Шановні депутати!
Шановні представники засобів масової інформації, запрошені на сесію!

Надзвичайна сесія скликана з ініціативи фракції Партії регіонів, яка виносить на порядок денний питання про прийняття звернення до Верховної Ради України.

Це звернення називається «Про підтримку антикризової коаліції», але ви нині прочитаєте його проект, якщо ще не прочитали, і побачите, що насправді воно набагато ширше, і йдеться в цілому про необхідність повернути ситуацію в країні в конституційне русло і створити умови для нормального переговорного процесу.

Ті, хто сьогодні називає себе демократичними силами і в той же час ще вчора створював закриту коаліцію, а сьогодні намагається блокувати роботу Верховної Ради, повинні зрозуміти: такими діями вони не тільки дискредитують себе як політичні сили, й обманюють виборців – як своїх, так і тих, хто голосував за Партію регіонів, соціалістів і комуністів.

Щоб громадяни України, незалежно від того, за кого вони проголосували, отримали нормальне представництво і захист своїх інтересів; щоб об’єднати Захід і Схід; аби подолати кризові процеси в економіці, соціальної й інших сферах життя, які накопичуються як снігова куля і скоро просто розчавлять Україну, – всі політичні сили повинні розпочати відкритий діалог.

До цього з позицій здорового глузду закликаємо ми – депутати обласної ради, до цього ж закликає і створена у парламенті антикризова коаліція, яка підкреслює свою відкритість для всіх.

Випереджаючи можливі заяви про нелегітимність коаліції, отже і неможливості виступати в її підтримку, відразу скажу, що Харківська обласна рада – це не прокуратура і не суд, й не в нашої компетенції давати якісь правові оцінки розвитку ситуації в парламенті.

Там кожна зі сторін має свої аргументи на свою користь, і ми вже чуємо абсолютно суперечливі один одному коментарі юристів і депутатів (у тому числі несумлінні коментарі, у яких положення «коаліційної угоди» видаються за норми Конституції Регламенту Верховної Ради).

Тому ми не можемо і не повинні втручатися в процес правового дозволу ситуації. Але ми як орган, який представляє інтереси жителів Харківщини, повинні втручатися в політичний процес, оскільки політика – це мистецтво управління державою, а саме з системною кризою державного управління ми сьогодні і маємо справу.

Для будь-якої неупередженої людини цілком очевидно, що ключ до вирішення проблеми перебуває, насамперед, у політичній площині.

Парламентські фракції, їх лідери, повинні проявити волю, відсунути особисті амбіції на другий план і сісти за стіл переговорів.

Вважаю, що особливу роль в цьому процесі має зіграти Президент України як глава держави і гарант Конституції.

Шановні колеги!

Харківська область була і залишається однією з ключових областей України. Тому переконаний, що звернення Харківської обласної ради буде почуто всіма, від кого залежить прийняття конкретних рішень. Ми маємо повне право закликати до об’єднання і порозуміння, оскільки навідміну від Верховної Ради ми на своєму рівні саме змогли продемонструвати схильність до традицій європейського парламентаризму і розподілити відповідальність між більшістю й опозицією.

Це вигідно відрізняє нас від цілої низки місцевих рад, які також прийняли звернення до Верховної Ради та Президента, але, на відміну від нас, закликали їх не до діалогу, а до загострення конфронтації.

Вважаю, що за звернення, яке виноситься на обговорення, можуть віддати свої голоси всі депутати незалежно від політичної приналежності, виходячи з інтересів Харківщини і всієї України.

Я дякую вам за увагу, запрошую до обговорення звернення і прошу його підтримати.


 

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я