У Валківському районі урочисто відкрито ще два міні-проекти - переможці обласного конкурсу «Разом у майбутнє - 2018».


У Ков’язькій селищній громаді за участю керівників району, депутатів місцевої, районної та обласної рад, представників ініціативної групи – членів батьківської ради місцевого ДНЗ «Ромашка», учнів та педагогів Ков’язького НВК, керівника та наукових співробітників Валківського краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоді відкриття чергового успішно реалізованого у цьому році на Валківщині міні-проекту «Печерний скит у Ков’ягах - унікальна пам’ятка історії християнства на Слобожанщині».

Завдяки ініціативній групі – батьківській раді Ков’язького ДНЗ «Ромашка», яка розробила та подала проектну заявку на конкурс в номінації «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму», перемозі проекту в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та впровадженню запланованих заходів зроблено перший крок до збереження унікального об’єкту культурної спадщини. За кошти, передбачені проектом, упорядковано територію навколо скиту та обладнано металеву огорожу, встановлено критий павільйон з фотогалереєю світлин із середини скиту, обладнано накриття, східці та двері для збереження об’єкту.

Загальний бюджет проекту – 190 тис. грн., з яких: 95 тис. грн. – внесок обласного бюджету;– 85 тис. 500 грн. – фінансування з селищного бюджету і 9 тис. 500 грн. – кошти, внесені конкурсантом (батьківською радою).  

Голова районної ради Віталій Оноша привітав присутніх з успішним впровадженням проекту, який сприятиме збереженню Печерного Християнського скиту - унікальної пам’ятки історії християнства на Слобожанщині, що, в свою чергу, сприятиме розвитку туризму у Валківському районі. Подякував батьківській раді навчального закладу за проявлену ініціативу та фінансову підтримку і закликав готувати нові проекти, адже завдяки обласному конкурсу з успіхом можна залучати чималі кошти для вирішення місцевих проблем, яких немало у будь-якої сільської, селищної громади. Також голова ради подякував обласній раді в особі Сергія Чернова за проведення в Харківському регіоні конкурсу «Разом у майбутнє», який не тільки залучає інвестиції в місцеву інфраструктуру, а і об’єднує громади для вирішення питань і проблем місцевого значення.

Сертифікат, який засвідчує успішну реалізацію міні-проекту, голові батьківської ради Анастасії Северіновій за дорученням Конкурсного комітету обласної ради та його голови Сергія Чернова вручив депутат Харківської обласної ради, член конкурсного комітету Едуард Юрченко.

Головою батьківської ради крім слів подяки було вручено почесним гостям сувеніри, виготовлені вихованцями місцевого дошкільного навчального закладу, що стало доказом потрібності даного проекту для майбутніх поколінь.

Цього ж дня у Минківській філії Валківського ліцею імені Олександра Масельського відбулося урочисте відкриття міні-проекту «Забезпечення харчування учнів - основа здоров'я дітей та ознака нової української школи», який став одним з проектів-переможців цьогорічного обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» у номінації «Добробут та розвиток громад» та вирішив задавнену проблему щодо забезпечення харчування учнів у шкільній їдальні. Саме реалізація цього проекту створила якісні умови та відкрила нові перспективи для розвитку освітнього закладу, територіальної громади та формування здорового і щасливого майбутнього покоління.

На запрошення батьківської ради у святкових заходах взяли участь голова районної ради Віталій Оноша та його заступник Юрій Яцина, заступники голови райдержадміністрації Наталія Осадча та Оксана Степанова, сільський голова Наталія Михайлицька, депутат обласної ради Едуард Юрченко, представник відділу освіти РДА Наталія Трусова, директор Валківського ліцею ім. О. Масельського Віра Грєхова, депутат районної ради Микола Лісовин.

В рамках реалізації міні-проекту «Забезпечення харчування учнів - основа здоров'я дітей та ознака нової української школи» проведено капітальний ремонт приміщення та відкрито шкільну їдальню, якої до цього часу на території школи не було. Для цього придбано і встановлено необхідні комунікації та обладнання. Завдячуючи впровадженню проекту здійснилася мрія минківських школярів та їх батьків і відтепер учні місцевого навчального закладу забезпечені якісним гарячим харчуванням.

Учнівський та педагогічний загал філії вітав голова районної ради Віталій Оноша, який від себе особисто та від депутатського корпусу районної ради висловив вдячність ініціаторам проекту, місцевій владі та партнерам, які долучилися до реалізації ідеї, за вкрай важливу ініціативу та дольову участь у співфінансуванні проекту, який стане запорукою зростання здорового покоління.

Загальний бюджет проекту – 280 тис.грн. З них 50% становить фінансування з обласного бюджету (140 тис.грн.), 45% - з бюджету сільської ради (126 тис. грн. та 14 тис. грн.  – залучені кошти громади (кошти батьківської ради Минківської філії Валківського ліцею імені Олександра Масельського).


Почесну місію перерізати червону стрічку виконали голова районної ради Віталій Оноша та депутат обласної ради, член Конкурсного комітету обласного конкурсу «Разом в майбутнє» Едуард Юрченко.

Сертифікат, який засвідчує успішну реалізацію міні-проекту, завідувачу Минківської філії Валківського ліцею ім. О. Масельського Ніні Курильчик вручив депутат Харківської обласної ради Едуард Юрченко.

Директор Валківського ліцею ім. О. Масельського Віра Грєхова щиро дякувала всім, завдяки чиєї небайдужості та особистої участі стала можливою реалізація цього проекту, а особливі слова подяки – сільському голові та керівнику філії.

Презентації цих двох успішно реалізованих міні-проектів пройшли на високому організаційно-змістовному рівні, стали центром і яскравою подією культурно-освітнього значення населених пунктів, за масової участі учасників навчально-виховного процесу, мешканців громад та чудової підготовленої учнями концертної програми. Дійсно розуміємо, що реалізація міні-проектів сприятиме збереженню для наступних поколінь пам’ятки історії християнства - унікального об’єкту культурної спадщини Слобожанщини у селищі Ков’яги та суттєво покращила умови для здійснення навчально-виховного процесу нової української школи у Минківській сільській громаді, а значить внесла вагомий внесок у розвиток громад, торуючи шлях від історичного минулого до щасливого майбуття України.

IMG_0036
IMG_0081
IMG_0058
IMG_0127

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я