20 липня в Харкові стартувала акція по збору підписів під звененням жителів Харківської області до Президента України В.Ющенко «Ми за об’єднання країни і стабільність у державі». Першим свій підпис під зверненням поставив голова Харківської обласної ради В. Салигін.

21 липня голова Харківської обласної ради Васілій Салигін взяв участь у прес-конференції, що пройшла в інформаційному агентстві «Статус кво». У прес-конференції також взяли участь:
Леонід Рубаненко - голова Об’єднання організацій роботодавців Харківщини;
Валентина Мизгіна - директор Харківського художнього музею;
Володимир Заковоротний - заступник голови Харківської обласної ради ;
Сергій Коротков - Президент «Журналістського Клуба Харкова».

Відкриваючи прес-конференцію, В. Салигін зачитав представникам ЗМІ текст Звернення. Він підкреслив, що звернення не носить партійного характеру і не є зверненням якоїсь політичної сили. «Під ним уже підписалися діячі культури, мистецтва, керівники промислових підприємств, директори великих заводів, лідери громадських організацій. Це Герой України, директор ФЕДа Олександр Жданов, директор заводу «Гідропривід» Сергій Яценко, ректор Університету мистецтв Тетяна Веркіна, ректор Зооветеринарної академії Валерій Головко, ректор педагогічного університету Іван Прокопенко, проректор Політехнічного університету Олександр Романовський, депутати обласних, міських рад». Усього на 12 годин 21 липня підпис поставили вже більш 70 чоловік, імена яких відомі не тільки на Слобожанщині.

«Я перший поставив свій підпис під цим Зверненням, тому що розумію - у країні повинен бути порядок, повинна бути влада, сильна і відповідальна», - сказав глава обласної ради В. Салигін.

За словами Леоніда Рубаненко, поставити свій підпис під Зверненням його переконали події останнього тижня і перенесення обговорення податкового кодексу на осінь. «Те, що дійсно потрібно підприємцям - робота над податковим кодексом - переноситься на осінь. Доки буде це безладдя?».

Звернення до Президента - це тривога кожного громадянина незалежно від його статку, вважає Володимир Заковоротний. «Особливо страшно, багато хто боїться, що ця конфронтація в суспільстві може перерости в більш серйозні процеси, спричинити за собою цивільні конфлікти», - говорить він. - «Думаю, це хвилює кожну людину, незалежно від того, де він живе».

Валентину Мизгіну, директора Харківського художнього музею, до підписання Звернення, за її словами, переконала готовність антикризової коаліції до компромісів, її прагнення домовитися, прагнення об’єднати Україну.

«Ми [художній музей] - бюджетна організація. І якщо нині не буде розроблений нормальний бюджет на наступний рік, я не знаю, як працюватимуть музеї, як вони охоронятимуться, і як нам зберегти всі унікальні цінності, зібрані попередніми поколіннями. Тому я підписала це Звернення до Президента. Йому вже давно час застосувати владу, прислухатися до розумних, практичних голосів, які лунають в Україні».

Незалежно від того відноситься людина до правопівкульних чи до лівопівкульних (є таке розділення, каже Сергій Коротков), мозок людини працює тоді, коли між цими двома півкулями є координація. «Мозок країни, півкулі нині роз’єднані, - підкреслює він, - необхідно об’єднати, щоб він по-справжньому почав координувати роботу всього організму. Для цього всі клітини організму мають також об’єднатися. Я не політик, я клітинка цього організму. Тому вирішив за потрібне висловити свою позицію».

Після вступного слова учасники прес-конференції відповіли на питання журналістів.

- У Верховній Раді два депутати від «Нашої України» і чотири від БЮТ окремо вступили в Антікризову коаліцію. В обласній раді, хтось підписав таку угоду? Є такі депутати від цих двох сил?

Васілій Салигін: У нас інша ситуація. До честі депутатів з БЮТ і «Нашої України» у Харківській обласній раді, ми нині працюємо злагоджено і таких підписів не потребуємо. Та й люди просто не хочуть йти розріз з централізованими рішеннями своїх партій.

- На останньої сесії обласної ради було прийнято звернення до Президента. Чи слідує якась реакція на нього?

Васілій Салигін: Реакції поки ще не було, пройшло, напевно, недостатньо часу.

- Яким чином збираються підписи під Зверненням?

Васілій Салигін: Підпис можна поставити у наметах, які встановлені на площі Свободи та площі Конституції. 22 липня збір підписів розпочнеться в усіх районах Харківської області. Підписи також збираються у вузах, на підприємствах, на вулиці. Активісти беруть звернення і самі збирають у друзів, знайомих.

- Васілій Вікторович, в епоху певної анархії, може, час посилити роботу по тому, щоб перебирати повноваження від центру, реалізовувати основне становище Партії регіонів «влада – регіонам»?

Васілій Салигін: Ми виступаємо за максимальну передачу повноважень до регіонів. Незалежно від того, що сьогодні анархія (в цьому я з вами згоден), ми послідовно ведемо таку роботу.

Але давайте дивитися правді в очі. Без уряду, без Ради здійснити це дуже складно. Ми робимо те, що можливо, але повністю досягти цієї мети без центральних органів влади дуже складно.

- Хто є автором цієї заяви, чия це ініціатива і хто проводить збір підписів? Коли буде завершено збір підписів?

Васілій Салигін: Ми не ставили перед собою завдання зібрати сто тисяч підписів чи мільйон. Ми будемо проводити збір підписів доти, поки він буде актуальним, і будемо частинами відправляти у Секретаріат Президента. Збір підписів проводиться під егідою обласних організацій партій-учасниць антікризової коаліції. Що стосується того, хто написав текст, то слова, які нього увійшли, взято зі розмов із людьми, зі звернень, листів.

- Скільки ви вже зібрали підписів?

Васілій Салигін: Ми лише почали збирати, тепер у нас є близько 70 підписів відомих харків’ян. Ми продовжуємо збір.

- Коли ви почнете відсилати підписи?

Васілій Салигін: Перші підписи ми відправимо в Секретаріат Президента сьогодні, до кінця дня.

- Питання до Валентини Мизгіной. Безвладдя може привести до розколу у культурній сфері?

Валентина Мизгіна: Я не думаю, що це може статися швидко. Криза в нас півтора - два роки. Для розпаду культурних зв’язків потрібно значно більше. Хоча, природно, різниця між культурами Західної та Східної України всім зрозуміла і очевидна. Але те, що в культурі більше, все-таки, єдності, об’еднуючих поастків, це справді так.

- Васілій Вікторович, міністри на валізах, нового кабміну немає. Можете реально оцінити бюджетний стан Харківської області?

Васілій Салигін: Бюджет виконується. На відміну від багатьох міст України, де градоутворюючими є металургійні чи хімічні підприємства, Харків вже перехворів тим, що було відведено на його долю. Ми знаємо, в нас в основному градоутворюючими були підприємства машинобудівного і військово-промислового комплексу. Сьогодні Харківська область дає третій результат в абсолютному вираженні з наповнення бюджету країни.

Виконання бюджету Харкову забезпечують нові підприємства, які почали працювати. Наприклад, нова фабрика «Філіп Морріс».

Однак все одно це бюджет є смішним. Коли приїжджаєш у райони в місті починаєш глибоко вникати в проблеми, коли директор школи каже, що йому треба хоча б 10 тис. грн., щоб купити вугілля чи казан поміняти, на даху ремонт зробити, - ми розуміємо, наскільки бюджет мізерний і відповідає потребам. Я не кажу про достаток, я кажу про те, що необхідно.

- Держбюджет фінансує належні сфери? Кошти надходять вчасно?

Васілій Салигін: Запізнення трапляються. Так, наприклад, були закладені гроші на будівництво метрополітену – сьогодні вони спізнюються. А в цілому кошти надходять вчасно.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я