Про це заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов на засіданні постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.  У роботі комісії взяв також участь перший заступник голови облради Віктор Коваленко. 

Окрім профільних питань, що стосуються розвитку інформаційного простору та безпеки в регіоні, обговорювався широкий спектр питань, включений до порядку денного пленарного засідання ХІІ сесії облради, що відбудеться 31 серпня 2017 року.

Зокрема, Сергій Чернов поінформував депутатів про запропоноване ним звернення до «Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням ініціювати терміновий розгляд питання щодо призупинення дії Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» до прийняття всіх необхідних нормативно-правових актів та встановлення чіткого механізму реалізації зазначеного Закону, а також  внесення змін до чинного Закону щодо скорочення терміну розгляду поданих надавачами державної допомоги матеріалів до 1-3 робочих та виключно в електронному вигляді через Реєстр державної допомоги».

При розгляді питання, що стосувалося розвитку дорожньої інфраструктури, голова облради наголосив, що в зв’язку з додатковими коштами на вдосконалення доріг, які регіон спрямовує за рахунок надходження від перевиконання плану митних платежів, слід виробити чітку стратегію, яка б уже найближчим часом дала  відчутний результат.

«Сьогоднішнє співвідношення розподілу цих коштів, коли ми на 60% фінансуємо  дороги державного значення і лише на 40% - місцеві автошляхи, вважаю, потребує перегляду. Адже, насамперед, ми зобов’язані забезпечити безпеку у напрямі руху шкільних автобусів. Це дозволить зняти соціальну напругу, з якою я часто зіштовхуюсь у районах. Реакція батьків, які побоюються відправляти дітей до навчальних закладів в інші населені пункти через відсутність доріг, цілком зрозуміла. 

Крім того, плануючи масштабні дорожні роботи в рамках експерименту, що стартував на Харківщині цьогоріч, маємо переглянути парк техніки з метою вдосконалення. Можливо, є потреба створити спеціальне комунальне підприємство, яке запропонує комплексний підхід до розвитку дорожньої інфраструктури. Підкреслюю, насамперед, місцевого значення», - наголосив голова облради.

На засіданні йшлося також  про схему формування госпітальних округів.

«Харківська область, - говорить Сергій Чернов, - не може погодитися із запропонованим у Києві варіантом, що передбачає створення чотирьох госпітальних округів. Є регіони, які вже на сесіях подібні варіанти схвалили. Вважаю, ми зі свого боку маємо відстоювати інтереси Харківщини. Проаналізувавши ситуацію, обласна робоча група на пленарному засіданні запропонує до затвердження схему із 7 госпітальних округів. 

Загалом, оскільки держава задекларувала перенесення початку реформи первинної ланки медичної допомоги з 01 липня 2017 року на 2018 рік, то формування вторинного рівня спеціалізованої медико-санітарної допомоги  видається передчасним. Маємо побачити, як працюватиме первинна допомога, щоб ухвалювати подальші управлінські рішення щодо вторинного рівня  допомоги».

Обговорюючи аспекти програми розвитку інформаційного простору, депутати акцентували на потребі модернізації теле- та радіомережі, особливо у прикордонних з Росією районах, що напряму впливатиме на зміцнення інформаційної безпеки.

072
035
025
039
041
043
113
057
063
078
098
102
151

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП