Сьогодні, 2 листопада, за участі депутата Харківської обласної ради В’ячеслава Чигрінова у музеї села Кислівка Куп’янського району відбулись урочистості з нагоди вшанування пам’яті Героя Радянського Союзу, почесного громадянина міста Куп’янськ Марії Шкарлетової, під час яких було відкрито погруддя уславленої землячки.

Уроджениця Кислівки гвардії старший сержант, санінструктор Марія Шкарлетова разом зі своїм 170-м гвардійським стрілецьким полком пройшла героїчний бойовий шлях, особливо відзначившись у тяжких боях за визволення України, врятувала життя сотням бійців. Після війни закінчила Куп’янське медичне училище (нині медичний коледж ім. Марії Шкарлетової), довгі роки працювала в Куп’янській районній лікарні. Серед бойових та трудових нагород Марії Шкарлетової є також найвища та найбільш престижна нагорода медичних сестер у світі — медаль Міжнародного комітету Червоного Хреста імені Флоренс Найтінгел, яка вручається за виняткове милосердя, мужність та самовідданість при догляді за пораненими, хворими, інвалідами чи постраждалими від лиха. Пішла з життя Марія Савеліївна у 2003 році, 2 листопада, який для земляків став днем її пам’яті.

Цьогоріч пам’ятні заходи, в яких взяли участь мешканці Кислівки та чисельні гості, зокрема, ветерани селища Ківшарівка, в тому числі учасники хору «Ветеран» Ківшарівської філії територіального центру соціального обслуговування, пройшли особливо тепло та урочисто.

«Мені як залізничнику приємно, що до війни свою трудову діяльність Марія Савеліївна розпочинала у Куп’янському відділені залізниці, — зазначив В’ячеслав Чигрінов. — Тому, напевно, не випадково саме залізничники під керівництвом Героя України, народного депутата 7 і 8 скликань Віктора Миколайовича Остапчука у 2013 році подарували друге життя музею села Кислівка, який був створений свого часу за ініціативою Марії Шкарлетової. Звичайно, сьогодні мені приємно відкривати скульптуру уславленої героїні, якою пишається і Кислівка, і вся Куп’янщина. Виготовив погруддя за ініціативою ветеранів селища Ківшарівка Заслужений діяч мистецтв України Олександр Миколайович Рідний, який останніми роками створив чимало пам’ятників та скульптур для Куп’янщини, зокрема, погруддя В.І. Кошелєва в Ківшарівці.

Дату нашого заходу вважаю певною мірою символічною, адже саме в ці дні відзначається 75-річчя визволення від фашистських загарбників України, за яку героїчно воювала Марія Шкарлетова, в також професійне свято працівників соціальної сфери, яка була частиною діяльності Марії Савеліївни, — наголосив В’ячеслав Васильович. — Наразі в соціальній сфері міста Куп'янська та Куп'янського регіону працює майже 400 осіб, які допомагають літнім та нужденним людям. Взірцем милосердя та самовідданості для багатьох з них є Марія Шкарлетова».

З нагоди Дня працівника соціальної сфери, який відзначається в Україні з 1999 року, за дорученням голови Харківської обласної ради Сергія Чернова В’ячеслав Чигрінов вручив Почесні грамоти обласної ради вокальному колективу «Ветеран» філії територіального центру соціального обслуговування селища Ківшарівка та завідувачій Кислівським відділенням стаціонарного догляду одиноких і непрацездатних громадян для постійного проживання Людмилі Миколаївні Літвіновій. А співучі ківшарівські ветерани після екскурсії музеєм подарували всім присутнім чудовий концерт.

кисловка5
кисловка_10
кисловка3
кисловка8

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я