- Чому сесія переноситься з 25 на 14 липня?

Це буде сесія Харківської обласної ради, яка розгляне питання, пов’язане із політичної ситуацією, що склалася сьогодні в нашій державі. Люди звертаються до депутатів за роз’ясненнями. Депутати, сесія повинні висловити думку харків’ян, дати оцінку тому, що відбувається.

Ми знаємо, що відбулася сесія Львівської обласної ради. Ми повинні висловити свою думку, щоб Президент і гарячі голови в нашій країні не забували про те, що на території Харківської області живе три мільйона, і вони не можуть бути заручниками будь-якої політичної сили. Я переконаний у тому, що депутати приймуть зважене, правильне звернення, яке буде спрямоване до керівників держави, лідерів політичних сил, керівництва парламента нашої країни. Сьогодні люди просять мир і спокій. Люди хочуть творити, вони втомилися, їх уже просто дратує те, що відбувається.

Складається враження, що нині нікому немає справи до того, що наближається опалювальний сезон. Ми сьогодні в Боровськом районі бачили дахи дитячих садків, які протікають, школи, у яких ще не розпочалася підготовка до зими.

У сільгоспвиробника бракує техніки. Вони не знають, які будуть ціни на врожай. Вони не знають, як їм жити і що їх чекає. Доля людей, котрі працюють на землі, які люблять цю землю, якимось чином опинилася в залежності від двох-трьох людей в державі, які не можуть поділити портфелі і крісла. Це неправильно. Складається таке враження, що Україна належить якійсь одній жінці і це лише її власність. Україна належить українському народу, і людям вирішувати, як жити.

- Ви сподіваєтеся, що ви будете почуті Верховною Радою?

Знаєте, якщо не казати, то тоді ти точно не будеш почутий. Ми сподіваємося, що будемо почуті і донесемо свою позицію. У нас для цього досить важелів. Я впевнен, що здоровий глузд все-таки переможе.

- Як ви ставитеся до вирішення по дитячому садку, яке було прийнято?

Я негативно ставлюся до того, щоб поєднувати в одному будинку лікарню з дитячим садом. Нехай, навіть, через стіну. Оцінку повинні дати фахівці.

Ми знаємо, що до лікарні звертаються люди не тільки за діагностикою чи профілактикою. До лікарні може прийти інфікована людина, а поруч перебуватимуть діти. Свідомо йти на те, аби піддавати здоров’я малят якийсь загрозі, ми не маємо права.

- У вас є ідеї щодо рішення цього питання?

Є досить приміщень. Можна відремонтувати старе приміщення лікарні, створити центр соціального захисту населення. Тому що сьогодні є люди, котрі залишилися одні, і вони змушені ледь не жити у лікарні.

- Ви будете займатися цим питанням?

Так. Ми записали усі питання, дамо доручення комісіям, будемо це все враховувати при формуванні бюджету області на 2007 рік. Ми будемо також звертатися до народних депутатів-харків’ян, щоб вони врахували ці запитання при формуванні бюджету України на 2007 рік.

Будемо звертатися не тільки з цих питань, але й з питань газифікації. Тому що сьогодні, як я зрозумів, одна з найактуальніших тем – газифікація. У людей немає газу і немає коштів. Однак, у принципі, газ повинні проводити ті, хто його продає. Люди ж не проводять самі собі електрику не будують самі собі хлібний магазин, щоб туди ходити за хлібом. І той, у кого є автомобіль, не будує собі заправочну станцію, щоб їздити туди купувати бензин. Той, хто продає газ, має брати витрати з газифікації на себе і ділити витрати на п’ять чи на сім років. Нехай вони закладають ці витрати в тарифи і таким чином їх повертають. Вони ж хочуть торгувати.

А взагалі потрібно руйнувати монополію «Харківгаза» - оголошувати конкурси, тендери. Нехай інвестори приходять на ринок Харківщини, прокладають газопроводи, несуть людям якісні послуги. Нехай вони конкурують між собою. Ось це буде правильно.

- Ви вважаєте, що «Харківгаз» дорого продає свою продукцію?

Я не можу сказати, дорого він продає чи дешево. Але «Харківгаз» на ринку один, а людина повинна мати право вибирати того, хто йому надасть якіснішу послугу. Або тобі дадуть дешевий газ, за умови, що ти сам протягнеш собі газопровід. Або завтра тобі дадуть газ трохи дорожче, але газопровід протягнуть самі. І не тільки, є різні форми відносин. У людей має бути право вибору.

- Як ви оцінюєте газифікацію в цьому районі порівняно з Валківським, в якому ви були минулого тижня?

Ситуація в районі нічим не відрізняється від ситуації з газифікацієй в інших районах. Газифікація рухається відповідно до програм. На жаль, кошти, які закладено на виконання програм, дуже маленькі. Я розумію, в державі, можливо, більше немає грошей, але хотілося б більшого.

Хотілося б, щоб у кожному будинку був газ. Щоб людина, приходячи з роботи чи йдучи на неї, не думала про те, що йому треба топити піч, закладати дрова чи засипати вугілля, що вдома залишилися діти і, не дай Боже, ця пічка згасне. Ми знаємо, скільки було нещасних випадків. І, тим більше, невідомо, чим нині дорожче опалювати.

- Загальні враження від сьогоднішньої поїздки. Основні проблеми (крім газифікації), які є в районі, і яким чином облрада допомагатиме в їх вирішенні?

Я вже казав, що одна з головних проблем – в нас не використовується земля. Земля має надаватися людям. Ми будемо добиватися того, щоб чиновники, які перешкоджають виділенню землі (байдуже під що – хлібозавод, швейну фабрику, магазин, будівництво, виробництво сільгосппродукції), – каралися, з ними потрібно вести цю саму жорстку боротьбу. Земля має віддаватися людям – її істинним господарям.

Основний висновок, який я сьогодні зробив, під час відвідання району з цього приводу (до мене зверталися люди) - зону водосховища потрібно робити заказником. Ми вивчимо юридичний бік питання.

Люди просять, щоб тут був заказник, ландшафтний парк. Кажуть, що приїжджають якісь київські фірми, закидають сітки, виловлюють рибу, знищують природу. Бюджети не поповнюються, люди страждають. Багатство належить людям, які живуть на цій землі.

- А санаторій «Чайка», він не має стосунку ні до Борівського району, ні до Харкова взагалі. Яким чином все це відбувається, і як ви на це дивитесь?

На це я дивлюся дуже просто: половина Нью-Йорка належить японцям. І від цього Нью-Йорк не став гірше як місто. Ялта і Крим стосунку не мають до Харківської області, але, тим не менше, ми туди із задоволенням їздимо відпочивати. Я був б радий, якби усе водоймище було у базах відпочинку, і байдуже, хто до них мав би ставлення. Щоб тут відпочивали люди, бачили, який у нас чудовий край, платили б податки, а для місцевого населення були б створені робочі місця, культурні заклади. І все це має проходити упорядочено, з дотриманням усіх норм – від санітарних до пожежних і екологічних.

- На Петра і Павла завжди була традиція починати жнива. Наскільки область готова до них, і конкретно, Борівський район?

Я б вже не ставив питання, чи готова область. Ми давно відійшли від централізації. Сьогодні ми відвідали місцеві сільськогосподарські підприємства. Там чудові керівники, вони просять одного: щоб їх не обманювали, коли закуповують зерно, не занижували ціну. Щоб в державі працював нормальний інститут цін. І це не тільки при закупівлі зерна. Передусім, при закупівлі цукрових буряків.

Друге, що просять люди: сьогодні ціни на молоко, практично, нижче ціни на воду. Такого не може бути. Тому, насамперед, має втрутитися держава, бо повноважень обласної ради для цього недостатньо.

- Ви вже вирішили, в який наступний район ви поїдете?

Я вирішив, що на початку вересня проведу в Куп’янську прийом з особистих питань - для жителів Куп’янського, Борівського, Шевченківського, Дворічанського районів. Але який наступний район я буду відвідувати, ще не вирішив.

- До чого нам готуватися?

Однозначно, треба готуватися до цікавого.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я