Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada-kharkiv.gov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
25 вересня 2020

Обласна рада готує ребрендінг конкурсу мініпроєктів

Відбулося засідання постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Серед питань порядку денного – проєкти рішень, якими передбачається внесення змін до комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2017-2021 роки» та запровадження обласного конкурсу проєктів «Ефективна медицина в громаді».

За словами доповідачки з цих питань Олени Кулик, начальниці управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради, настав час вносити зміни у чинний конкурс мініпроєктів і, відповідно, до програми розвитку місцевого самоврядування, а також необхідно запроваджувати новий конкурс, з ухилом на оновлення медицини, що для сільської місцевості сьогодні має першочергове значення:

«Процес об'єднання громад завершився, всі ОТГ перейдуть на прямі бюджетні відносини з державою, у них будуть запроваджені громадські бюджети участі, своєрідні мініпроєкти. Тому наш конкурс починає укрупнюватися, тобто тепер це будуть не мініпроєкти, а проєкти місцевого й регіонального розвитку, які тісно пов'язані з планом реалізації стратегії Харківської області. Таким чином ми виходимо на новий рівень».

Конкурс «Разом у майбутнє» проіснував дев'ять років на базовому рівні, говорить Олена Кулик. Це були мініпроєкти спрямовані на реалізацію власне ініціатив громад. Тож сьогодні громади, вже маючи досвід з підготовки і реалізації мініпроєктів, самостійно засновують подібні конкурси. Тому, щоб уникнути дублювання, наш конкурс вийде на новий рівень, дещо змінивши акценти.

За словами начальниці управління, проєкти регіонального розвитку пов'язані з реалізацією стратегії розвитку області, належатимуть до двох категорій: перша – співробітництво територіальних громад, що вже два роки успішно працює в межах конкурсу, друга – категорія громадських ініціатив, де організаторами виступатимуть громадські організації або спілки.

Цей оновлений конкурс, наголошує Олена Кулик, буде спрямований на розвиток регіону, зміцнення його спроможності, поліпшення інвестиційної привабливості та загалом на посилення іміджевої складової Харківщини. Зміни до положення про конкурс, у разі ухвалення депутатами, діятимуть з 1 січня 2021 року.

Крім того, зазначила начальниця управління, наступного року в регіоні завершується реалізація крупного європейського гранту «Ефективна медицина в громаді», де обласна рада виступає партнером і координатором. За 30 місяців амбулаторії і центри первинної медико-санітарної допомоги в районах значно поліпшили свою матеріальну базу, здобули навики стратегічного планування. Але простір для вдосконалення медичного обслуговування на селі – величезний.

«Тому облрада в рамках програми розвитку місцевого самоврядування планує запровадити обласний конкурс проєктів «Ефективна медицина в громаді», - повідомила Олена Кулик. – Сьогодні від нас потрібно багато зусиль і хороше фінансування для купівлі сучасного і якісного обладнання, особливо діагностичного і лабораторного. Співфінансування проєктів буде складати 30% на 70%. Тобто 30% – це вклад громад, які виступатимуть засновниками своїх медичних установ (їх окрема відповідальність - ремонт приміщень), а 70% – кошти обласного бюджету, за які буде укомплектовуватися медустанова».

Депутати профільної постійної комісії підтримали проєкти рішень обласної ради та рекомендували до розгляду у сесійній залі.

Обласна рада готує ребрендінг конкурсу мініпроєктів