Під час зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області йшлося про необхідність формування в регіоні свого бачення адміністративно-територіального устрою Харківщини. Учасники зібрання ухвалили рішення звернутися до голови облради та облдержадміністрації щодо створення відповідної робочої групи, яка напрацює та аргументує нову модель АТУ.

Як зазначив, президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Чернов, «в Україні на часі проведення адміністративно-територіальної реформи та процес формування спроможних громад шляхом об’єднання. Півтора десятки районів в Україні в тому числі в Харківській області, зокрема, Коломацький район, поглинуті однією територіальною громадою, яка перебирає на себе повноваження районної ради. Тож виникає проблема конфлікту компетенцій в юридичному плані, щодо повноважень виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади з одного боку, районної ради та районної державної адміністрації з іншого.

Безумовно проблему треба врегулювати на законодавчому рівні, прийняти відповідний закон, що регулює питання адміністративно-територіального устрою. А також внести зміни до Конституції, які стосуються децентралізації та реформи місцевого самоврядування, саме щодо розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, врегулювати правові аспекти їх відносин.

Тому час починати обговорення процесу укрупнення районів, готуватися до проведення адміністративно-територіальної реформи».

За словами Сергія Чернова, занепокоєння викликає те, що окремі експерти в Києві, не дуже обізнані у специфіці, ментальності, особливостях всіх регіонів України, дають рекомендації, при чому як константу державної політики, щодо укрупнення районів.

«Наші колеги з органів місцевого самоврядування намагаються з’ясувати, чи це офіційна позиція держави, чи ні, що в Харківській області буде створено всього три райони з Харковом як адміністративно-територіальною одиницею. Про це вони чули у засобах масової інформації. Можу чітко відповісти: це не відповідає дійсності. Це особиста думка окремих експертів.

Для того, що ми прийняли виважене рішення на рівні обласної ради та обласної державної адміністрації, обласна асоціація місцевого самоврядування прийняла рішення створити відповідну робочу групу, до якої увійдуть депутати, представники виконавчої влади, наукового середовища та громадськості. Відкрито та публічно почати процес обговорення майбутнього адміністративно-територіального устрою Харківщини. Підготувати документ, який буде схвалений обласною радою, а потім направлений до Уряду, Верховної Ради. Щоб позиція регіону була врахована при прийнятті остаточного рішення щодо його адміністративно-територіального устрою».

«Якщо просто олівцем по мапі накреслити межі майбутніх районів, такий адміністративно-територіальний поділ не буде ефективним.

Втім, вже можна сказати, що районів має бути більше ніж три або чотири, але не двадцять сім, як зараз», - вважає Сергій Чернов.

IMG_9850
IMG_9856
IMG_0014
IMG_9921
IMG_0015
IMG_0030
IMG_0016
IMG_9866
IMG_9925
IMG_0010
IMG_0012
IMG_0018
IMG_9847
IMG_9878
IMG_9860
IMG_9870
IMG_9871
IMG_9874
IMG_9962
IMG_9913
IMG_9910
IMG_9954
IMG_9990
IMG_9956
IMG_9975
IMG_9979

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я