Про це стало відомо під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, що відбулося сьогодні у Будинку рад за участю першого заступника голови Харківської обласної ради Віктора Коваленка.

Так, депутати ухвалили винесення на пленарне засідання сесії Харківської обласної ради питання про створення ентомологічного заказника місцевого значення «Малорогозянський».   

Як зазначають у Департаменті екології та природних ресурсів, створення заказника є частиною процесу формування національної екологічної мережі в області та збільшення відсотку заповідності, визначеного для Харківської області Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року.

Територія Заказника, що пропонується для включення до складу природно – заповідного фонду області, представлена рідкісними природними комплексами, має значну природоохоронну цінність для Золочівського району.

На території, орієнтовна площа якої становить 14,1004 га., зберігається фрагмент типових луків з рідкісними видами комах та понад 200 видів рідкісних рослин, занесеними до Європейського Червоного списку, Червоної книги України та Червоного списку Харківської області. Надання природоохоронного статусу цій території забезпечить збереження рідкісних для Харківщини видів комах та рослин.

Гідрологічний заказник місцевого значення «Вітрівський» на території Балаклійського району та ентомологічний заказник місцевого значення «Гаврилівський» на території Борівського району також пропонуються для включення до складу природно-заповідного фонду області.

У ході засідання депутати також  заслухали інформацію щодо використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році.

Згідно з рішенням сесії обласної ради від 30 серпня цього року, було затверджено розподіл коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 90 361,113 тис. грн. Кошти направлено на реконструкцію очисних споруд, каналізаційних колекторів та насосних станцій; на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд; на придбання сміттєвозів та вакуумних машин для міст та районів області.

Зокрема, виділення коштів дало можливість розпочати роботи з реконструкції каналізаційного самопливного колектору по вул. Карла Маркса та Південного колектору у Лозовій,   реконструкції каналізаційних насосних станцій № 2 та № 3 в смт Шевченкове та каналізаційного колектору у Первомайському. Наразі також  розпочаті роботи  з реконструкції каналізаційно-насосної станції по вул. Абрикосовій, 20А у селі Феськи Золочівського району.

 

IMG_0769
IMG_0765
IMG_0764
IMG_0774
IMG_0770
IMG_0771
IMG_0772
IMG_0779
IMG_0781
IMG_0760
IMG_0787
IMG_0790

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я