Господин министр, какой, по Вашему мнению, дальнейший ход развития событий после утвержденного сегодня областным советом решения?

Олег Проскуряков: Сегодня парафирован проект соглашения, который будет рассмотрен на заседании КМУ, где будет утвержден окончательный вариант. В конце января будет подписано соглашение между правительством Украины и инвесторами – «Шелл» и «Недра Юзовская». 

После этого начнется составление технического задания, разработка геологического задания. В эти процессы будут активно включаться органы местного самоуправления, общественность, экологические организации, как общественные, так и государственные. Проект будет проходить все согласования и экспертизы. И только потом начнется разведывательное бурение.

Первый этап геологического изучения займет 5-6 лет, минимальный объём инвестиций 410 млн долларов, будет пробурено не менее 15 разведывательных скважин. 
Не менее 80 процентов закупок, работ, услуг, товаров, всего, что связано с производством, по договору, должно быть украинского производства.

До недавньої пори тривала дискусія з компанією «Шелл» з приводу її небажання використовувати труби українського виробництва. Чи досягнута домовленість про їх використання?

Олег Проскуряков: Да, на сегодняшний день существует договоренность об использовании труб украинского производства при условии, что их качество будет соответствовать требованиям. Такое качество есть, трубы уже используются в бурении. Вопрос в том, что производитель должен быть готов к большим объемам, которые потребуются на этапе коммерческого бурения. Максимальный процент труб отечественного производства используется как для бурения, так и строительства магистральных и местных газопроводов. 

Чи є в Харківській області проблеми з питною водою, бо деякі екологічні активісти запевняють, що використання технології гідророзриву погіршує ситуацію з питною водою?

Сергій Чернов: Харківська область дійсно відноситься до областей з обмеженою кількістю питною води. Є окремі території, в яких ми реалізуємо державну програму «Питна вода». Кошти з місцевого бюджету виділяються на покращення водопостачання в окремих степових районах і маленьких населених пунктах. 

Ніякої загрози технологія гідророзриву для якості та кількості питної води не несе. Про це говорили сьогодні фахівці, зокрема, директор Харківського інституту екології, який досконало вивчив світовий досвід використання нетрадиційних методів видобутку вуглеводнів. 

Крім того, ми домовились з міністром про те, що усі наглядові та громадські органи, що створюватимуться впродовж реалізації проекту, будуть обов’язково включати представників Харківської області для того, щоб забезпечити відкритість. Люди мають знати, на якій стадії реалізації перебуває проект. 

Оппозиционные депутаты говорили, что проекта соглашения с «Шелл» они не видели. Как и в каком виде они могли ознакомиться с документом, в электронном или печатном виде? 

Сергій Чернов:  Цей проект рішення був розглянутий профільною комісією обласної ради та рекомендований до розгляду на пленарному засіданні. В ході зустрічі з керівниками фракцій було запропоновано для ознайомлення роздрукований проект обсягом понад 700 сторінок та в електронну вигляді. Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з матеріалами. Крім того, за сприяння фахівців Міністерства екології та природних ресурсів підготовлено стислий матеріал. Підкреслюю, мова не йде про видобуток газу, обговорюються умови співпраці.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я