День територіальної громади Сергій Чернов провів у Чкаловській об'єднаній територіальній громаді.

Разом з обласними фаівцями тут обговорювались аспекти реформування медицини та освіти, а також перспективи зміцнення місцевої податкової бази.

Як зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, така практика спілкування з новоствореними громадами буде постійною, аби у формі запитання-відповідей допомогти громадам подолати труднощі, які є на їхньому шляху.

"Ваша громада з населенням 12 300 людей, переконаний, має всі шанси бути самодостатньою. Головні завдання на сьогодні - ефективне місцеве оподаткування, вибудовування стратегії розвитку громади, ухвалення необхідних для виконання стратегії програм і ключове - надання якісних публічних послуг населенню", - сказав Сергій Чернов.

При порушенні питань медичного обслуговування голова обласної ради поінформував про створення робочої групи, яка напрацьовує позицію регіону щодо формування госпітальних округів, та закликав громаду давати свої пропозиції на обласний рівень для їх узагальнення і направлення до профільного міністерства.

Радник президента обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Галина Пронькіна розповіла про особливості формування бюджету ОТГ. За її словами, цьогорічний бюджет громади на рівні 22 млн грн, тут є резерви для його наповнення. Галина Пронькіна зробила акцент на можливостях, які відкриває участь у конкурсах та грантах.

Олена Кулик, радник голови обласної ради проаналізувала сильні сторони громади. На її думку, у розвитку економіки громади слід застосовувати кластерний підхід:

"Самодостатня громада означає постійне зростання добробуту кожної родини. А для цього потрібне цілеспрямоване створення робочих місць. На території Чкаловської громади дуже розвинене свинарство. Це ваша особливість, те, у чому вам немає конкурентів. Тож, важливо використати цей потенціал.

Дуже добре, що зазвичай на Харківщині усвідомлюють, якими мають бути акценти розвитку. У Старосалтівській громаді це, безумовно, увага до туристично-рекреаційної зони; на Ізюмщині - вирощуваня полуниці. Кластер неможливо створити з нуля, він уже існує, його потрібно лише розвивати. Ваша громада має для цього всі задатки".

Сергій Чернов запропонував громаді також використати механізм, який відкриває закон про співробітництво громад, зазначивши, що на Харківщині ним вже скористались у Великобурлуцькому та Близнюківському районах.

Обговорювались також земельні питання, аспекти поводження із комунальною власністю.

069
005
017
033
051
052
056
048
035
053
058
103
066
075
091
099
123
106
142
157
160
226_
190
167
135
217
245

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП