Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada.kharkov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
25 березня 2017

Сергій Чернов: Доходи місцевих бюджетів Харківщини за два роки зросли у півтора рази – на 3,5 мільярдів гривень

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, аналізуючи стан справ у місцевих бюджетах регіону, розповів про динаміку їх зростання, що є наслідком фінансової децентралізації.

«У питанні наповнення місцевих бюджетів наріжним каменем є фінансова децентралізація, яка позитивно позначилась на бюджетних показниках 2015-2016 років. Суттєво зросли доходи бюджетів місцевого самоврядування за рахунок введення нових податків на майно, акцизного податку та збільшення ставок податків», - говорить голова облради.

За його словами, «доходи загального фонду місцевих бюджетів області за два роки зросли в півтора рази або в абсолютній сумі близько 3,5 млрд грн. (У в 2015 році – 7,9 млрд. грн., 2016 рік – 10 мдрд грн). Загальний обсяг фінансових ресурсів місцевих бюджетів області за 2016 рік склав майже 23 млрд. грн., зростання фінансового ресурсу відбулося за рахунок надходження доходів.

Необхідно відмітити, що у 2016 році на території Харківської області мобілізовано доходів до всіх рівнів бюджетів 58,7 млр. грн. З яких зараховано до місцевих бюджетів області по загальному і спеціальному фонду 11.3 млрд. грн., а з урахуванням трансфертів з державного бюджету 22. 9 млрд грн. Загальний відсоток фінансового ресурсу області складає 39%, та 61% зараховується Державному бюджету».

Також голова Харківської обласної ради Сергій Чернов акцентував увагу на податковій політиці, яка впливатиме, як на бюджетне наповнення, так і на заходи з поліпшення загального добробуту:

«Питання збільшення відсотку доходів, що зараховуються до місцевих бюджетів частково вирішиться в 2017 році внесеними змінами до Бюджетного кодексу України та зарахування до спеціальних фондів обласних бюджетів 50% перевиконання щомісячних показників надходжень митних платежів на відповідній території та подальшим спрямуванням цих коштів на реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування.

Фактором, який зменшить фінансовий ресурс органів місцевого самоврядування стало те, що не вдалося відстояти питання зарахування починаючи з 2017 року 14 відсотків єдиного податку платників 4 групи (сільгоспвиробників), які зараховуються до Державного бюджету відповідно до Закону про Державний бюджет на 2017 рік».

«Позитивним аспектом, - зазначає Сергій Чернов, - є прийняття Парламентом змін до Бюджетного кодексу України в частині зарахування 5 відсотків рентної плати за користування для видобування нафти, природного газу і газового конденсату до місцевих бюджетів. На чому давно наполягали обласна асоціація місцевого самоврядування та Українська асоціація районних та обласних рад. Закон набуває чинності з 1 січня 2018 року. В 2016 році видобувні підприємства області сплатили до Державного бюджету 15.8 млрд. рентних платежів. При збереженні цього показника на 2017 рік до місцевих бюджетів області буде зараховано 790 млн. грн. додаткових доходів».

Сергій Чернов: Доходи місцевих бюджетів Харківщини за два роки зросли у півтора рази – на 3,5 мільярдів гривень