Шановні колеги!

Відповідно до чинного законодавства голова обласної ради звітує про роботу депутатського корпусу в цілому та свою діяльність, а також про реалізацію регуляторної політики та роботу виконавчого апарату. Традиційно ми вносимо до порядку денного і розглядаємо це питання наприкінці року, щоб підбити перші підсумки соціально-економічного розвитку регіону за рік, виконання бюджету, а також визначити магістральні напрямки роботи у наступному році.

У своєму виступі хотів би звернути увагу на основні тенденції, що допоможуть отримати цілісну картину роботи обласної ради у звітному періоді – з листопада 2012 року по листопад 2013 року. За більш детальною інформацією пропоную звернутися до матеріалів, розданих разом із проектом рішення і оприлюднених в Інтернеті.

Дотримуючись у своїй діяльності Конституції України і Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», Харківська обласна рада організовує свою діяльність на підставі перспективних та поточних планів роботи, які складаються з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій і обласної державної адміністрації.

Мушу відзначити високий рівень взаємодії обласної ради з обласною державною адміністрацією, Харківською міською радою та органами місцевого самоврядування всіх рівнів, а також районними державними адміністраціями.

У звітний період обласна рада працювала послідовно і плідно, представляючи інтереси територіальних громад, вирішуючи питання життєдіяльності та розвитку територій області.

Нагадаю, що, реалізуючи сучасний програмно-цільовий та інноваційно-стратегічний підхід у розвитку регіону, наприкінці 2010 року ми ухвалили Стратегію сталого розвитку області до 2020 року. Відповідно до Стратегії в області діє 44 програми, з яких 9 було ухвалено протягом звітного періоду, до інших програм було внесено зміни.

Реалізація заходів, передбачених у програмах, потребує матеріального забезпечення, яке залежить від якісної організації бюджетного процесу в області, а саме: від формування обласного бюджету, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, ефективного розподілу бюджетних коштів, контролю за їх цільовим і ефективним використанням.

Зведені показники виконання обласного бюджету у поточному році будуть доведені до відома обласної ради і громадськості в січні наступного року, але хочу звернути увагу на характерні тенденції 2013 бюджетного року.

Протягом січня-листопада 2013 року до обласного бюджету, з урахуванням трансфертів з державного бюджету, надійшло доходів 4725,4 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 10,1% (на 434,7 млн.грн.).

До зведеного бюджету області, з урахуванням трансфертів з державного бюджету, за січень-листопад 2013 року, надійшло 10766,2 млн. грн., в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження збільшились на 771,7 млн. грн., або 7,7%.

До загального фонду за січень-листопад, без урахування трансфертів, надійшло 4621,9 млн. грн., збільшення до відповідного періоду минулого року на 6,2%, або 271,7 млн.грн.

Власні та закріплені доходи загального фонду обласного бюджету за січень-листопад 2013 року виконано на 100,1% (надійшло 992 млн. грн.). У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року вони збільшились на 42,9 млн. грн., або 5,1%.

Виконання обласних програм у січні-жовтні було профінансовано в сумі 47,1 млн.грн. Для економії часу дозволю собі зупинитися лише на деяких соціально важливих галузях.

За попередніми даними виконання програми «Власний дім» у 2013 році дозволило збудувати 28563 кв. м житла та газифікувати 651 садибу.

У 2013 році для поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів регіону з обласного бюджету виділено вже 17,9млн. грн, що у 6 разів більше ніж у минулому році.

За ці кошти: у 230 школах облаштовано теплі внутрішні санвузли, у 107 - відремонтовано покрівлі, у 157 - змінено вікна на енергозберігаючі; в навчальних закладах проведено ремонт у 178 харчоблоках, 174 їдальнях, 147 спортивних залах. Загалом ремонтні роботи було проведено у 468 установах.

Протягом 2013 року в області розпочали роботу 14 дитячих навчальних закладів. У діючих дитячих садках додатково відкрито 47 груп, з них 23 групи в Харкові. Всього в дошкільних навчальних закладах області створено 690 нових місць для дітей.

На 2014 рік заплановано будівництво об`єктів на загальну суму 94,863 млн. грн.

У галузі охорони здоров’я з обласного бюджету виділено близько 3,5 мільйона гривень на створення системи навігаційного моніторингу, контролю та зв’язку для всієї служби швидкої медичної допомоги та служби медицини катастроф, а також придбано комплекти для дистанційної передачі електрокардіограм «Телекард» майже на 3 мільйони гривень.

Обсяги фінансування обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» за 10 місяців поточного року склали 24,18млн.грн.

Охорона здоров’я і освіта мають завжди бути серед пріоритетів діяльності обласної ради. Їх підтримка – наше стратегічне завдання на майбутнє.

Також першочерговим завданням обласної ради на наступний рік, треба визначити сприяння реалізації програми будівництва місцевих доріг на 2014 рік, над якою працює Кабмін за дорученням Президента України. Ми маємо об’єднати зусилля, щоб забезпечити комфортне і безпечне сполучення між населеними пунктами області.

Обласна рада уважно стежить за змінами у законодавчому полі, що стосуються бюджетної сфери, і вносить пропозиції з метою збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів.

Завдяки проведеній роботі по вдосконаленню бюджетного та податкового законодавства, місцеві органи влади в результаті перерозподілу і розширення джерел надходжень додатково отримують щорічно 50 мільйонів гривень.

Хоча, нажаль, фінансування регіонів субвенціями з Державного бюджету, незважаючи на затверджену методику розподілу коштів, має непрогнозований характер.

Управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області є важливим чинником наповнення бюджету, а отже одним із механізмів реалізації стратегії регіонального розвитку.

Протягом звітного періоду укладено 26 договорів оренди нерухомого майна спільної власності та цілісних майнових комплексів.

Погоджено укладання балансоутримувачами 15 договорів оренди, надано 12 дозволів на суборенду нерухомого майна. Укладено та погоджено 134 додаткові угоди до договорів оренди та суборенди.

Всього протягом звітного періоду, відповідно до встановленого порядку щодо майнових питань, видано 207 розпоряджень та ухвалено 97 рішень обласної ради. 91 розпорядження і 53 рішення - в аналогічному періоді минулого року.

На підставі рішень обласної ради у звітному періоді укладено 17 договорів купівлі-продажу об'єктів спільної власності територіальних громад області, з них 11 договорів на суму 566,3 млн.грн.

Від приватизації об'єктів спільної власності до обласного бюджету розвитку перераховано 97,7 млн.грн. Очікувані надходження до бюджету – 469,6 млн. грн..

Не можу обійти увагою прикру ситуацію, що склалася з казначейськими виплатами в регіоні і вже торкнулася не тільки крупних підприємств, а й простих громадян. Розуміючи обставини, що супроводжують виконання держбюджету поточного року і його формування на наступний, соціально орієнтовані виплати все ж повинні залишатися першочерговими у будь якій ситуації.

Зважаючи на таку ситуацію, ми направили свої пропозиції щодо удосконалення казначейського обслуговування місцевого самоврядування, зокрема:
- встановити чіткі терміни виконання платіжних доручень місцевих бюджетів;
- запровадити використання коштів з рахунків місцевих бюджетів для покриття дефіциту ресурсів Державного бюджету тільки на договірній основі між Мінфіном та відповідними органами місцевого самоврядування.

Після проведення оптимізації діяльності комунальних підприємств, у першу чергу після зменшення кількості таких, що тривалий термін не працювали, сума збитків зменшилась на 7,7 млн.грн., при зменшенні на 10 одиниць збиткових підприємств одночасно відбулось поліпшення у 2,8 раза результатів роботи по 32 прибуткових підприємствах.

Сума нарахованих відрахувань від чистого прибутку до обласного бюджету за 9 місяців 2013 року у порівняні з аналогічним періодом минулого року також зросла на 10%.

З метою надання більш якісних і доступних послуг створено 7 нових комунальних підприємств різних сфер діяльності (СЛОБОЖАНСЬКИЙ МИСЛИВЕЦЬ, ПРОФДЕЗІНФЕКЦІЯ і РИТУАЛ).

Здійснюючи регуляторну політику в регіоні, у звітному періоді Харківська обласна рада ухвалила 4 локальних регуляторних акти, що стосуються використання лісових ресурсів, управління майном, користування маломірними суднами на водних об’єктах. Тож на сьогодні в Харківській області чинними є 17 регуляторних актів.

У 2013 році, як і у минулі роки, Харківська обласна рада, керуючись Стратегією сталого розвитку регіону, приділяла значну увагу підтримці інноваційної діяльності, адже саме інновації є основою конкурентоспроможності економіки.

Ми розпочали рік Міжнародним конкурсом інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи», де взяли участь 256 проектів. Нагородження переможців Конкурсу відбулося у вересні під час Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», який вп’яте проходив на Харківщині, зібравши цього разу близько 400 учасників з 15 країн світу.

Ще одним заходом, спрямованим на підвищення конкурентоспроможності регіону, став проведений 31 серпня 2013 року Міжнародний форум «Україна і світ: синергія міжнародної інтеграції», куди з’їхалося понад 200 провідних фахівців авіакосмічної галузі.

Цьогорічний Міжнародний Форум «KHARKIV-IT» який зібрав у нашому місті фахівців з усього світу, участь у якому взяли 263 проекти, має повне право стати щорічним який відповідатиме статусу Харкова, як інноваційної столиці України. Форум дозволив виробити узгоджене бачення владою, регіональною освітою та міжнародною IT спільнотою подальших шляхів розвитку галузі.

Розвиток інноваційно-інвестиційного потенціалу регіону невідривно пов’язаний з вищою школою і наукою Харківщини, представленою більш ніж 200 науковими закладами. У 86 харківських вузах навчається двохсоттисячна студентська аудиторія, з якою працює двадцятитисячна викладацько-професорська спільнота.

Вищі навчальні заклади краю співпрацюють з шістдесятитрьома країнами світу, вони залучені до реалізації більше ніж 500 міжнародних і освітянських програм і проектів міжнародної технічної допомоги, ними укладено більше восьмиста міжнародних договорів.

На підприємствах і в установах області науковою роботою займаються 21 тисяча працівників.

Такий унікальний потенціал, якого не має жодний регіон України, характеризує область як сучасний інтелектуальний центр, його значення виходить за межи області і навіть кордони держави. Реалізація настільки значущих перспектив повинна забезпечити міцні позиції Харківщини в глобалізованій світовій спільноті.

Результатом консолідації зусиль представницької та виконавчої влади в області, роботи наших підприємств і жителів області є те, що Харківщина впевнено почуває себе серед національних лідерів інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності. Так, за об’ємом прямих іноземних інвестицій в економіку області станом на жовтень 2013 року Харківщина посіла четверте місце серед регіонів України, загальний обсяг 2,2 мільярди доларів США або зростання на 1,2%.

Обсяг капітальних інвестицій, освоєних в області за рахунок усіх джерел фінансування за 9 місяців 2013 року склав 5,4 мільярди гривень.

Сприяючи залученню інвестицій першочергова увага також має приділятися розвитку підприємництва, малого і середнього бізнесу – основи зміцнення середнього класу в суспільстві.

Рік, що минає, ознаменувався для Харківщини рекордним врожаєм. Станом на початок грудня зернових та зернобобових культур намолочено понад 4,2 мільйона тонн при середній врожайності 40,6 ц/га.

У цілому ж виробництво валової продукції сільського господарства за звітний період, порівняно із минулим роком, зросло на 13%.

Вироблено молока 458,2 тис. тонн (на 3,8% більше відповідного періоду торік), поголів’я великої рогатої худоби збільшилося на 4,1%, свиней – на 3,4%, птиці – на 6,6%.

В умовах зростання попиту на продовольство в світі, перед областю стоїть задача забезпечити належну реалізацію сільськогосподарської продукції, зберегти і стимулювати подальше стабільне зростання галузі.

Як найвищий орган представницької влади в області Харківська обласна рада має стратегічним напрямком своєї діяльності розвиток місцевого самоврядування.

Об’єктивні причини зумовлені глобалізацією і необхідністю протистояти наслідкам світової фінансової кризи спонукають розвинені країни Європи і всього світу переглянути засади власної регіональної політики в бік децентралізації.

Ініційована Президентом України Віктором Януковичем реформа регіонального управління має дати адекватну відповідь глобальним викликам сьогодення.

Перетворення, які інтегрують у вітчизняну модель регіонального управління принцип субсидіарності, забезпечать територіям необхідний простір для розвитку і дадуть результат набагато кращій, ніж ефект від суми галузевих політик.

За дорученням голови держави в області було проведено масштабне обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади. До обговорення проекту Концепції залучені всі місцеві ради, при чому кожна четверта - надала свої пропозиції та зауваження.

Обговорення проходило у всіх територіальних громадах області.

У ході обговорення відбулось 762 заходи, в яких взяли участь 712 адміністративно-територіальних одиниць та понад 50 тисяч осіб.

З метою роз’яснення положень Концепції підготовлено методичні рекомендації, а в Інтернеті розміщено курс відеолекцій за цією темою.

Харківська обласна рада бере активну участь в діяльності Української асоціації районних та обласних рад.

За ініціативи або за участі Харківської обласної ради Асоціацією було внесено низку зауважень, пропозицій та доповнень до чинних законів, законопроектів та інших нормативно-правових актів, що знаходяться на розгляді різних органів влади. Наші пропозиції та зауваження було внесено до 32 законопроектів.

Під егідою Української асоціації районних та обласних рад Харківська обласна рада також організувала низку заходів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування в регіоні та державі.

У травні в Харкові відбувся інформаційний семінар «Кращі практики місцевого самоврядування: Конкурс Ради Європи-2013» за участі майже 80 голів місцевих рад з 6 областей, представників національних асоціацій місцевого самоврядування, експертів Ради Європи.

Харківська обласна рада взяла безпосередню участь у підготовці циклу семінарів Пілотної програми обміну досвідом між обласними радами, затвердженої рішенням Правління Асоціації.

Семінари відбулися в Кіровоградській, Луганській, Харківській областях та Автономній Республіці Крим і були присвячені нагальним питанням, а саме: кадрової роботи і діловодства, правового забезпечення діяльності самоврядування, підготовки програм, проектів, які фінансуються з місцевих бюджетів, залучення відповідних коштів, а також управління майном спільної власності громад.

Зокрема, у жовтні на Харківщині посадові особи всіх обласних рад України взяли участь у третьому семінарі Пілотної програми, де розглядалися питання організаційного забезпечення діяльності обласних рад і взаємодії з громадськістю та ЗМІ.

В Україні вперше між фахівцями обласних рад було організовано обмін досвідом за таким широким спектром питань. Вбачаємо за необхідне у подальшому продовжити таку роботу, наступним напрямком якої має стати прикордонне і міжрегіональне співробітництво.

За всебічної підтримки Харківської обласної ради в регіоні відбулася презентація всеукраїнської мережі фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку «РегіоНет».

У 2012 році депутатським корпусом була затверджена комплексна програма «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки», яка включає заходи, спрямовані на раціоналізацію й підвищення ефективності функціонування системи місцевого самоврядування, забезпечення сталого місцевого та регіонального розвитку.

Реалізація цієї програми відбувається у тісній взаємодії з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, що дозволяє координувати наші дії з 486 громадами області та мати узгоджену позицію у питаннях розвитку окремих населених пунктів, територій і всього регіону, акумулювати й поширювати успішний досвід.

Крім загальних зборів уповноважених членів Асоціації, яких протягом року відбулося чотири, було проведено п’ять кущових семінарів-практикумів для керівництва і посадових осіб місцевого самоврядування.

Також у вересні в Харкові відбувся семінар «Особливості взаємодії керівників органів місцевого самоврядування з правоохоронними та контролюючими органами», також підготовлений Асоціацією як і низка інших зустрічей з колегами з регіонів та з-за кордону.

У листопаді стартував новий проект Харківської обласної ради, спрямований на підвищення медіаграмотності управлінців та журналістів регіону.

Щомісяця експерти із засобів масової інформації проводитимуть тренінги для голів та працівників районних рад, райдержадміністрацій, представників ЗМІ.

Маю відзначити традиційно плідну і активну співпрацю з Асоціацією прокуратури і органів внутрішніх справ, чиї фахівці завжди погоджуються на участь у навчально-методичних заходах. За їх підтримки нами розроблено серію методичних посібників присвячених профілактиці та протидії корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування.

Необхідною умовою успішного розвитку місцевого самоврядування є свідомі та активні громади, здатні проявляти ініціативу в питаннях розвитку територій і взаємодіяти з органами влади та між собою.

Саме з метою створення умов для підвищення активності громад та рівня їхньої самоорганізації минулого року Харківська обласна рада запровадила обласний конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє».

Для участі у конкурсі цього року надійшло 245 міні-проектів із 26 районів та 6 міст обласного значення на загальну суму понад 16,052 млн.грн. 77 міні-проектів на суму 4,811 млн. грн., у т.ч. співфінансування з обласного бюджету 2,4 млн. грн., були визнані переможцями.

Ідея проведення конкурсу «Разом у майбутнє» також надихнула райони і міста Харківської області на проведення власних конкурсів міні-проектів.

Хочу зазначити, що наш досвід, вимоги часу, сучасне економічне мислення, змушують нас змінювати свою свідомість в підходах до алгоритму виділення коштів. Майбутнє за фінансуванням не об’єктів, а проектів.

Накопичений досвід роботи з програмами допомоги і донорськими проектами дозволив втілити в життя ідею створення Обласного ресурсного центру, який на регіональному рівні забезпечуватиме взаємодію з організаціями міжнародної технічної допомоги, акумулювати і систематизувати відповідну інформацію.

З цією метою в липні 2013 року був підписаний Договір про співробітництво між Харківською обласною радою, Харківською обласною державною адміністрацією, Харківським національним університетом імені Каразіна, Харківським національним університетом імені Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області. У серпні при Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області був створений Центр розвитку місцевого самоврядування. У розпорядженні Центру досвід вищих навчальних закладів, їх напрацювання, інтелектуальний і кадровий потенціал. До співпраці приєдналися інші вузи Харківщини.

За підтримки Центру у вересні 2013 року делегація з Харківської області взяла участь у навчальному візиті до міста Любліна, Республіка Польща, на тему «Управління проектами». Під час перебування в Харківській області польська делегація взяла участь у семінарі «Реформування місцевого самоврядування в Україні та європейський досвід».

Це не єдиний приклад міжрегіонального та прикордонного співробітництва. Налагодження взаємодії з регіонами, їх органами місцевого самоврядування – в зоні пріоритетної уваги Харківської обласної ради.

Протягом звітного періоду Харківська обласна рада активно співпрацювала з Автономною Республікою Крим, Донецькою, Дніпропетровською, Житомирською, Кіровоградською, Луганською Рівненською та іншими областями.

Серед інших заходів – співробітництво з Бєлгородською та Курською областями Російської Федерації, Мінськом (Білорусь), круглий стіл за участі делегації мерів малих міст із м. Цинциннаті (США), економічний форум «Перспективи нового ладу» (Польща).

Проведено презентацію можливостей Харківської області у Брюсселі (Бельгія) і Страсбурзі (Франція). Представники Харківської обласної ради взяли участь в обміні досвідом кращих практик місцевого самоврядування в Тбілісі (Грузія ) і Вільнюсі (Литва).

Не менш важлива умова розвитку місцевого самоврядування – наявність кваліфікованих, досвідчених кадрів, робота з громадськістю і особливо з молоддю. Заради підвищення авторитету місцевого самоврядування, популяризації ідей суспільного управління, виховання у молодих поколінь активної громадської позиції і розуміння принципів демократії участі Харківською обласною радою запроваджено низку проектів.

З метою підвищення професіоналізму та заохочення найбільш професійно підготовлених посадови посадових осіб місцевого самоврядування у 2012 році Харківська обласна рада заснувала конкурс «Кращий працівник місцевого самоврядування».

Другий рік проведення конкурсу показав зростання зацікавленості органів місцевого самоврядування до участі в ньому. Так у І турі конкурсу взяли участь більше 400 посадовців місцевого самоврядування області. У ІІ турі за звання переможця змагались 67 осіб.

Молодіжний конкурс «Місцеве самоврядування – це ми», спрямований на підвищення інтересу молоді до локальної демократії, збагачення знань у сфері публічного управління, зібрав 457 учасників. Учні та студенти навчальних закладів Харківщини вже вдруге випробували свої звання у шести номінаціях.

Конкурси стають традиційним, а збільшення кількості учасників підтверджує необхідність проведення таких заходів у подальшому. Отже, розвиток місцевої демократії на принципах доброго врядування залишиться пріоритетом у подальшій роботі обласної ради.

П’ятий міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» цього року зібрав учасників і гостей з 12 країн світу. На конкурс було представлено 276 робіт від 103 дитячих колективів, 62 студії були запрошені на фінальну частину до Харкова. Учасники змагалися за перемогу у різних номінаціях, серед яких другий рік поспіль є й присвячена місцевому самоврядуванню. Партнером Харківської обласної ради у цій номінації виступає Рада Європи.

Проведення таких заходів, як телефестиваль «Дитятко», позитивно впливає на розвиток телебачення, орієнтованого на дітей та юнацтво. На прикладі Харківщини вже можливо говорити про збільшення в регіональному телевізійному ефірі контенту для молодших глядачів.

На Харківщині вже всьоме відбувся конкурс ім. Масельського на кращий літературний твір, заснований обласною радою з метою підтримки талантів, стимулювання самореалізації обдарованої молоді та вшанування пам’яті нашого видатного земляка. Цього року для участі у конкурсі надійшло 268 робіт. Всього за роки існування в ньому взяли участь 1369 учасників.

За домовленості з Чорнобильськими організаціями наступного року в літературному конкурсі імені Масельського буде започатковано номінацію до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який, нагадаю, відзначається 14 грудня. Щоб таким чином, зробити внесок у збереження пам’яті про героїчне протистояння найбільшій в історії техногенної катастрофи, застереження майбутніх поколінь від повтору трагічних помилок.

Згідно з пропозиціями експертної комісії та рішенням обласної ради у 2013 році п’ятьом нашим землякам, які зробили значний внесок у розвиток регіону і сприяли піднесенню іміджу Слобожанщини, було присвоєно звання «Почесний громадянин Харківської області». На сьогодні 40 осіб удостоєні цього високого звання.

Харківська обласна рада постійно співпрацює з представниками «четвертої влади», ніколи не уникаючи зустрічей з журналістами, намагаючись давати відповіді на всі питання в межах компетенції.

Робота обласної ради є відкритою та прозорою. Пленарні засідання сесій Харківської обласної ради транслюються у прямому ефірі на трьох регіональних телеканалах та у мережі Інтернет, зокрема на сайті обласної ради.

Обласна рада є одним із засновників регіональної комунальної газети «Слобідський край». На її шпальтах, поряд із висвітленням основних подій регіону, депутати і постійні депутатські комісії мають можливість безкоштовно інформувати жителів області про свою діяльність, публікувати звіти перед виборцями.

2013 року започатковано випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Місцеве самоврядування Харківщини». Цього року світ побачили вже два випуски видання.

За участі Харківської обласної ради, разом із Асоціацією органів місцевого самоврядування області та видавництвом «Фактор», виходять періодичні видання «Місцеве самоврядування», «Час житлово-комунального господарства», «Держслужбовець». Видання ці знані в усіх регіонах України як авторитетні, і їх охоче використовують в роботі наші колеги.

З 2007 року в ефірі обласного радіо програма «Час обласної ради».

Третій рік на обласному телебаченні виходить щотижнева програма «Рада on-line». Програма розсилається по районних телекомпаніях області. «Рада on-line» виходить по понеділках (із повтором у вівторок) на всеукраїнському парламентському каналі «Рада».

Архів програм «Рада on-line» і «Час обласної ради» - на сайті обласної ради.

Телебачення поки що залишається самим популярним засобом масової комунікації, але Всесвітня мережа відкриває все більше нових можливостей, якими ми вчимося користуватися.

Офіційний сайт Харківської обласної ради працює трьома мовами – українською, російською та англійською. Є фото- та відеогалереї, є сторінки у соціальних мережах «Фейсбук» і «Твіттер».

У квітні поточного року обласна рада стала одним із ініціаторів нового формату спілкування – онлайн-відеоконференції «Online події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі».

Щопонеділка представники органів місцевого самоврядування і громадськості з різних регіонів України мають змогу спілкуватися в реальному часі, беручи участь в нашому проекті. Разом із представниками місцевих рад у таких зустрічах беруть участь експерти та активісти громадських організацій. Така форма комунікацій не тільки розширює можливість спілкування, а й дозволяє налагодити міжнародне співробітництво, укласти угоди про співробітництво з різними регіонами України та зарубіжжя. Архів онлайн-конференцій також є на сайті обласної ради.

Вбачається перспективною інша новітня форма роботи, в якій задіяні можливості мережі Інтернет. Для всіх бажаючих у світовій мережі розміщено віртуальний курс лекцій з питань розвитку місцевого самоврядування в Україні та регіоні, його сьогодення, необхідних законодавчих змін.

Харківська обласна рада завжди зацікавлена в неупередженій і конструктивній оцінці своєї роботи. Постійний аналіз власної діяльності та робота над помилками – один із принципів роботи депутатського корпусу і керівництва Харківської обласної ради.

На замовлення обласної ради Харківський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України вже два роки проводить щорічні соціологічні дослідження роботи депутатського корпусу, постійних комісій і керівництва. Результати роботи, до якої залучаються студенти і молоді вчені академії, дозволяють кожному проаналізувати свою роботу та зробити висновки для майбутньої своєї діяльності. Принциповим для нас є також фактор, щоб висновки досліджень були доступні усім мешканцям області.

Для забезпечення діалогу з суспільством і отримання зворотної інформації, розбудови зрілого громадянського суспільства в регіоні, Харківською обласною радою налагоджено конструктивну співпрацю з профспілками, Громадською радою при обласній державній адміністрації. Депутати беруть участь у засіданнях Громадської ради, представники комітетів якої у свою чергу співпрацюють з постійними комісіями обласної ради.

Спільні пропозиції виносяться на розгляд Координаційної ради сприяння розвиту громадянського суспільства при Президентові України, Колегії Мінрегіону та інших органів державної влади, Конституційної Асамблеї, маючи там своє представництво в особі депутатів обласної ради.

Поточну діяльність обласної ради забезпечує апарат обласної ради, в структурі якого 62 особи, 3 управління та 6 самостійних відділів. Усі посадові особи виконавчого апарату обласної ради мають вищу освіту:
вищу юридичну освіту – 14 осіб;
економічну освіту – 21 особа;
3 особи мають економічну і юридичну освіту;
кваліфікацію «Магістр державного управління» та
«Магістр державної служби» мають 23 особи;
на цей час здобувають другу вищу освіту 6 посадових осіб;
3 посадових особи мають науковий ступінь.

Депутати працювали конструктивно і плідно як у сесійній залі та в постійних комісіях, так і в територіальних громадах, інтереси яких вони представляють в обласній раді.

З листопада 2012 року по листопад 2013 року:
проведено 8 сесій обласної ради, з урахуванням 2 позачергових (26 сесій з початку каденції);
прийнято 246 рішень (881 рішення з початку каденції).

У підсумку є всі підстави стверджувати, що за звітний період Харківська обласна рада плідно працювала, продемонструвавши високі результати щодо ефективності забезпечення соціально-економічного розвитку, використання бюджетних коштів, управління майном, розбудови місцевого самоврядування в регіоні.

Користуючись нагодою, хочу висловити подяку вам, шановні колеги, за плідну працю, активну громадську позицію не тільки у приміщенні Будинку рад, а й за його стінами. На кожній сесії оголошуються подяки депутатам обласної ради від різних верств населення та установ за допомогу у вирішенні проблемних питань, зокрема щодо права на належний рівень життя та розвитку територіальних громад. Це свідчення сумлінного виконання більшістю депутатського корпусу своїх представницьких обов’язків.

Також маю відзначити високий рівень нашої конструктивної співпраці з виконавчою владою в регіоні. Протягом минулого року, відповідно до чинного законодавства, депутати обласної ради заслуховували звіти голови обласної державної адміністрації, керівників її департаментів і двічі - керівників обласних підрозділів Прокуратури та МВС. Сприяння дотримання законності і правопорядку в області залишиться серед наших пріоритетів й у подальшому.

Запропонуємо у наступному році такий формат роботи й керівникам територіальних управлінь міністерств та відомств України.

Разом із місцевими радами всіх рівнів, потужним лоббі народних депутатів-харків’ян у Верховній раді України, нас об’єднує спільна мета – розвиток і процвітання Харківщини.

Шановні колеги!

Харківська обласна рада завжди матиме власну позицію, зумовлену волею наших виборців. Результати останніх проміжних виборів підтверджують, що жителі краю, так саме як і раніше, пов’язують свої надії на майбутнє з представниками політичної сили, що представляє більшість в обласній раді. І це надихає нас продовжувати розпочату роботу, спрямовану на розвиток регіону, підтверджує правильність здійснених нами кроків.

Думаю, що об’єднавши зусилля, відкинувши політичні суперечки заради благополуччя регіону, ми зможемо зробити набагато більше для наших виборців.

В контексті останніх подій, хочу звернути увагу на слова відомого реформатора Лешека Бальцеровича який зазначив, що для України відкриються великі можливості, коли українські політики перестануть конкурувати в популізмі і знайдуть консенсус.

Отже я закликаю всіх об’єднати зусилля заради майбутнього нашого краю. Впевнений, у будь якому разі ми знайдемо порозуміння, коли йдеться про добробут громад і процвітання Слобожанщини.

Дякую за увагу.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я