- Сьогодні багато начальників управлінь облдержадміністрації робили доповіді на семінарі. Чи задоволені ви цими доповідями і чи одержали комісії результат від цих доповідей?

На жаль, були не всі начальники, були заступники. Проте, я вдячний і облдержадміністрації за те, що вона підтримала нашу ініціативу, і всім керівникам управлінь і їхнім заступникам, що взяли участь у семінарі.

Користь від таких семінарів є. І вчимося ми всі разом - і голови комісій, що слухали виступи, і керівники обласних управлінь, відповідаючи на питання, що їм задавали.

Звичайно, хотілося б бажати кращого. На мій погляд, спочатку люди сприймали доповіді мляво. Але по земельних питаннях уже були досить оживлені дискусії, що викликали інтерес.

Ми будемо проводити подібні семінари не тільки для керівників комісій обласної ради, але і для районних рад на місцях. Ми вже проводили семінари по іншій тематиці для голів і депутатів селищних, сільських, міських, районних рад. І, треба сказати правду, вони трохи далекі від того, що їм треба бути робити. Так, це гарні і гідні люди, але вони багато чого не знають. За один день усього їм не розповісти, а самі вони це не придумають. У кожного є питання, і до кожного депутата на його рівні звертаються люди, що просять багато чого роз’яснити.

Тому, такі зустрічі дуже корисні, і ми будемо їх проводити систематично.

- Можна сказати, що земельне питання зараз саме хворе на Харківщині, якщо виникло так багато питань?

Не можна сказати, що воно саме болюче у регіоні. Земля завжди викликає особливий інтерес, до того ж у цій сфері міняється законодавство.

Болюче воно у тім плані, що в нас ще багато жителів у Харківській області, які не одержали державні акти на землю. Тобто, десь є тяганина. Люди, що хочуть працювати на землі, у першу чергу, це сільгоспвиробники, а також підприємці, що хочуть будувати (незалежно від того, що - дома або підприємства), наштовхуються на чиновницьку протидію.

Я вже говорив і ще раз підкреслю, що Харківська обласна рада буде виступати за те, щоб люди, що працюють із землею не для перепродажу, а для того, щоб вони могли створювати собі, своїм родинам, отчуючим робочі місця і робити нашу країну сильною не на словах, а на ділі, - щоб ці люди не зіштовхувалися з чиновниками, що займаються тяганиною, ставлять палки в колеса.

Треба проводити інвентаризацію всіх земельних ділянок, тому що орендна плата одна з основних складових наповнення місцевого бюджету. І ми до цього готуємося. Сьогодні це проводиться не дуже добре, але я не буду зараз на цьому зупинятися. Просто з ділянок, що розташовані поруч, один орендар платить 0,3% від оцінної вартості, а інший - 10%. Ми хочемо розібратися і зрозуміти, за що і за які заслуги комусь надані такі пільги. Це гроші, які недоотримують наші об’єкти освіти, охорони здоров’я, жителі сіл і селищ на газифікацію. Це гроші людей.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я