Що необхідно для відновлення палацо-паркового комплексу «Садиба» у селищі Шарівка Богодухівського району та які кроки робить обласна рада, щоб унікальна слобожанська пам’ятка архітектури отримала нове життя. Про план дій, що дозволять поступово повернути красу палацо-парковому комплексу та використовувати його в подальшому  як туристичний об’єкт та майданчик для проведення культурно-освітніх заходів розповів голова Харківської обласної ради Сергій Чернов

«З метою збереження комплексу та вирішення першочергових питань щодо утримання палацу та інших будівель я скликав на робочу нараду 4 вересня 2017 року депутатів обласної ради з профільних комісій, фахівців управління з питань комунальної власності обласної ради, балансоутримувача майна КП «Знахідка», а також запросив голів Шарівської громади, Богодухівської районної ради та райдержадміністрації, фахівців Департаменту містобудування та архітектури ОДА. 

За підсумками наради ми підготовили план дій, що мають бути виконані найближчим часом і дозволять поступово повернути красу палацо-парковому комплексу та використовувати його в подальшому  як туристичний об’єкт,  музейний комплекс, майданчик для проведення культурно-освітніх заходів, місце дозвілля мешканців Харківської області та гостей», - повідомив Сергій Чернов. 

На минулій сесії Харківська обласна рада схвалила Програму економічного та соціального розвитку області на наступний рік, де передбачено розробку історико-архітектурного опорного плану селища Шарівка та виготовлення  облікової документації для занесення палацо-паркового комплексу «Садиба» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. В іншій обласній програмі, спрямованій на ефективне використання майна спільної власності громад області, також передбачається розробка науково-проектної документації на попередні роботи, зокрема на оцінку технічного стану, визначення першочергових протиаварійних робіт -190 тис грн - та підготовку проектно-кошторисної документації, також на початок виконання цих робіт – 810,0 тис грн. 

«Принципова позиція обласної ради в тому, що не тільки потрібно зберегти та відновити палацово-парковий комплекс «Садиба», а й реалізувати потенціал «Шарівського замку» як культурно-історичного об’єкта», - підкреслює голова обласної ради. 

Сергій Чернов також зазначив, що спільно з громадською організацією «Асоціація дизайнерів-графіків «4-й блок» Харківська обласна рада підготувала проект «Формування ресурсного простору “КУЛЬТУРНИЙ ХАКАТОН”», який подано на розгляд Міністерства культури для надання державної допомоги в рамках проекту «Малі міста – великі враження». 

Суть проекту – відкрити широкому загалу унікальну духовну спадщину Слобожанщини, стимулювати вивчення минулого цього краю. Застосування сучасного підходу до створення туристично-рекреаційної зони, на переконання авторів проету, дозволить створити на території палацо-паркового комплексу креативний простір для проведення культурно-освітніх заходів, музичних фестивалів, художніх виставок та інших заходів, що зроблять це місце привабливим для туристів не тільки з усієї України, а й з-за закордону.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я