Інтерв’ю голови Харківської обласної ради В. Салигіна представникам ЗМІ по закінченні особистого прийому громадян, 11.07.2006

- Люди приходять до вас зі своїми проблемами. Це досить складно емоційно. Які відчуття у Вас?

На жаль, певною мірою почуваєшся спустошеним. Тому, що ти не всесильний, а хотілося б зробити неможливе. Я намагаюся робити максимум – те, що у моїй компетенції як голови обласної ради. Допомагати людям – найвищий закон і найвище покликання для мене. Кожен прийом з особистих питань – складний процес, і я до нього готуюся морально і психологічно. Я звертаюся до всіх тих, кого знаю чи знав на якихось життєвих етапах, щоб допомогти людям.

Такі прийоми я робитиму постійно, буду максимально допомагати людям. А якщо мені щось все ж не вдасться, нехай люди мене не засуджують. Часто, на жаль, люди приходять із питаннями, які не входять до компетенції обласної ради. Наприклад, квартирні питання в місті Харкові. Ми ні яким чином не впливаємо тут – для цього є міськрада, мер Харкова. У крайньому разі намагаюся хоч добрим словом підтримати людину, що прийшла на прийом. Деякі з них кажуть, що це остання інстанція, в яку вони вірять. Після цих слів просто не маєш права бути бездіяльним. Напевно, вища ступінь щастя людини – це коли йому довіряють.

- Який вихід Ви бачите в питанні газифікації сіл, жителі яких до Вас сьогодні зверталися?

Вихід дуже простий. Ті, хто торгують газом і хочуть бути присутніми на цьому ринку, повинні займатися газифікацією. Я ще сьогодні не повністю уявляю розв’язання цієї проблеми, хоча два скликання працював у Верховній Раді в паливно-енергетичному комітеті. У нас сьогодні монополія на газ. Моя думка: потрібно будувати цьому ринку альтернативу – щоб зруйнувати монополізм, щоб була конкуренція. І це завдання тих, хто продає газ – надати його своєму покупцю. Я вже казав відвідувачам: ми ж не будуємо самі собі супермаркети, щоб завтра ходити туди купувати крупу, хліб чи воду. Чому це має бути турбота людей? Адже люди сьогодні не проводять собі лінію електропередач, щоб купувати електроенергію. Їм проводить її «Харківобленерго», якщо вони хочуть енергію продавати й отримувати від населення платежі. А тут чомусь працює принцип «побудуй сам»: побудуй газопровід, протягни по вулиці, я тобі дам газ, ти мені дай за нього передоплату, я на тобі буду заробляти, і цим тебе ощасливлю. Цей підхід неправильний.

- Ви говорили, що люди звертаються часто з питань, які знаходяться не в Вашої компетенції. Як в цих випадках ви поступатимете?

Буду тримати на контролі в рамках тих повноважень, які є в обласної ради. Буду звертатися до народних депутатів від Партії регіонів, від інших партій. Неважливо, входять вони чи ні до коаліції, які створюються чи будуть створені у Верховній Раді. Одним словом, потрібно допомагати. Знаєте, мені подобається приказка: «Той, хто не хоче виконувати – шукає причини, хто хоче – шукає можливості». Завжди потрібно шукати можливості, щоб допомогти людям.

- Ви відслідковуєте, як сповнюються Ваші доручення. Наприклад, вирішується чи питання з школою в селі Рокитне?

Це доручення виконується. На місце виїжджала комісія. Тут дуже складне запитання, оскільки тепер неможливо знайти винних, тих, хто розібрав школу і здійснив цей злочин. Питання, які відразу вдається вирішити, я собі позначаю: питання вирішено. А є дуже складні. Ми, звісно ж, відповідаємо людям в встановлені законодавством терміни про ті заходи, про ті дії, які ми робимо. Але, на жаль, у багатьох випадках нам не вдається у найкоротші терміни вирішити питання. Люди сюди йдуть зі справді складними питаннями.

Є з цього приводу анекдот: Стоять два товариша і розмовляють між собою. Один каже: - А чому ти стоїш і нічого не робиш, лише куриш? Інший відповідає: -А сенс? - Ну, питання ж потрібно вирішувати. - 90% питань вирішуються по собі. - А інші 10 відсотків? - А 10% - це нерозв’язані питання.

Отож, сюди люди йдуть з десятьма відсотками нерозв’язних і тупикових питань.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я