У селах Шевелівка та Залиман Балаклійського району відбулись зустрічі керівників райдержадміністрації з депутатами сільських рад, членами виконкомів та активом громад. Обговорювали соціально-економічні проблеми і пропозиції щодо перспективного розвитку цих громад. Присутні ознайомились з основними положеннями Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методикою формування спроможних територіальних громад.

Як зазначив в ході зустрічей голова райдержадміністрації, депутат районної ради Степан Масельський, реформа передбачає максимальну передачу повноважень в громади, щоб земельними відносинами займалась сільрада, щоб кошти залишались на місцях, щоб мешканці більшу частину питань вирішували, не їдучи за 40-50 км до районного центру.

На сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх розв’язувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також через брак кадрів відповідної кваліфікації. Тому значна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином: не утримуються приміщення шкіл і лікарень та інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.

Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, можливістю вирішення питань місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад значними ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я