111111

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я