Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зустрівся з заступником голови Комітету  Верховної Ради з питань охорони здоров'я, народним депутатом України Іриною Сисоєнко. Робоча зустріч була направлена на обговорення ходу розробки та впровадження медичної реформи та функціонування галузі охорони здоров'я на території Харківської області.

На зустрічі були присутні голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, заступник голови комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Денис Дорожкін, заступник начальника Управління охорони здоров'я облдержадміністрації Галина Сіроштан, головні лікарі обласних медичних закладів та представники виконавчого апарату облради.

«Питання реформи охорони здоров'я було і залишиться ключовим, бо це питання конституційних прав кожного громадянина, - зазначив голова облради. - Але, на жаль, сьогодні немає єдиного підходу щодо самої реформи: є ініціатива Міністерства охорони здоров'я, ініціатива Комітету Верховної Ради та Верховної Ради в цілому, є прийнята концепція та окремі законопроекти. Але яку модель ми взяли за основу?".

Сергій Чернов поінформував, що депутатський корпус облради спільно з фахівцями управління охорони здоров'я та керівниками медичних закладів неодноразово збирався та обговорював ініціативи, що лунають стосовно медичної реформи. Результатом таких нарад стало відповідне звернення до Уряду та Верховної Ради України, ухвалене депутатами на минулій сесії облради.

Реформа у галузі медицини має корегуватись з реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка триває сьогодні, а госпітальні округи мають враховувати процес укрупнення територіальних громад та повинні збігатися з майбутніми новими адміністративно-територіальними одиницями, укрупненими районами.

Майбутні госпітальні округи повинні мати зрозумілу логістику, наявні дороги та якісне транспортне сполучення, матеріально-технічну базу та забезпеченість кадрами, наголосив голова обласної ради. "Наша позиція щодо госпітальних округів дещо відрізняється від позиції Міністерства, - зазначив С.Чернов. - Виступаючи за виважені кроки, ми переконані - рішення має бути направлено на людей. Медичні послуги мають стати доступнішими та позбутися корупційної складової ".

На недостатність інформаційної складової реформи звертала увагу й голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна. "Проведення реформи має супроводжуватись активною інформаційною кампанією, якої сьогодні бракує. Діалог між владою та громадами - залог успіху будь-якої реформи", - зазначила вона. Людмила Петрівна запропонувала залучити до такої співпраці Асоціацію органів місцевого самоврядування Харківської області та частіше запрошувати представників місцевої влади до парламентських слухань, засідань профільного Комітету Верховної Ради, тощо.

111
IMG_0884
IMG_0885
IMG_0888
IMG_0889
IMG_0892
IMG_0899
IMG_0904
IMG_0908
IMG_0942
IMG_0917
IMG_0919
IMG_0923
IMG_0924
IMG_0931
IMG_0935
IMG_0937
IMG_0950
IMG_0954
IMG_0955
IMG_0971
IMG_0985
IMG_0976

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП