Шановні колеги!

Готуючи свій виступ з питання «Про звіт голови обласної ради про свою діяльність», я вирішив приділити основну увагу підсумкам нашої роботи у звітний період – з грудня 2011 року по листопад 2012 року – зробити висновки і визначити пріоритети подальшої діяльності Харківської обласної ради.

Докладна інформація і супровідні матеріали, що характеризують депутатський корпус і виконавчий апарат обласної ради у звітному періоді, викладені у додатку до проекту рішення, оприлюдненому в Інтернеті, і який ви маєте на руках. Для економії часу дозволю собі зупинитися лише на тому, що найбільш змістовно і яскраво ілюструє діяльність обласної ради в цілому за звітний період.

Рік, що минає, ознаменувався для Харківщини такими визначними подіями як Євро-2012 і вибори до Верховної Ради України. Області довелось пройти через низку випробувань надзвичайними ситуаціями. Але, разом із тим, регіон жив і розвивався, а кожен із нас робив свій внесок у розбудову рідного краю.

Коротко характеризуючи роботу Харківської обласної ради в грудні 2011 – листопаді 2012 року, треба зазначити, що вищий представницький орган області працював стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток регіону за магістральними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя територіальних громад, не перетворюючись на арену політичного протистояння містечкового рівня.

Протягом звітного періоду обласна рада будувала свою роботу на системній і конструктивній співпраці з Харківською обласною державною адміністрацією та районними державними адміністраціями, а також, безумовно, з Харківською міською радою та органами місцевого самоврядування всіх рівнів.

За звітний період Харківською обласною радою було проведено 8 сесій, під час яких було прийнято 285 рішень, дві сесії були позачерговими. Всього з початку шостого скликання депутати 17 разів збиралися на сесії і ухвалили 575 рішень.

Дванадцять постійних комісій обласної ради за рік провели загалом 200 засідань і розглянули понад дві тисячі питань. У 2012 році започатковано практику проведення виїзних засідань постійних комісій. Вважаю, що так форму роботи потрібно застосовувати більш активно, залучаючи до співпраці з депутатським корпусом трудові колективи, профспілки і громадські організації.

На минулій сесії комісії звітували про свою діяльність, їх звіти були взяті до відома депутатським корпусом і оприлюднені в пресі та Інтернеті.

Але ж, зрозуміло, що ефективність представницького органу, яким є обласна рада, визначається не кількістю проведених засідань чи ухвалених рішень, а тим, на скільки ці рішення грамотні, зважені, відповідають часу і меті, з якою їх виносили на розгляд.

Для детального опрацювання деяких питань протягом звітного періоду було утворено 3 робочі групи.

Комплексний підхід, необхідний у справі управління такою складною системою як наш регіон, чітке бачення першочергових завдань розбудови територій в сучасних умовах і на майбутнє обласна рада реалізує відповідно до Стратегії сталого розвитку Харківської області, ухваленої депутатами наприкінці 2010 року. На основі Стратегії формуються галузеві обласні програми. Станом на грудень 2012 року в регіоні діє 42 обласні програми, 13 з яких були затверджені протягом звітного періоду. Реалізація заходів, передбачених програмами, знаходиться на постійному контролі депутатів, які в сесійний період вносять зміни, слухають інформацію про стан реалізації і результати виконання обласних програм.

Обласна рада зобов’язана тримати руку на пульсі регіону, в житті якого не має бути питань, що можуть залишитися поза увагою депутатів.

Перед регіональною владою, як представницькою, так і виконавчою, стоїть стратегічне завдання – зберегти потенціал економіки регіону, вдихнути в неї нове життя, в умовах стрімкої глобалізації забезпечити конкурентоспроможність області.

Протягом 2012 року Харківська обласна рада проводила активну роботу з підтримки інноваційного розвитку регіону.

У Харкові третього лютого було підписано Угоду про співпрацю між Харківською обласною радою, Харківською обласною державною адміністрацією та Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Метою Угоди є створення сприятливих умов для інноваційного розвитку Харківської області та залучення інвестицій до наукоємних секторів виробництва.

З цією ж метою 26 квітня обласна рада прийняла рішення організувати Міжнародний конкурс інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи», проведення якого активізувало інноваційну діяльність підприємств, вищих навчальних закладів та наукових установ регіону. В результаті на конкурс було подано 245 заявок, із них до фіналу пройшло 120 проектів, з яких 22 стали переможцями.

Варто звернути увагу на те, що проекти-переможці відобразили напрямки розвитку головних галузей економіки нашого регіону, кожного з наших головних виробничих кластерів.

Також, підписано Угоду про співпрацю між Харківською обласною радою, Харківською обласною державною адміністрацією та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України.

Спільно з обласною державною адміністрацією ми підбили підсумки Конкурсу 7 вересня на ІV Міжнародному економічному форумі «ІННОВАЦІЇ. ІНВЕСТИЦІЇ. ХАРКІВСЬКІ ІНІЦІАТИВИ!». Слід відзначити роль, яку в проведенні Форуму відігравали депутати обласної ради і як представники влади, і в якості стратегічних партнерів – інвесторів і керівників провідних підприємств.

Угодою визначено 10 національних проектів, які будуть реалізовуватись на території області. Кожний із цих національних проектів є інноваційним.

Комунальним підприємством Харківської обласної ради «Індустріальний парк «Рогань»» проводяться роботи зі створення постійно діючої виставки інвестиційних та інноваційних проектів «Енергія зростання» і організації Центру підтримки експортного потенціалу Харківської області, що буде сприяти подальшому інноваційному розвитку регіону.

Складовою національного проекту «Відродження скотарства» став проект «Село майбутнього», який передбачає залучення 143 мільйонів доларів інвестицій.

Аграрна галузь області з її унікальним природним, професійним і науковим потенціалом, має бути завжди серед головних пріоритетів. В умовах наростаючої продовольчої кризи в світі, де населення зростає, а країни-лідери аграрного виробництва вже майже вичерпали свій потенціал, Харківщина, і Україна в цілому, повинні скористатися можливістю стати потужним гравцем на глобальному продовольчому ринку.

Цього року ми можемо спостерігати перші ознаки стабілізації в галузі тваринництва. Порівняно із минулим роком господарства всіх категорій збільшили виробництво молока більше ніж на 9%, у сільгосппідприємствах – на 22%. Поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств зросло більше ніж на 2%, птиці – майже на 9% від показників 2011 року.

Цього року намолочено понад 2 мільйони 600 тисяч тонн зернових і зернобобових культур, при високій якості врожаю, де питома вага продовольчої пшениці склала 95%.

Наше завдання – забезпечити, незалежно від природних умов, стабільно високі врожаї, співпрацюючи з науковими установами та запроваджуючи новітні технології.

Шановні колеги!

Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів із розбудови регіону, як відомо, є кошти, тобто успішна організація бюджетного процесу, що є чи не найголовнішим напрямком діяльності обласної ради, – формування бюджету, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, ефективний розподіл бюджетних коштів.

Оскільки остаточні показники виконання обласного бюджету за 2012 рік будуть доведені до депутатського корпусу в січні наступного року, хочу зупинитися лише на основних показниках, які характеризують нашу роботу.

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Харківської області (без урахування трансфертів з державного бюджету) надійшло доходів 4,5 мільярди гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися майже на 600 мільйонів гривень, або на 15 відсотків.

Всього до зведеного бюджету області зараховано доходів та трансфертів з Державного бюджету України 10,2 мільярди гривень з ростом проти аналогічного періоду минулого року на 18 відсотків, з них надійшло цільових субвенцій з держбюджету 2,6 мільярди гривень.

До обласного бюджету надійшло доходів 4,3 мільярди гривень, що на 15 відсотків більше рівня минулого року.

Бюджет розвитку обласного бюджету у 2012 році склав понад 140 мільйонів гривень.

Значну частину цих коштів було спрямовано на зміцнення матеріально-технічного стану установ соціальної сфери, перш за все, закладів охорони здоров’я.

Відповідно до Національного плану дій на 2012 рік в області спільними зусиллями всіх органів влади проводиться активна робота у напрямку поетапної модернізації галузі з метою доступності та якості медичного обслуговування населення області. Успішно реалізується затверджена обласною радою комплексна обласна програма «Здоров'я Слобожанщини», обсяг фінансування якої на 2012 рік становить 118 млн грн., що майже у 2,5 рази більше ніж у 2011 році.

У рамках реформи в області сформовано 10 міжрайонних центрів, забезпечених системами навігаційного контролю та зв’язку, обладнанням та апаратурою.

Не залишились поза увагою заклади освіти, культури та фізкультури, будинки для ветеранів та людей похилого віку, дітей-інвалідів.

У 2012 році за кошти обласного бюджету проведені капітальні ремонтні роботи та реконструкція приміщень у Кислівській загальноосвітній школі Куп'янського району, Ізюмській загальноосвітній школі №10, Балаклійській загальноосвітній школі, Токарівському НВК Дергачівського району та Бердянському НВК Зачепилівського району.

Введено в експлуатацію фізкультурно-оздоровчий комплекс в селищі Борова, в населених пунктах області встановлено 17 майданчиків для спортивних занять із штучним покриттям та 32 тренажерні вуличні майданчики, що дасть можливість підліткам займатись фізкультурою.

Протягом звітного періоду відкрито 36 дошкільних навчальних закладів. Загалом на сьогодні в області працює 684 дитячих дошкільних заклади. Крім того, відкрито понад 100 дитячих ігрових майданчиків. Все це стало можливим багато в чому завдяки депутатам обласної ради і нашим колегам, обраним до Верховної Ради України. Разом із тим, у подальшому необхідно нарощувати обороти у відкритті нових і оновленні існуючих закладів дошкільної освіти.

Серед пріоритетів на наступний рік – повне забезпечення підвозу дітей до учбових закладів шкільними автобусами, розпочати оновлення наявного автопарку, одночасно збільшуючи обсяги дорожніх робіт у сільській місцевості. 52 мільйони гривень, спрямовані цього року на ремонт та реконструкцію вулиць і доріг, що знаходяться в комунальній власності, вважаю недостатніми для вирішення проблем, що накопичувались в області десятиріччями.

***
У поточному році фінансувалося 10 обласних програм, на що було виділено 51 мільйон гривень. Спільно з обласною державною адміністрацією маємо вживати дії, спрямовані на постійне вдосконалення чинних обласних програм, які повинні цілеспрямовано вирішувати конкретні питання, для чого мати відповідне фінансове забезпечення.

За рахунок коштів, що надійшли до обласного фонду охорони навколишнього середовища спрямовано на видатки, пов’язані з охороною довкілля 37,3 млн. грн.

Серед проблемних питань, на які хотів би звернути увагу депутатів, це борги по заробітній платі. Борг по заробітній платі станом на 1 листопада склав 104,5 мільйони гривень. Нам необхідно запровадити дієвий механізм впливу на керівників підприємств і центральні органи влади, яким підвідомчі підприємства-боржники.

Шановні депутати!

Управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області також є суттєвим джерелом наповнення обласного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні.

Для підтримки розвитку малого і середнього бізнесу, створення сприятливих інвестиційних умов в області протягом звітного періоду проводилася робота по укладанню договорів оренди комунального майна.

Щоб підвищити рівень ефективності управління комунальним майном і підприємствами комунальної форми власності протягом звітного періоду змінено керівництво 22 комунальних закладів. З усіма, без винятку, кандидатами на посади керівників комунальних підприємств та закладів були проведені попередні співбесіди, де вони надали бізнес-плани і бачення перспектив розвитку установ.

За ініціативи громад і трудових колективів обласна рада ухвалила низку рішень щодо передачі у спільну власність громад, або державну власність, низки об’єктів. Також, для підвищення якості надання послуг населенню було утворено 2 нових комунальних підприємства.

За 11 місяців 2012 року надходження до обласного бюджету від оренди майна спільної власності територіальних громад області склали понад 3 млн. грн. – 101,7% виконання планових показників, тоді як за аналогічний період 2011 року планові показники були виконані лише на 86,6 %.

Але слід звернути увагу й на те, що у звітному періоді до обласного бюджету від приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області надійшли кошти в сумі 12,6 млн. грн., що на 3,75 млн. менше ніж минулого року. Скорегований до 10 млн. грн. плановий показник надходжень до бюджету розвитку цього року виконано на 91%.

Питання управління спільним майном територіальних громад сіл, селищ і міст області мають бути постійно в центрі уваги депутатів. Потрібні сучасні підходи, які б сприяли залученню інвестицій, технічному оновленню і модернізації комунальних підприємств.

У найкоротший термін управлінню з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради необхідно підготувати і винести на розгляд проект рішення «Про затвердження Положення про порядок та умови приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області».

Постійно проводиться робота із вдосконалення локальної дозвільної системи, в результаті чого кількість чинних регуляторних актів Харківської обласної ради зменшилася на третину.

***
Без перебільшення історичною подією для регіону стало проведення в Харкові матчів фінальної частини чемпіонату Європи по футболу 2012 року. Завдяки спільній командній роботі Харківської обласної ради, обласної державної адміністрації, Харківської міської ради вдалося організувати спортивне свято світового рівня.

У процесі підготовки інфраструктури Харкова та області освоєно понад 14,2 мільярди грн.

Загалом, організація проведення в Харкові матчів європейської футбольної першості отримала високі оцінки як з боку керівництва УЄФА, так і від глядачів чемпіонату, особливо вболівальників збірної Нідерландів.

Шановні депутати!

Проголошена Президентом України Віктором Януковичем реформа, спрямована на децентралізацію, передачу повноважень у регіони і підвищення ролі представницької влади на місцях, зумовлює необхідність реалізації заходів щодо розвитку місцевого самоврядування, активізації громад, залучення населення до питань муніципального управління.

Харківська обласна рада завжди приділяла особливу увагу розвитку місцевого самоврядування в регіоні, започатковуючи ініціативи, які у подальшому набували державного масштабу.

В сфері самоврядування, на жаль, проблемою залишається не тільки обмеженість повноважень місцевих рад, брак фінансування, конкуренція повноважень із виконавчою владою. Не менш прикрими явищами є недостатня компетентність посадових осіб самоврядування, невміння в повній мірі скористатися своїми повноваженнями. Проблемою залишається брак довіри до влади з боку населення. Але це коло питань, які обласна рада здатна розв’язати залишаючись в межах своїх повноважень.

У грудні 2011 року з метою подальшого розвитку місцевого самоврядування в області як особливо важливого фактора становлення громадянського суспільства, поліпшення умов для самостійного вирішення територіальними громадами питань місцевого значення нами була ухвалена комплексна програма «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки».

Громади області залучаються до участі в міні-проектах, яких у 2012 році в області реалізується більше 100 (104), на загальну суму в 6,1 млн.грн.

В області триває ІІ етап проекту ООН у межах програми розвитку «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», під егідою якого реалізується ще 26 мікро-проектів.

Серед заходів програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки» маємо відзначити обласний конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє». Для участі в конкурсі було надіслано 348 проектів, з яких відібрано 51 проект і надано співфінансування з обласного бюджету в обсязі 1 млн. 200 тис. грн.

Важливо, що в реалізації цих проектів беруть безпосередню участь громади, отже це сприяє підвищенню їх самосвідомості, відповідальності, дає наочний приклад участі населення у вирішенні питань розвитку територій.

Аналізуючи підсумки реалізації міні-проектів, хотів би ще раз наголосити на тому, що обласна рада буде надавати фінансову підтримку лише ініціативним об’єднанням і на умовах паритетного співфінансування.

В рамках цієї програми обласною радою здійснюється постійний моніторинг та аналіз чинного законодавства України та проектів нормативно-правових актів. При виявленні нормативно-правових атів або проектів нормативно-правових актів, що утискають права та інтереси територіальних громад, органів місцевого самоврядування, готуються відповідні звернення до центральних органів влади.

Нинішній рік став початком проведення обласного конкурсу «Кращий працівник місцевого самоврядування». Переможці та лауреати цього року вже визначені, але наступного року до участі в конкурсі потрібно залучити 100% працівників місцевих рад всіх рівнів.

Реалізація заходів Харківської обласної ради, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування в регіоні, відбувається в тісній взаємодії з місцевими радами всіх рівнів через Асоціацію органів місцевого самоврядування Харківської області.

У 2012 році до Асоціації вступило 40 місцевих рад. У Асоціації об’єдналися 450 рад різного рівня (з 486), що складає 93% від загальної кількості рад регіону.

На спільних зборах представників членів Асоціації, яких у 2012 році відбулося 5, обговорюються питання, що мають значення для всіх громад області з метою напрацювання спільної позиції органів місцевого самоврядування. В зборах беруть участь представники підрозділів обласної державної адміністрації, регіональних структур державних органів влади, правоохоронних та контролюючих органів, наукових установ і експертних служб.

На території області Асоціацією проводиться навчально-методична робота для керівників, депутатів і посадових осіб місцевого самоврядування, видається довідкова література, здійснюються інші заходи інформаційно-роз’яснювального змісту. Також Асоціацією організована робота щодо захисту прав територіальних громад.

За ініціативи обласної ради Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області прийнято типовий Кодекс етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області, який рекомендовано для розгляду та затвердження місцевим радам різного рівня.

Становлення ефективної системи місцевого самоврядування, повноцінне втілення принципів народовладдя є можливим тільки за умов розвитку громадянського суспільства. Усвідомлюючи це, Харківська обласна рада в листопаді 2012 року однією з перших затвердила обласну цільову Програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки.

В регіональній розбудові держави, становленні інститутів місцевого самоврядування, як самодостатніх органів влади в системі управління територіями, важливе значення має розвиток міжрегіональних і транскордонних зв’язків.

12 березня 2012 року Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області та Радою муніципальних утворень Бєлгородської області підписано Програму прикордонного (транскордонного) міжмуніципального співробітництва з розвитку місцевого самоврядування Харківської та Бєлгородської областей на 2012 - 2014 роки. Програма спрямована на створення, розробку і реалізацію двосторонніх проектів, що сприяють розвитку інститутів місцевого самоврядування, в тому числі на прикордонних територіях; посилення координації органів самоврядування, науковців, бізнесу, інститутів громадянського суспільства, що займаються вирішенням проблем муніципального розвитку. Працює міждепутатська група Харківської обласної ради і Бєлгородської обласної думи.

10 жовтня 2012 року проведено відео-, Інтернет-конференцію Харків - Львів на тему: «Адміністративно-територіальний устрій та місцеве самоврядування України: сучасний стан, шляхи розвитку та вдосконалення». Конференція відбулася за ініціативою Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини». Під час конференції Харківською та Львівською обласними радами підписано угоду про співробітництво, якою передбачено розширення економічних та культурних зв’язків між регіонами.

Відповідно до Указу Президента України я маю честь представляти Харківщину в складі делегації України в Палаті регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2012-2016 роки.

В березні під час 22 сесії Конгресу в Страсбурзі відбулася презентація Харківської області, організована обласною радою. Аналогічна робота проведена в рамках Генеральній асамблеї європейських муніципалітетів і регіонів у вересні 2012 року в іспанському місті Кадіс.

Для нас важливо встановити самі широкі зв’язки з європейською спільнотою і нашими колегами з регіонів інших держав, знайти точки дотику для реалізації спільних проектів, які дозволять об’єднати ресурси з нашими партнерами. Це світова тенденція, зумовлена стрімкою глобалізацією і необхідністю акумулювати ресурси для протистояння кризовим явищам.

Ефективність обласної ради як органу, що представляє інтереси громад, залежить від того, наскільки конструктивно буде організована співпраця з центральними органами державної влади, виконавчою владою на регіональному рівні.

Протягом всієї каденції Харківська обласна рада шостого скликання має надійного партнера в особі обласної державної адміністрації, з якою ми завжди знаходимо порозуміння і працюємо як єдина команда для розв’язання питань розвитку регіону.

У звітному періоді за дорученням депутатів обласної ради періоді я також взяв участь в роботі низки дорадчих колегіальних утворень при органах державної влади:
• Ради регіонів при Президентові України;
• Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при голові Верховної Ради України;
• Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства;
• Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
• Указом Президента України 2 депутати обласної ради – я і Олександр Маркович Бандурка – введені до персонального складу Конституційної Асамблеї України.

За результатами виборів до Верховної Ради України, що відбулися 28 жовтня, Харківщину в Парламенті представляє 21 народний депутат, 5 з яких були нашими колегами по обласній раді. Впевнений, це дозволить налагодити нам конструктивну і плідну співпрацю в вищим законодавчим органом країни.

Харківська обласна рада бере активну участь в роботі Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Цілий пакет ініціатив, започаткованих Асоціацією протягом 2012 року, мають харківське походження і через Асоціацію знайшли своє відображення у законодавчому процесі та діяльності профільних міністерств.

Робота Харківської обласної ради завжди здійснюється на засадах відкритості та прозорості. Висвітлення діяльності депутатського корпусу протягом каденції відбувається через різні форми і методи співпраці із засобами масової інформації.

Для цього використовується прес-центр Будинку рад, щотижневі ефіри на обласному державному радіо, ефіри на регіональних телеканалах, прямі лінії у редакціях газет, насамперед «Слобідський край», «Вечерний Харьков», «Время регионов Харьковщины». 2012 року було започатковано проведення Інтернет-конференцій, під час яких своє питання мав змогу поставити будь-який користувач глобальної мережі.

Телепрограма «Рада on-line» щотижня інформує мешканців регіону про діяльність обласної ради на телеканалі «ОТБ», місцевих телеканалах та на парламентському телеканалі «Рада». На сайті обласної ради працює архів програми, де можна переглянути будь-який випуск.

Цього року ще одним постійним майданчиком для спілкування стала щотижнева телевізійна програма «Тиждень влади», гостями якої вже були і голови постійних комісій, і депутати обласної ради, і голови районних рад.

Постійно оновлюється веб-сайт обласної ради, який тепер працює трьома мовами – українською, російською та англійською. Громадяни у відкритому режимі мають доступ до інформації про основні події, анонси найважливіших заходів, до проектів та вже прийнятих рішень ради, всієї інформації, що стосується діяльності вищого представницького органу регіону. Протягом року офіційний сайт Харківської обласної ради відвідали користувачі Інтернету з понад 100 країн світу.

Опікуючись проблемами виховання і підтримки талановитої молоді, популяризації місцевого самоврядування обласною радою за звітний період було проведено низку заходів та конкурсів як вже традиційних, так і нових.

Обласний конкурс імені Олександра Степановича Масельського на кращий літературний твір, який цього року зібрав 150 митців з усіх куточків Харківської області, а всього за час існування конкурсу в ньому взяли участь понад тисяча літераторів.

Візитівкою Харківщини вже став Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», який обласна рада заснувала у 2009 році. За роки існування у фестивалі взяли участь 170 студій із 86 міст та населених пунктів України, Росії, Білорусі та Швейцарії. У 2012 році до оргкомітету фестивалю надійшло 205 робіт від 83 учасників.

Традиційно на теренах Харківщини під егідою обласної ради проходять заходи, спрямовані на укріплення сімейних цінностей і патріотичне виховання.

У 2012 році спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області проведено обласний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!». Загалом у конкурсі взяли участь 218 школярів та більш ніж 150 студентів із 23 вузів Харківської області.

Шановні колеги!

За строк нашої каденції виконавчий апарат обласної ради неодноразово демонстрував здатність вирішувати будь-які задачі для організаційного, правового, інформаційного, аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності депутатського корпусу. Підвищення кваліфікації посадових осіб проводиться постійно і системно. Кваліфікацію «Магістр державного управління» та «Магістр державної служби» мають 23 особи, 5 посадових осіб навчаються, 2 особи мають наукову ступінь кандидата наук.

Депутати Харківської обласної ради беруть активну участь у житті громад області, інтереси яких вони представляють. Про зазначене свідчить те, що протягом грудня 2011 – листопада 2012 року на адресу обласної ради надійшло понад 200 подяк депутатам за їх благодійну діяльність. Хочу подякувати вам, шановні колеги, за вашу активну громадянську позицію і небайдужість до громад і окремих жителів області, які довірили вам представляти їх інтереси.

На минулій сесії ми ухвалили рішення про звіти депутатів перед виборцями. Звіти проводились як безпосередньо з виборцями, так і через місцеві засоби масової інформації. Протягом листопада – грудня поточного року депутатами проведено понад 300 зустрічей, в яких взяло участь близько 17 тисяч осіб.

Особисто я провів 30 прийомів громадян, на яких було розглянуто 194 звернення.

Населення області проінформовано про роботу як особисто депутата, так і про діяльність обласної ради в цілому .

Отже, кожен депутат отримав накази від виборців щодо майбутньої роботи в обласній раді задля покращення життя територіальних громад. Хочу зазначити, що всі проблемні питання, що ставились виборцями на зустрічах, узагальнені виконавчим апаратом обласної ради та будуть направлені обласній державній адміністрації для включення до відповідних обласних програм на наступний рік.

Шановні колеги! У минулому році обласна рада багато зробила для соціально-економічного і гуманітарного розвитку регіону.

Але у 2013 році прогнозуються значні коливання на світових фінансових ринках, що не може не відбитися на розвитку регіону. Тому, одна з головних задач для нас на найближче майбутнє – зробити все, щоб мінімізувати вплив негативних явищ у світовій економіки й у цих непростих умовах забезпечити сталий розвиток Харківщини, не допустити соціальної і політичної напруженості.

У нас ще вистачає резервів для опрацювання нових напрямків і покращення своєї роботи в округах, постійних комісіях і сесійній залі.

Впевнений, Харківській обласній раді, яка показала себе відповідальною, професійною і досвідченою командою, здатній консолідувати зусилля, щоб протистояти будь-яким викликам, все це під силу.

Завершуючи свій виступ, хочу сказати слова вдячності всім депутатам обласної ради за плідну і насичену роботу на благо Харківщини, висловити подяку Харківській обласній державній адміністрації і особисто - голові обласної державної адміністрації Михайлу Марковичу Добкіну, за конструктивну і компетентну співпрацю, командний і далекоглядний підхід у нашій спільній роботі.

Хочу подякувати за підтримку і довіру, яку я завжди відчуваю з боку депутатського корпусу і всіх жителів регіону.

Хочу побажати всім успіху, благополуччя і впевненості у майбутньому, добробуту і процвітання рідній Харківщині.

Дякую за увагу!

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я