Інтерв’ю голови Харківської обласної ради В. Салигіна представникам ЗМІ, 03.08.2006

- Прокоментуйте сьогоднішні події у Верховній Раді. Як вони, з вашого погляду, відіб’ються на житті в Харківській області ?

Я б сказав, події не сьогоднішні, а події минулої ночі. Президент сьогодні вночі сказав, що подає кандидатуру Віктора Федоровича Януковича на посаду Прем’єр-міністра в парламент на затвердження. Сьогодні відбувся круглий стіл і політичними силами був підписаний Універсал. Також ми знаємо, що сьогодні йдуть розмови про створення нової коаліції і приєднання «Наший України» до діючої коаліції.

Я дуже позитивно оцінюю те, що відбулося.

Як це відіб’ється на Харківській області? Позитивно, тому що нарешті буде зупинена погроза розколу суспільства, розколу відносин між людьми, поляризації настроїв людей.

- В Універсалі, що підписаний, пункт про мову звучить приблизно так: єдиною державною мовою в Україні є українська, це ж мова офіційних органів влади. У зв’язку з цим чи планує Харківська обласна рада переглянути рішення про надання російській мові статусу регіональної?

Ні. Ми не плануємо переглядати рішення. Тому що рішення Харківської обласної ради не означало надання російській мові статусу державної на території Харківської області. Це рішення говорило про гарантію, сприяння виконання в Україні Європейської хартії про мови. Ми знаємо, що на визначених територіях, де живе більшість людей, що говорять недержавною мовою, ця мова використовується на тих же правах, що і державна. Тобто на території Харківської області люди будуть користуватися російською мовою точно так само, як і державною. Просто вона не буде носити статус державної.

- А чиновники?

Чиновники теж люди.

- У зв’язку з останніми подіями чи передбачається сесія облради?

Я на п’ятій сесії сказав, що депутати до вересня йдуть на канікули: людям треба відпочити, комусь потрібно дітей оздоровити перед школою. Ситуація сьогодні міняється настільки стрімко, у першу чергу політична, що сесії можна збирати практично кожні три дні. Нехай усе визначиться, тому що сьогодні всі утомилися. Я не бачу основ, що викликали б необхідність скликати сьогодні сесію.

- У зв’язку з подіями, що уночі відбулися, були вже якісь розмови або наради з працівниками адміністрації про те, як ви з ними маєте намір працювати? Зовсім недавно ви були в різних таборах.

На сесії Харківської обласної ради робота облдержадміністрації була визнана незадовільною, а губернаторові депутати виразили недовіру. Сьогодні це питання не вирішене, а знаходиться в підвішеному стані: Арсен Борисович Аваков звернувся до суду, рішення сесії Харківської обласної ради судом припинено. Облрада направляла в Секретаріат Президента всі документи, ми одержали офіційну відповідь, підписану главою Секретаріату Рибачуком, про те, що це питання буде вирішений після завершення судових позовів.

А як працювати будемо? Як працювали раніш, так і будемо працювати. Я не бачу проблем, що заважали б мені працювати з цією адміністрацією або з який-небудь іншої.

- Питання про недовіру залишається відкритим ?

Але ніхто ж не буде зараз збирати сесію і порушувати це питання по-новому, і в зв’язку з останніми подіями переголосовувати, що недовіри не було. Я не думаю, що депутати підуть на це. Хоча нічого не виключаю.

- На Ваш погляд, Арсен Аваков залишиться губернатором Харківської області?

Думаю, що ні. У нас є Конституція, відповідно до якої Президент зобов’язаний його звільнити з посади.

- Чи обговорювалася вже якась кандидатура нового губернатора (можливо у вас є інформація)?

Ви мені поставили запитання, я відповів: я думаю, що ні. Я висловив свою точку зору. І я не бачу, як вона могла обговорюватися, коли було незрозуміле, який буде уряд, хто буде Прем’єр-міністром. Я думаю, це вирішить Президент, новий Прем’єр-міністр. Хотілося б сподіватися, що вони прислухаються до думки обласної ради.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я