- Питання про виділення коштів Червонооскольскій школі викликав дуже гаряче обговорення. Прокоментуйте, будь ласка.

З подібною проблемою я знайомився під час робочої поїздки до валковської школи. Школа добудовується за проектом 1989 року. Але норми, що були прийняті в 1989 році, вже застаріли, зараз використовуються інші матеріали.

Добре, коли питання кожної школи, кожного дитячого саду або кожного виборця викликає такий жвавий інтерес. Для цього депутати обиралися, щоб і в комісіях, і на сесіях, і у своїй повсякденній роботі розбиратися в глибині питання, щоб його правильно вирішити. Але в депутатів є бажання по максимуму допомогти всім школам, допомогти усім, хто потребує. Тому вони хочуть зрозуміти, чому в одну школу направили сто або двісті тисяч гривень, у той час як у Харківській області залишаються більш тисячі шкіл, до яких гроші не попадають. Усе це говорить про те, що в сесійному залі немає байдужих депутатів. Це добре, це радує.

- Чи вистачить виділених коштів на завершення будівництва валкивської школи?

Ні, цих грошей недостатньо. Валкивскій школі цього року виділено 2 мільйони гривень, а для завершення будівництва сьогодні потрібно 4,5 мільйони гривень. Ці гроші виділені, у тому числі і на зміну проекту. Я вже говорив, що проект школи був розроблений у 1989 році. В окремих приміщеннях немає вентиляції, неправильні системи опалення і каналізації, стоять стародавні вікна, на які дивитися сьогодні неможливо. Але ж ця школа - гордість Харківської області. Вона має ім’я Олександра Степановича Масельського. Для того щоб цілком завершити будівництво, я думаю, необхідно ще порядку 2,5 - 3 мільйонів гривень. Вони можуть бути виділені обласною радою, вони можуть бути виділені бюджетом. Але це необхідно врахувати в бюджеті 2007 року, або, якщо буде перевиконання бюджету, то за рахунок перерозподілу засобів 2006 року.

- Чи можливо, що по якомусь питанню рішення на сесії прийнято не буде?

Я вдоволений, коли питання на сесії вирішуються. Що стосується прийняття рішень, то питання виноситься на сесію депутатом або комісією, і в залі по ньому проходить голосування. Як можна виключати можливість, що в залі за нього не проголосують або змінеться ситуація? Все можливо.

- В цілому було прийнято багато питань. Чи означає це, що питання були добре опрацьовані в комісіях?

Це означає не тільки детальний, ефективний розгляд питань у комісіях або те, що добре працюють окремі депутати. Це показує ще і злагоджену роботу всієї обласної ради в частині роботи президії, де присутні керівники комісій і фракцій. Коли там є загальне розуміння, то всі питання залишаються на порядку денному.

- На сесії піднімалося питання про виділення 100 тисяч на проведення Слобожанскої ярмарки в Чугуєві. Якби аграрії не відстояли це питання і гроші не були виділені, де б проводили цей ярмарок. Намагалися би знайти альтернативу?

Я вважаю, що якби не виділили гроші, то його все одно можна було б провести в Чугуєві. Питання інше: яка якість була б у цього ярмарку? До честі аграріїв, вони справді домоглися цього і розуміють актуальність питання. Ярмарок пройде. Раніше він проводився в Харкові. Сьогодні ми знаємо позицію мера Харкова, позицію міськради – центральна площу Харкова призначена для того, щоб там люди гуляли і відпочивали, як це відбувається в усьому цивілізованому світі, в Європі. Тому я підтримую проведення ярмарку в великому місті, яке об’єднує навколо себе сільськогосподарські райони, на одній з найжвавіших магістралей – автомобільній трасі «Харків – Ростов».

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я