На Куп’янщині розпочав свою діяльність Молодіжний трудовий загін – ініціатива для забезпечення вторинної зайнятості молоді у вільний від навчання час. 

У травні 2020 року Управління культури, молоді та спорту Куп’янської міської ради провело серед бажаючих працювати влітку конкурсний відбір. Хлопці та дівчата віком від 14 до 18 років мали подати заяви на участь у конкурсному відборі. А далі – написати проєкти на одну із запропонованих тем. Серед них – національно-патріотичне виховання, популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя, розвиток неформальної освіти, підтримка молоді з групи ризику і з числа внутрішньо переміщених осіб, а також працевлаштування молоді. 

11 червня конкурсна комісія з дев’яти членів представників установ та організацій міста розглянула всі проєкти та згодом оприлюднила імена 15 переможців.

Наразі 12 хлопців та дівчат почали працювати у комунальному підприємстві «Комунальник» Куп’янської міської ради. Ще троє – в територіальному центрі соціального обслуговування міськради. 

У перші ж дні роботи підлітки під керівництвом Управління житлово-комунального господарства та КП «Комунальник» пофарбували у парку ім. Л. Макієвської лавочки та впорядкували Центральний міський пляж. 

«Вирішив спробувати себе в роботі в молодіжному трудовому загоні, — розповідає один з учасників трудового загону Кирило Тітов, який наразі працює в КП «Комунальник», – Написав проєкт, посів шосте місце. І мене запросили працювати помічником.У перший день, наприклад, ми фарбували лавочки. А взагалі займаємося прибиранням території». 

Кирило вважає, що для здоров’я молоді потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, активно займатися спортом, грати в рухливі ігри. Саме тому в своєму проєкті він запропонував реконструювати відкриту спортивну площадку на діючому стадіоні Цукрозаводу. 

Троє учасників Молодіжного трудового загону, які були працевлаштовані до Територіального центру соціального обслуговування, відтепер допомагають людям похилого віку. Під час роботи вони вже встигли зрозуміти, що прості для нас речі у житті людей «поважного» віку потребують постійної сторонньої підтримки. 

«Час та увага – одні з найголовніших речей, потрібних бабусям і дідусям! А допомога в хатніх справах — посильний вклад кожного з нас», – стверджує 

Міська влада Куп’янська задоволена успіхами молодих працівників, які роблять місто більш комфортним та презентабельним. Очільник міста Валерій Говоров завітав до підлітків під час їхнього робочого дня у парку ім. Л. Макієвської та привітав їх із початком роботи трудового загону. 

«Ми відродили традицію, коли небайдужа молодь залучалась для того, щоб поліпшити місто. І при цьому створюємо нові робочі місця, – пояснює Валерій Говоров. Я дуже радий бачити ініціативну молодь, в руках якої майбутнє нашого міста і нашої країни. Радісно бачити їхні позитивні емоції й причетність до поліпшень в місті. Ми розуміємо, що люди, які своїми руками пофарбували лавочку, прибрали якусь територію, вже не будуть шкодити це майно або просто кидати сміття на вулицях. Ця моральна складова дуже важлива для нас». 

Окрім покращень, які хлопці та дівчата роблять для свого міста, вони мають можливість заробити свої перші гроші. Підлітки працюють у відповідності до вимог трудового законодавства з урахуванням норм застосування праці осіб молодіжного віку до 18 років. Хлопці та дівчата пройшли процедуру офіційного працевлаштування, медичний огляд. Крім того, отримали спеціальний одяг. 

Увесь цей місяць у молодіжному трудовому загоні підлітки будуть допомагати людям похилого віку, проводити роботи з санітарної очистки парків і скверів, фарбувати лавочки, дитячі та спортивні майданчиків й активно займатися благоустроєм рідного міста. 

1
2
3
4
5
6
7

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я