Міжнародний форум «Поверніть в моду доброту. Генетика і епігенетика рідкісних захворювань» пройде у червні в Харкові.

Як повідомив заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, це третій форум, присвячений цій темі. Але він стане першим, який пройде в міжнародному форматі. Для участі у ньому вже зареєструвались лікарі з Грузії, Вірменії, Казахстану і Білорусі.

«Нам потрібно об'єднати фахівців з різних країн навколо цього питання, впровадити єдину систему допомоги людям із рідкісними захворюваннями та популяризувати ранню діагностику таких захворювань у дітей і дорослих», - повідомив Володимир Скоробагач.

Генеральний директор Харківського міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру – центру рідкісних захворювань Олена Гречаніна повідомила, що також на форумі обговорять питання інклюзивної освіти, зокрема – для дітей з синдромом Дауна. За її словами, група харківських генетиків відкрила нові шляхи реабілітації «дітей сонця», і тепер за допомогою в центр приїжджають пацієнти з Бельгії, Англії, Греції, Франції, Канади і США.

«У нас прекрасний приклад школи № 106, де у звичайних класах навчаються діти з рідкісними захворюваннями. Ми вважаємо, що такі школи повинні бути в кожному районі. Нам потрібно адаптувати таких дітей до нормального життя, допомагати спілкуватися в колективі, а також навчати толерантності здорових дітей», - розповіла Олена Гречаніна.


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП