- Озвучте, будь ласка, пропозицію, з якою виступила фракція БЮТ.

Васілій Салигін: Я задоволений сьогоднішнім засіданням сесії. Я думаю, депутати Верховної Ради повинні заздрити тій атмосфері, у якій проходять сесії Харківської обласної ради.

Ми бачимо, що депутати, чиї політичні погляди кардинально відрізняються від поглядів більшості депутатів, що є присутніми у залі, спокійно висловлюють свою точку зору. Ніхто нічого не ламає, немає ніяких сирен. А що стосується пропозиції від фракції БЮТ - підтримати розпуск парламенту, то ви бачите, що за цю пропозицію проголосувало «за» 10 депутатів. Знаєте, збірна Франції теж хотіла перемогти у фіналі чемпіонату світу... Але на жаль!

Вибори відбулися, ми - Партія регіонів - здобули переконливу перемогу, ми готові брати на себе відповідальність і вести нашу країну вперед.

- Сьогодні в рядах депутатів була велика пляма порожніх стільців. Це якийсь демарш фракції?

Васілій Салигін: Це демарш не тільки фракції. Якщо ви звернули увагу на сесії не були присутні голова облдержадміністрації, не були присутні жоден заступник голови облдержадміністрації. Не була присутня уся фракція «Нашої України». Хоча повідомлення, що сьогодні буде сесія, було, відповідно до регламенту, опубліковано у встановлений термін, депутати були сповіщені.

Я не буду давати оцінку цьому демаршеві. Можливо, у них сьогодні були більш важливі задачі. А можливо їм байдужа доля країни, доля наших людей. Мені як громадянинові, насамперед, дуже не хотілося б, щоб сьогодні комусь, обраному владою, була байдужою доля нашого народу.

- Євген Петрович, сьогодні на сесії міськради депутат від фракції комуністів сказав, що підтримати відставку уряду може в тому випадку, якщо складе із себе повноваження Президент. Як на це дивиться фракція в парламенті?

Євген Кушнарьов: Я відповім ширше на ваше питання, продовжуючи тему, що вже коментував Васілій Вікторович. Тема розпуску парламенту сьогодні дійсно кинута у суспільство і штучно підігрівається. Я хочу з усієї відповідальністю сказати, що, по-перше, із правової точки зору для розпуску парламенту немає абсолютно ніяких основ. Жодна з трьох перерахованих конституцією норм, застосована до парламенту бути не може. По-друге, якщо говорити про політичну сторону проблеми, нові вибори мають сенс тільки тоді, коли вони можуть змінити архітектуру парламенту, розміщення політичних сил і можуть вести до консолідації суспільства.

На великий жаль, і ми це прекрасно розуміємо, та поляризація, що сьогодні є в парламенті і суспільстві, у результаті нових виборів, якщо вони, не дай боже відбудуться, швидше за все, підсилиться. Ми дійсно тоді з цією горезвісною, надуманою Юлією Володимирівною двупартійною системою, розколемо Україну остаточно. Тому що основні політичні сили розходяться не за політичними, а інституційними ознаками. Тобто за життєвими принципами, які, - добре це або погано - але реально відрізняють людей, що живуть на Сході й Заході України.

Тому, ті, хто вкидає в суспільство цю вибухонебезпечну тему, на мій погляд, є або недальновидними людьми, або політичними провокаторами.

Саме тому як певна відповідь розсудливих людей на ці авантюрні пропозиції, виникла в суспільстві тема одночасних дострокових виборів парламенту й Президента. В історії України такий прецедент був, коли в 1993 році на тлі відомих і сумних подій у Росії, в Україні різко загострилася політична ситуація. Тоді вихід був знайдений саме в дострокових виборах і парламенту, і Президента. Тоді це розрядило ситуацію й відкрило нову сторінку в житті України, привело нас до прийняття нової Конституції, поступовому виходу з економічної кризи й до багато чого іншого.

Я не вважаю, що сьогодні нові вибори, у тому числі вибори Президента - це єдина альтернатива того, що відбувається в країні. Я бачу нормальний конструктивний потенціал у цій Верховній Раді, Антикризова коаліція створена, вона працює. У вівторок ви побачите, що її ряди поповняться новими представниками й цей процес буде тривати.

Ми по-давньому ведемо діалог з «Нашою Україною» про можливості створення широкої коаліції. Але в кожному разі, дамо їм парламентські комітети й керівництво в них. Захочуть БЮТ і «Наша Україна» брати участь у цьому - ласкаво просимо, вони одержать частину комітетів пропорційно їхньої чисельності. Якщо вони будуть продовжувати бойкот, який вони зараз улаштували, ми без них сформуємо парламентські комітети й затвердимо їхніх керівників, залишивши вакантними посади голів тих комітетів, які до них відійдуть. Але теж довго чекати в такому випадку не маємо наміру. Почекаємо два-три дні, не захочуть - заповнимо й ці вакансії й парламент буде працювати.

І я вас запевняю, на наступному тижні парламентська коаліція помітно виросте.

- Як би ви прокоментували позицію Президента щодо кандидатури Віктора Януковича на посаду Прем’єр-міністра?

Євген Кушнарьов: Я вважаю, що альтернативи працюючому парламенту не існує. І парламент, я ще раз підкреслюю, буде з вівторка працювати ефективно і результативно.

Щодо позиції Президента у відношенні до кандидатури Віктора Януковича, я вважаю, що ця позиція, з правової точки зору, є абсолютно невірною, а з політичної точки зору – нещирою.

Його заяви, що Україні потрібна кандидатура прем’єра, який би консолідував суспільство, викликає подив. Чого ж він те саме не казав, коли на цю посаду пропонували Тимошенко? Чи він вважає, що Тимошенко може консолідувати суспільство? Чому він мовчав, коли така одіозна фігура, як Петро Порошенко висувалася на посаду голови Верховної Ради? Що, хтось думає, що така людина може консолідувати парламент і виконувати об’єднавчу роль в нашому суспільстві? Але тоді Президент мовчав, його це задовольняло.

Як тільки з’явилася кандидатура Януковича, він почав нові й нові умови вигадувати. Але ми все ж таки сподіваємося, що він зможе піднятись вище власних амбіцій, симпатій, забути, що було в історії, а виходити з того, що він сьогодні (і це є реалія, це – факт) відображає інтереси однієї половини України, Віктор Янукович – другої. Якщо ми хочемо, щоб ці дві половини об’єднались, то два Віктори мають взяти разом в руки державне кермо і рятувати Україну. От же: два Віктора – одна Україна.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я