В селі Піски-Радьківські Борівського району відбулося свято з нагоди завершення газифікації.

Піски-Радьківські – велике село на березі Червонооскільського водосховища. Свого часу тут було багато підприємств агропромислового комплексу, а за кількістю мешканців село конкурувало з райцентром. Ще в 30-х роках минулого століття тут була побудована перша гілка водогону, а в повоєнні роки воду провели по всьому селу. Але, на жаль, кілька десятиліть Піски-Радьківські залишалися єдиним негазифікованим селом Борівського району.

«Ми давно мріяли про газифікацію, – розповідає Піско-Радьківський сільський голова Віра Соловйова. – Першу половину села вдалося перевести на газ в 2012 році. А питання з другою половиною села «зависло»... Ми вже втратили будь-яку надію на закінчення газифікації. Тому коли нашій сільраді виділили майже 6,5 млн. грн. субвенції з Державного бюджету на газифікацію другої половини села, а особливо коли до нас зайшла техніка і почалося прокладання труб, – всі відчули справжнє піднесення.

До речі, проектно-кошторисна документація на газифікацію була виконана за власні кошти селян – членів кооперативу. Люди на прикладі сусідів переконалися, як добре мати газ. І хоча сьогодні його ціна зависока, газифікації раді всі: по-перше, площа будинків в нашому селі, в основному, невелика, що дає можливість економити, а по-друге, топити дровами і вугіллям набагато дорожче. На сьогодні до газової мережі підключаються 63 домогосподарства, а в найближчій перспективі – ще понад двісті».

На свято закінчення газифікації прийшло все село. Місцевих мешканців вітали почесні гості: народний депутат України Віктор Остапчук, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань розвитку інфраструктури, транспорту, шляхів та зв’язку В’ячеслав Чигрінов, керівництво району. А ще – вокальний квартет «Гетьман». 

«Завершення газифікації – дійсно свято, яке означає розвиток, – зазначив В’ячеслав Чигрінов. – Адже щоб молодь залишалася в селі, потрібні блага цивілізації».

Під час свята нагороджувалися найбільш активні мешканці села, які допомагали фахівцям будувати газогін довжиною майже 17,5 кілометра. А потім почесні гості побували в домогосподарстві пенсіонерки Катерини Панченко, де загорівся перший «блакитний вогник», і з задоволенням скуштували яєчню, приготовлену господинею на газовій плиті.

IMG_1562
IMG_1801
IMG_1760
IMG_1569
IMG_1862
IMG_2061
IMG_1956
IMG_2004
IMG_2017
IMG_2047

 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я