Міжнародний форум «Поверніть в моду доброту. Генетика і епігенетика рідкісних захворювань» пройде у червні в Харкові.

Як повідомив заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, це третій форум, присвячений цій темі. Але він стане першим, який пройде в міжнародному форматі. Для участі у ньому вже зареєструвались лікарі з Грузії, Вірменії, Казахстану і Білорусі.

«Нам потрібно об'єднати фахівців з різних країн навколо цього питання, впровадити єдину систему допомоги людям із рідкісними захворюваннями та популяризувати ранню діагностику таких захворювань у дітей і дорослих», - повідомив Володимир Скоробагач.

Генеральний директор Харківського міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру – центру рідкісних захворювань Олена Гречаніна повідомила, що також на форумі обговорять питання інклюзивної освіти, зокрема – для дітей з синдромом Дауна. За її словами, група харківських генетиків відкрила нові шляхи реабілітації «дітей сонця», і тепер за допомогою в центр приїжджають пацієнти з Бельгії, Англії, Греції, Франції, Канади і США.

«У нас прекрасний приклад школи № 106, де у звичайних класах навчаються діти з рідкісними захворюваннями. Ми вважаємо, що такі школи повинні бути в кожному районі. Нам потрібно адаптувати таких дітей до нормального життя, допомагати спілкуватися в колективі, а також навчати толерантності здорових дітей», - розповіла Олена Гречаніна.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП