За участю Сергія Чернова, голови Харківської обласної ради, президента Української асоціації районних та обласних рад, відбувся інформаційний семінар з головами місцевих рад – потенційних центрів майбутніх об’єднаних громад регіону (відповідно до Перспективного плану формування територій громад Харківської області).

Захід організований Харківським регіональним Офісом з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади, що працює за підтримки міжнародних партнерів: USAID (США) та німецько-українського проекту «Київський діалог».

На заході також були присутні: представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, керівництво регіону, депутати обласної ради, регіональні експерти, посадові особи.

На початку семінару в своєму вітальному слові Сергій Чернов наголосив: «Реформа децентралізації влади в Україні наразі є головною, адже вона здатна змінити якість життя кожної територіальної громади».

Він також зазначив, що після того, як Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування, документ став частиною національного законодавства. Проте не так давно держава почала активно втілювати в життя прописані в ній принципи. Вагомим кроком в цьому напрямку стало схвалення Кабміном у 2014 році Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«За ці два роки, - говорить голова обласної ради, - важливим досягненням стало зрушення у позитивному напрямку ставлення суспільства до реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Так, за результатами всеукраїнського соціологічного дослідження, 59% населення вважають, що ці реформи потрібно проводити, також 53% вважають за необхідне вносити зміни до Конституції. Тоді як у 2014 році кількість людей, які підтримували реформу з децентралізації влади, становила менше 50%, так само як і менше 50% хотіли змін до Конституції».

Сергій Чернов також звернувся до учасників семінару з проханням покращити роз’яснювальну роботу щодо необхідності об’єднання територіальних громад: «Сьогодні тут зібралися люди з активною громадською позицією, на яких опираються їх громади. Ви маєте якісно проводити роз’яснення суті реформи, адже виключно за наявності зворотного зв’язку з людьми, ми зможемо реалізувати поставлені задачі. Бо коли не буде розуміння того, що від децентралізації та добровільного об’єднання отримає кожна громада та сім’я зокрема, то відбуватиметься супротив, що ускладнюватиме просування позитивних змін в регіоні. Які полягають і в тому, що, наприклад, в перший рік після того, як були внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, ми отримали додатково на 42% більше коштів, що надійшли до місцевих бюджетів. Також станом на початок року обсяг накопичених залишків коштів місцевих бюджетів по загальному фонду склав 27,4 млрд. грн. Це говорить про те, що почав працювати механізм фінансової децентралізації».

 

159
028
012
006
018
025
037
050
039
041
031
056
058
060
033
065
066
072
073
074
076
133
079
106
084
087
107
091
094
099
104
108
111
115
135
121
128
131
130
134
139
143

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я