Сергій Чернов: «Я вважаю себе щасливою людиною»
Один з найвідоміших політиків Харківської області, голова обласної ради Сергій Чернов колись серйозно займався музикою. І не просто як хобі – цим він заробляв на життя. Чому кар’єра артиста не склалася і як сьогодні в ньому борються дві особистості, Сергій Чернов розповів ексклюзивно «СК».

Грав на багатьох весіллях
Тільки повністю присвятивши себе одній справі, можна досягти в ній успіху, упевнений голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Багато років тому він зробив дуже нелегкий вибір, завдяки якому згодом став успішним політиком і одним із керівників цілого регіону. А все могло бути зовсім інакше. І сьогодні ми б знали Сергія Чернова не як голову Харківської обласної ради, а, можливо, як відомого музиканта.

Заняттям музикою Сергій Іванович віддав близько 15-ти років свого життя. Спочатку було п’ять років навчання в музичній школі по класу акордеону, а потім ще років із десять роботи в різних музичних колективах.

– У радянські часи це було престижно, – пригадує Сергій Чернов. – По-перше, ти отримував велике задоволення від того, що займаєшся своїм хобі. До того ж, у ті часи це був непоганий заробіток. Я грав на дуже багатьох весіллях.
Сергій Чернов був членом відомого тоді й дуже потужного Харківського об’єднання музичних ансамблів – ХОМА, працював у різних будинках культури, у залах сімейних урочистостей, у кафе і в багатьох інших місцях. Неодноразово брав участь у різноманітних концертах, конкурсах, фестивалях... А потім у його душі почалася боротьба.

– Я отримав серйозну професію – інженера-механіка. Довелося обирати: чи й далі займатися музикою, чи працювати за фахом, який отримав. Переміг вибір серйозної професії, – розповідає Сергій Іванович. – Це зовсім інше життя. А суміщати ці дві сфери (музику й роботу інженера. – Авт.) не можна, адже будь-якій справі, щоб досягти в ній успіхів, потрібно віддаватися повністю й жити тим життям, у тому ритмі, в якому живуть твої колеги. Якщо музика – то це постійні гастролі, репетиції, робота над собою. А якщо ти зупинився, то вже тягнеш усіх за собою назад. Цього допускати не можна.

Це трапляється раз і на все життя
З тих самих пір Сергій Чернов припинив займатися музикою, але не покинув її. І сьогодні, через багато років, він запевняє, що такі речі ніколи не залишаються в минулому, вони – на все життя.

– Це трапляється раз і на все життя. З’явилося воно в ранньому дитинстві, і потім його вже неможливо вбити, повірте, – каже Сергій Іванович. – Якщо це тобі подобалося і воно було для тебе головним у житті, ти його всередині себе можеш якось придушити з об’єктивних або суб’єктивних причин, але воно все одно хоче вирватися.

І, схоже, скоро вирветься. Принаймні, у «СК» з’явилося таке припущення після розмови із Сергієм Івановичем. На запитання, чи не влаштовує він удома концерти, голова обласної ради відповів негативно, проте додав: «У мене ще залишилася одна нереалізована думка, я її поки що не розкриватиму. У моїй душі знову точиться боротьба, але я вже здаюся. Внутрішній стан скоро переможе, і тоді я все розповім».

До речі, як виявилося, у Харківській обласній раді майже кожний депутат міг би стати знаменитим діячем культури. За словами Сергія Чернова, серед його колег багато талановитих людей, які і на різних інструментах уміють грати, і мають чудовий голос, а також талант писати й декламувати вірші. Ще й спортсмени вправні, про що кореспонденти «СК» уже неодноразово писали.

«Борюся сам із собою»
Талантів багато, а от часу на їх втілення – практично ніколи немає. Тим більше, у голови обласної ради.

– Я, як чиновник з великим досвідом, на мій превеликий жаль, зловживаю тим, що дуже багато часу приділяю своїй улюбленій роботі, – зізнається Сергій Чернов. – Це і добре, і погано одночасно. Адже практично не залишається часу на якісь захоплення, відпочинок, що дуже потрібно будь-якій людині. Я сам критикую такий стиль роботи. Це складно, але я намагаюся змінити цю ситуацію: у мені бореться звичайна людина з чиновником. І цей бій між двома половинками відбувається постійно. Іноді перемагає одна, іноді – інша.

Отже, у той момент, коли перемагає звичайна людина, знаходиться час для дозвілля. Сергій Іванович із задоволенням грає у настільний теніс, плаває в басейні, відвідує театри й кіноконцертні зали. Шкодує, що останнім часом став менше читати художню літературу. І щиро захоплюється обдарованими особистостями.

– Я люблю талановитих людей, – зізнається Сергій Чернов. – Знімаю перед ними шапку, хто б це не був: чи музикант, чи співак, чи поет, чи письменник, чи спортсмен – будь-яка людина, яка досягла успіху в житті й на чиїм прикладі можна переконатися, що людські можливості необмежені.

Ще одне захоплення – подорожі залізницею – у Сергія Івановича з дитинства.

– Залишилися дитячі спогади про поїзд, металеві підстаканники, різноманітні пейзажі за вікном – я завжди це любив, мені завжди це було цікаво в дитинстві, і до сьогодні бажання подорожувати саме поїздом у мене не пропало, хоча це дуже втомлює, – каже голова обласної ради. – Я вважаю себе щасливою людиною, бо мені вдалося побачити дуже багато, і все це побачено, звісно, завдяки численним поїздкам як усередині країни, так і за кордоном. Будь-яка поїздка збагачує, адже це завжди нові знайомства, нові враження – для людини це дуже корисно.

Юлія ГОРОБЕЦЬ, газета «Слобідський край»
 
http://www.slk.kh.ua
 

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я