У п’ятницю на площі в селищі Печеніги дружна печенізька родина проводжала зиму та весело святкувала Масляну. Це свято вже стало доброю традицією для  району.

Захід відбувся за підтримки голови районної ради Лариси Ярової, першого заступника голови районної державної адміністрації Михайла Никитченка, Печенізького селищного голови Юрія Мариненка. До святкування разом з печенізькою родиною долучився народний депутат України Дмитро Шенцев.

Звертаючись до громади, голова районної ради відзначила, що в православному календарі нинішній день має особливе значення. Він називається Прощена неділя або Проща. - За звичаєм саме зараз час попросити у всіх родичів, близьких, сусідів, колег пробачення за всі скоєні образи і водночас вибачити всім їхні провини. В народі це радісне свято пов’язане з гуляннями, іграми, жартами. Кулінарний символ Масляної – гарячі й рум’яні млинці з різними смачними наповненнями, якими сьогодні ми пригощаємо усіх бажаючих. Нехай усе життя вас оточує любов – така ж солодка, як найсмачніший мед, і така ж гаряча, як масляничне багаття! – привітала щирими словами мешканців та гостей Печеніжчини голова райради.

Цього дня чого тільки не було на святі: пісні співали, танцювали, гуморесками смішили. Вже з 13 години можна було оцінити конкурсні роботи, представлені підприємствами, установами, організаціями селища.

Печенізькі колективи презентували власноруч виготовлені сувеніри, випічку та страви української кухні: налисники, вареники, пиріжки, іншу смакоту. Конкурсною комісією було здійснено огляд та куштування масляних страв і визначено переможців, яких було відзначено цінними подарунками. За результатами конкурсу переможцями стали: 3 місце –  колектив управління державної казначейської служби, 2 місце – колектив управління соціального захисту населення, 1 місце – колектив районної державної адміністрації. Колектив районної ради відзначено в номінації «Найкраща презентація», колектив фінансового управління – в номінації «Найширший асортимент»

Учасники свята із радістю активно брали участь у веселих забавах. Двобій подушками на колоді, перетягування канату, конкурс гирьовиків, лазіння на стовп за подарунками – ці та інші веселі й цікаві забави були родзинкою смачного свята. Особливий подарунок, моторолер, від імені депутата обласної ради, голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної було вручено найспритнішому підкорювачу височенного стовпа, печеніжцю Максиму Карпенку.  

Дітлахи залюбки веселилися, спускаючись зі снігової гірки, граючи й танцюючи. А вже опісля забав і до столу можна. Всіх охочих на святі частували смачним бульйоном, пловом, гарячим чаєм, бубликами та млинцями.

Завершилися народні гуляння обрядовим вогнищем, на якому було спалено опудало Марени, що символізує зиму та всі проблеми й негаразди.

DSCN9687
DSCN0156
DSCN9643
DSCN9785
DSCN0266
DSCN9587
DSCN9616
DSCN9846
DSCN9968
DSCN9982
DSCN9995
DSCN0017
DSCN0030
DSCN0148

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я