Ефір Обласного радіо продовжує програма «Час обласної ради». Слухачів вітає ведучий Юрій Кобзар. Сьогодні гість нашої передачі - голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Доброго вечора, Сергію Івановичу!
 
Доброго вечора.
 
У вересні поточного року під час зустрічі з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим Ви порушили питання про необхідність узгодження урядових рішень, що стосуються регіонального розвитку, з асоціаціями органів місцевого самоврядування. В жовтні на сайті Мінрегіонбуду було оприлюднено проект постанови Кабміну, в якому пропонується внести відповідні зміни до Регламенту уряду. Тож, які саме рішення, на Вашу думку, міністрам слід узгоджувати з місцевою владою?
 
Перш за все, маю відзначити, за час, що минув після нашої зустрічі в Кабінеті Міністрів, зміни до Регламенту вже внесені, відповідно до доручення Прем’єр-міністра України. Питання підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, що стосуються питань формування та реалізації державної політики у сфері місцевого та регіонального розвитку, згідно з чинною редакцією Регламенту, повинні узгоджуватися з національними асоціаціями органів місцевого самоврядування. Проекти цих актів в обов’язковому порядку мають бути надіслані до асоціацій, які письмово узгоджують і викладають свою точку зору щодо змісту цих документів.
 
Крім того, зміни до Регламенту роботи Кабінету Міністрів передбачають участь у всіх засіданнях Уряду представника від трьох національних асоціацій органів місцевого самоврядування. Після узгодження між Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України та Асоціацією сільських та селищних рад, ми визначилися, що наші інтереси в Уряді представлятиме голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк, який цього тижня вже учетверте брав участь в засіданні Кабінету Міністрів. Він уповноважений доносити точку зору асоціацій з будь яких питань, а також має інформувати асоціації за результатами роботи Уряду.
 
Така плідна співпраця є кроком уперед, яка буде на користь як урядовим структурам, так і органам місцевого самоврядування всієї держави.
 
Наступного тижня депутати обласної ради зберуться на пленарне засідання. Що винесено на розгляд народних обранців?
 
На пленарному засіданні XVII сесії Харківської обласної ради буде розглянуто 25 питань. Порядок денний з урахуванням ініціатив постійних комісій, засідання яких вже почалися, і окремих депутатів обласної ради може дещо змінитися. Але основні питання зрозумілі.
 
Це зміни до Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010-2014 роки. Ми розглянемо додаткові заходи, які б стимулювали і давали можливість заощаджувати енергоресурси у бюджетній та приватній сферах. І звернемо увагу на це всіх керівників.
 
Розглянемо також питання про хід виконання у 2012 році регіональної Програми будівництва (придбання) доступного житла в Харківській області на 2010-2017 роки. Щороку ми підбиваємо підсумки і аналізуємо досягнення та недоліки, вносимо відповідні корективи у подальшу роботу.
 
Хотів би зазначити, що цього року для надання державної підтримки на будівництво доступного житла були перераховані кошти Мінрегіону в сумі 1,4 млн грн., Харківською міською радою – 3 млн грн. Було відібрано 6 об’єктів житлового будівництва загальною площею близько 31 тис.кв.м. Укладено 51 договір на будівництво 53 квартир загальною площею майже 3 тис.кв.м. Але це тільки початок. Треба нарощувати ці обсяги, знаходити механізми спрощення реалізації цієї програми і створення більш сприятливих умов, особливо для молодих сімей.
 
Депутати розглянуть хід виконання у 2012 році заходів та рішень, ухвалених відповідно до Схеми планування території Харківської області. Йтиметься про проведення повного аналізу містобудівної документації, визначення черговості фінансування її розроблення. Проаналізуємо рішення районних і міських рад, затвердження ними відповідних програм, рекомендованих Харківською обласною радою для їхнього розгляду.
 
Також, треба розглянути питання пов’язане із набуттям чинності рішення Верховної Ради стосовно зміни меж міста Харкова. Отже, треба вносити зміни до схеми планування Дергачівського і Харківського районів.
 
На сесії будуть внесені зміни до обласного бюджету поточного року, які стосуватимуться додаткового виділення субвенцій на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, також тимчасової державної допомоги дітям в сумі 96 млн 170 тис. грн.
 
Буде виділена додаткова дотація на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І та ІІ групи в сумі понад 1 млн грн.
 
Передбачається субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості медпрепаратів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в сумі 2 млн 358 тис.грн., відповідно до державної програми.
 
Області виділена додаткова дотація з державного бюджету на оплату праці співробітникам бюджетних установ. Кошти вже пішли в усі райони і міста обласного значення, але ми маємо внести відповідні зміни до обласного бюджету в сумі понад 53 млн грн.
 
Збільшиться обсяг субвенцій з державного бюджету на погашення заборгованості у різниці в тарифах на теплову енергію і послуги центрального водопостачання та водовідведення на суму 20 млн 517 тис.грн.
 
Ми проведемо перерозподіл коштів між районами та містами субвенції на виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, по програмі «Гроші ходять за дитиною».
 
Передбачається виділення коштів в сумі 250 тис.грн. на виконання програми інформатизації Харківської області «Електронна Харківщина». Маємо на меті створити сучасну систему відеоконференцій, щоб у подальшому заощаджувати час керівників районів і міст та бюджетні кошти, більшість робочих нарад проводити у цьому новому сучасному форматі. Досвід цей потрібно поширювати, щоб даною системою були охоплені й невеликі міста, й сільські ради. Це вимога сьогодення.
 
В бюджет будуть внесені інші зміни, пов’язані із закінченням року, перерозподілом і ефективним використанням коштів обласного бюджету.
 
Серед питань, винесених на розгляд сесії, наша ініціатива, започаткована саме Харківською обласною радою, про проведення щорічних звітів депутатів обласної ради перед виборцями. На пленарному засіданні ми пропонуватимемо строк проведення звітів з 15 листопада по 15 грудня. І до 15 грудня кожний депутат повинен поінформувати обласну раду про результати обговорення звіту. Потім інформація буде узагальнена і використана в роботі над Програмою соціально-економічного розвитку області на 2013 рік.
 
Почнуть звітувати про свою діяльність з листопада 2011 по листопад 2012 року всі постійні комісії обласної ради. Звіти всіх 12 постійних комісій будуть оприлюднені на сайті обласної ради і в газеті «Слобідський край».
 
На сесії буде розглянуто низку питань, що стосуються комунальної власності, зокрема, стосовно звільнення та призначення керівників комунальних підприємств та вищих навчальних закладів.
 
На розгляд депутатів винесені зміни до Регламенту Харківської обласної ради, зумовлені тим, що обласна Асоціація органів місцевого самоврядування на загальних зборах ухвалила правила етичної поведінки депутатів і запропонувала розглянути Кодекс етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування.
 
У зв’язку з прийняттям регуляторних актів, будуть внесені зміни до плану роботи обласної ради. До спільної власності територіальних громад області буде передано низку свердловин, водогонів, мереж водовідведення. Розглядатимуться питання про надання у користування надр області тощо.
 
Цього тижня обласна рада та обласна адміністрація спільно підбили підсумки літньої оздоровчої кампанії 2012. Чи всі плани вдалося реалізувати цього року, чи варто очікувати змін наступного літа?
 
Напевне, головний підсумок цьогорічної оздоровчої кампанії – те, що Харківська область посіла перше місце в державі з оздоровлення дітей.
 
Для підтвердження цього назву дві цифри. Якщо у 2009 році на оздоровлення дітей з різних джерел в області було направлено понад 72 млн грн., то цього року – понад 182 млн грн. Щорічно збільшується виділення коштів як з обласного бюджету, так і з районних, а також, що найголовніше, від небайдужих людей – меценатів, підприємців, сільських господарств, представників великого бізнесу. Майже 90% дітей області були оздоровлені цього року. На цьому не можна зупинятися, слід далі шукати можливості для покращення якості відпочинку, проводити поточні та капітальні ремонти баз оздоровлення, щоб кожного року умови покращувалися.
 
Цього року видалася вкрай тепла осінь. Як це вплинуло на роботу сільського господарства? В якому стані зараз посіви?
 
На сьогодні з площі 382,8 тис.га (або 100% до площі збирання), намолочено 897,2 тис.тонн при середній урожайності 23,4 ц/га.
 
Кукурудзи на зерно зібрано з площі 275,4% (або 86% до площі збирання), обмолочено 260,3 тис.га (81%). Намолочено 1027,2 тис.тонн зерна при середній урожайності 37,3 ц/га.
 
Сою зібрано з площі 51,7 тис.га (94% до площі збирання), намолочено 62,5 тис.тонн зерна при середній врожайності 12,1 ц/га.
 
Цукрові буряки викопано з площі 20,6 тис.га (82% до площі збирання), накопано 721,6 тис.тонн коренеплодів при середній врожайності 349,3 ц/га.
 
Зяблевий обробіток ґрунту фактично проведено на площі 1091,1 тис.га (96% від запланованого).
 
Цієї осені для всього комплексу сільгоспробіт, поки що, складаються сприятливі умови. Посіяно понад 478 тис.га озимих. Близько 65% цих посівів, за оцінками фахівців, знаходяться у доброму стані, 34% - у задовільному і тільки 2% - слабкі та зріджені. Посівну кампанію проводили у три етапи. На першому етапі були засіяні озимі культури до 5 вересня і вони зараз перебувають у трішки перерослому стані, але нормально розвиваються. Посіяні на другому етапі – після 5 вересня – рослини добре розвинуті і мають вже по 5-6 вторинних корінців, тобто розвиток триває впевнено. У пізніх посівів, зроблених на третьому етапі, після 25 вересня, тільки формується вузол кущіння, але достатня кількість вологи і сприятливі температури дають можливість рослинам нормально розвиватися. Якщо посіви нормально перезимують, є надія на гарний врожай. Але поспішати із прогнозами не треба, головне виконати всі необхідні заходи по захисту і підживленню. Головне, щоб погода була сприятливою.
 
Закінчився прийом творчих робіт до участі в літературному конкурсі імені Масельського. Чи відомо Вам скільки учасників цього року змагатимуться за грошові премії? Чи з’явилися новації в проведенні конкурсу порівняно з минулим роком?
 
Цього року конкурс проводиться вже вшосте і він став своєрідною візитною карткою регіону, завжди викликаючи увагу великої кількості авторів. Цього року роботи у номінаціях «Проза», «Поезія», «Публіцистика», «Драматургія» надійшли від 141 автора.
 
Цьогорічною новацією конкурсу стала поява номінації «Учнівська молодь», в якій молоді люди у віці від 14 до 18 років можуть окремо змагатися між собою. Раніше дещо необ’єктивним було змагання молоді із професіоналами, які багато років присвятили цій справі. А так талановита молодь отримує підтримку.
 
Нагородження переможців відбудеться у першій декаді грудня разом із стипендіатами щорічної премії імені О.С.Масельського, яка присуджується талановитим митцям, обдарованій молоді і видатним спортсменам регіону.
 
Переможці конкурсу отримають винагороду: у номінаціях «Проза», «Поезія», «Публіцистика», «Драматургія» премія за І місце складає 5 тис.грн., за ІІ місце – 3 тис.грн., за ІІІ місце – 2 тис.грн.
 
Думаю, що це стимулюватиме наших учасників брати й у подальшому участь в нашому конкурсі.
 
Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я