Документ планується підписати 21 березня цього року об 11 годині у приміщенні Великобурлуцькій селищної ради.

Керуючись Законом України «Про співробітництво територіальних громад», громади Великобурлуччини (Великобурлуцька селищна рада - ініціатор, Підсереднянська, Гнилицька Перша, Катеринівська, Григорівська, Хатнянська сільськи ради) відповідно до чинного законодавства провели низку заходів з організації співробітництва у формі реалізації спільного проекту «Тільки разом зробимо село привабливим», яким передбачається придбання спеціальної техніки, необхідної для проведення робіт з благоустрою та утримання населених пунктів в належному санітарному стані.

Закон України «Про співробітництво територіальних громад» набув чинності у 2014 році і мав би стати першим кроком на шляху реформування місцевого самоврядування та об’єднання громад.

Станом на 1 березня 2017 року в Україні укладено та зареєстровано Мінрегіоном 75 договорів про співробітництво територіальних громад. Це більше ніж 380 громад, серед яких є і об’єднані, які спільно реалізують проекти, розвивають сільські території, підвищують якість життя населення.

Найбільшу кількість угод про співробітництво територіальних громад укладено в Полтавській області - 35, Івано-Франківській – 10, Волинській – 8, Черкаській – 6. В Харківській області до цього часу – жодного.

За дорученням голови Харківської обласної ради Сергія Чернова проведено ряд заходів, спрямованих на активізацію в районах роботи по співробітництву громад:

• фахівці Харківської обласної ради спільно з Асоціацією місцевого самоврядування Харківської області проводять роз’яснення процедури укладення договорів співробітництва з виїздом безпосередньо в райони, які виявили бажання долучитися до цієї справи;

• ініціативна група відвідала Полтавський район Полтавської області для набуття практичних знань щодо укладання договорів співробітництва;

• розроблені та надані ініціаторам співробітництва «Рекомендації щодо практичного застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в частині організації та юридичного оформлення договору про співробітництво».


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП