В рамках фестивалю польської культури, 16 листопада два сусідніх райони, Печенізький та Чугуївський, приймали делегацію Республіки Польща, яку очолили Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові пан Януш Яблонський та президент товариства польської культури в Харкові пані Юзефа Чернієнко. Голова районної ради Лариса Ярова разом з колективами відділу культури і туризму та відділу освіти гостинно приймали поважних гостей з Республіки Польща та з Чугуївського району.

Гостям було представлено експозицію районного Краєзнавчого музею ім.Т.А.Суліми, присвячену творчості всесвітньо відомого польського художника Генріха Семирадського. Як відзначили організатори, постать Семирадського, який народився в селищі Печеніги, а останні дні життя провів у Польщі, поєднує дві культури – українську та польську. Двадцять років творчості художника на Харківщині називають «сонячною ідилією», і його твори цього періоду свідчать про глибинні зв'язки з українською землею, де він з'явився на світ.

У стінах Печенізької загальноосвітньої школи, яка носить ім’я Генріха Семирадського, польські дипломати ознайомились із художньою виставкою малюнків учнів школи та майстер-класами різних видів творчості, які провели керівники гуртків Печенізького центру дитячої та юнацької творчості. Талановиті діти вручили почесним гостям виготовлені власноруч сувеніри - ляльки-мотанки.

Поляки  вшанували пам'ять Генріха Семирадського покладанням квітів до його пам’ятника, який було зведено в Печенігах у 2002 році та який досі вважається єдиним у світі.

Подальше спілкування українсько-польського товариства відбулося на території Чугуївського району, де відбувся ряд заходів, серед яких – церемонія нагородження Генеральним Консулом Республіки Польща у Харкові паном Янушом Яблонським художників-номінантів Печенізького та Чугуївського районів. Творчі особистості з Печеніжчини  Микола Корнейко, Анатолій Сурков та Світлана Баранченко були представлені для нагородження за особистий внесок у формування та збереження мистецьких традицій, популяризацію історико-культурної спадщини.

Під час зустрічі було також окреслено шляхи подальшої співпраці між Генеральним консульством Республіки Польща в Харкові та Печенізьким і Чугуївським районами.

DSCN4658
DSCN4958
DSCN46941
DSCN4693
DSCN4698
DSCN4729
DSCN4733
DSCN4748
DSCN4751
DSCN4777
DSCN4786
DSCN4810
DSCN4816
DSCN4818
DSCN4825
DSCN4829
DSCN4835
DSCN4860
DSCN4864
DSCN4903
DSCN4919
DSCN4921
DSCN4922
DSCN4944

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я