Десять переможців IX Міжнародного телефестивалю «Дитятко» з трьох українських телестудій з 7 по 11 листопада побували у штаб-квартирі Ради Європи. Київська, близнюківська і чугуївська телевізійні команди відвідали Всесвітній форум демократії, який щороку збирає у Страсбурзі активну і небайдужу молодь з усього світу; познайомилися з ключовими інституціями і високопосадовцями Ради Європи. Діти також мали ексклюзивну програму з вивчення родзинок Ельзаського регіону.

Цьогорічний візит переможців телефестивалю до Страсбурга здійснювався у шостий раз: у 2012 році за ініціативи голови Харківської обласної ради, президента фестивалю Сергія Чернова та за підтримки Офісу Ради Європи в Україні «Дитятко» запровадив номінацію «Місцеве самоврядування – це ми!».

Діти, які створили найцікавіше відео про місцеве самоврядування, на кілька днів долучилися у Страсбурзі до поточної діяльності європейських організацій, що творять міжнародні демократичні стандарти та контролюють їх виконання. 

Насамперед, учасники української делегації взяли участь в обговоренні, чи є популізм проблемою, що визначало тематику Всесвітнього форуму демократії-2017. На це запитання міжнародне зібрання у Палаці Європи  відповіло ствердно, висловивши занепокоєння тим, що, незважаючи на серйозні безпекові і терористичні загрози, Європа не отримала щеплення від популізму.

На думку спікерів, популізм підживлює війни та конфлікти, продовжує наступ на ЗМІ, підриває основи незалежної судової гілки влади, нівелює автономність вишів. Намагаючись контролювати економіку, популізм породжує олігархію та корупцію. Зазвичай популісти маніпулюють питаннями національної чи релігійної приналежності. Тож європейські політики мають займати у цьому питанні непримириму позицію, даючи жорстку відсіч найменшим проявам популізму.  

Під час зустрічі з Постійним представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою переможці  намагалися з'ясувати рецепт боротьби з популізмом. Задля ефективної протидії популізму, говорить пан Посол, потрібно сумлінно виконувати два пріоритетні завдання: виховувати громадянське суспільство, щоб діти не дозволяли у майбутньому політикам маніпулювати собою; друге - зміцнювати державні інституції, які за умов процвітання популізму слабкі і маловпливові. 

Дмитро Кулеба своєрідно та алегорично охарактеризував дітям популізм: "Якщо ви попросите мене з'їсти відразу коробку цукерок, і не попередите про наслідки, то це буде, солодко і приємно. Але потім болітиме живіт чи зуби. Так і політики-популісти обіцяють те, що у результаті не піде на користь суспільству".

В рамках спілкування  з представниками Ради Європи з питань децентралізації, верховенства права і свободи слова  українська молодь зустрілася з очільником Департаменту демократичного врядування Генерального директорату ІІ – з питань демократії РЄ Даніелем Попеску, керівником українського відділу секції попереднього розгляду скарг Європейського суду з прав людини Дмитром Третяковим, менеджером проекту РЄ «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Шаіном Аббасовим. 

Як зазначив Даніель Попеску, який у 2016-2017 роках був спеціальним радником Уряду України з питань децентралізації, «важливо, щоби організація влади в Україні відповідала принципу субсидіарності, а значимі для громади рішення ухвалювала саме місцева влада, маючи для цього відповідні ресурси. 

Рада Європи зі свого боку контролює, дотримання країнами-членами основоположних принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і надає державам необхідну допомогу». 

Діти розповіли, як вони власними силами долучаються до змін в країні. Зокрема, студійці київської «Веселка ТВ» створили відео «Зміни свій ліфт», показавши, яким став ліфт звичайного житлового будинку після очищення, фарбування та ремонту дитячими руками. Цей челендж, пишаючись, повідомили юні телевізійники,  підхопили студії Запоріжжя, Дніпропетровська та Львова.

Українські творчі колективи побували також у Європейському молодіжному центрі Ради Європи, що залучає до своїх проектів молодь 18-30 років зі всього світу, тут значна увага приділяється дотриманню прав людини. Директор Центру Тіна Мулкахі детально розпитала дітей, які роботи перемогли у фестивалі, на що вони були спрямовані, і який позитивний ефект справили на авторів, окрім призової можливості відвідати Страсбург.

Телевізійники ж висловили свої міркування про те, які права дітей вони вважають найголовнішими. Тіна Мулкахі закликала їх не чекати подорослішання чи якихось особливих обставин, а робити все можливе для змін на краще самотужки і вже сьогодні. Вона також підкреслила, що Центр працює у такому ключі, аби молодь усвідомила, що кожна людина – індивідуальність. Їй не потрібно намагатися бути на когось схожою. Адже саме ці особливі риси та здібності кожного роблять цікавішими та змістовнішими спільні проекти.

Поза зустрічами, дискусіями та інтерв’ю переможці «Дитятка» цього року мали розширену пізнавальну програму, яка дозволила у стислий час познайомитися зі Страсбургом та його історією. Впродовж години каналами Страсбурга вони здійснили екскурсію водним трамваєм. Чимало цікавин про місто з двадцятивіковою історією  дізналися завдяки аудіосупроводу: і про Воронячий міст, і про Рибний ринок, і про Малу Францію, і про Марсельєзу, яка, до слова, була написана у Страсбурзі як марш революціонерів, а зрештою стала гімном Франції.

Незабутні емоції та враження отримала молодь, відвідавши Шоу орлів на орлиній фермі. Кожен зміг потримати величних птахів, які зусиллями тренерів вже стали ручними.

Заключним акордом було перебування у середньовічному замку Верхній Кенігсберг, що вважається одним із найкрасивіших в Ельзасі. У цьому по суті музеї діти побачили тогочасне облаштування королівських помешкань, і навіть збройну палату. Лицарські обладунки, говорить малеча, так і підштовхує до створення казкового фільму. 

Нові задуми та ідеї, твердять учасники візиту до Страсбурга, з’явилися за результатами цієї поїздки. Можливо, для когось відвідування штаб-квартири Ради Європи стане початком нового етапу у творчості чи повсякденній діяльності.

Оргкомітет Міжнародного телефестивалю «Дитятко» зі свого боку продовжує прийом робіт про місцеве самоврядування на наступний рік. Закликаємо дитячі телевізійні студії створювати відео про свої громади, ділитися кращими практиками, давати рецепти успішного врядування. Подробиці на сайті телефестивалю.

Страсбург чекає на нових переможців «Дитятка» у номінації «Місцеве самоврядування – це ми!»

IMG_0714
IMG_0047
IMG_0171
IMG_0284
IMG_0359
IMG_0500
IMG_0542
IMG_0598
IMG_0720
IMG_0843
IMG_1001
IMG_1039
IMG_1059
IMG_0875
IMG_1072
IMG_0962
IMG_1078
IMG_1094
IMG_1310
IMG_1110
IMG_1228
IMG_1306
IMG_1316
IMG_1143
IMG_1731
IMG_2114
IMG_1740
IMG_1779
IMG_1863
IMG_1830
IMG_2028
IMG_2065
IMG_2149
IMG_8505
IMG_8524
IMG_8655
IMG_8705
IMG_8724
IMG_8778
IMG_9130
IMG_9192
IMG_9380
IMG_9563
IMG_9669
IMG_9725
IMG_9731
IMG_9740
IMG_9747
IMG_9887
IMG_9968
IMG_9920

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я