Другий день форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави», який 25 та 26 жовтня проходить у Краматорську, розпочався з панельної дискусії «Інформаційний простір: суспільне мовлення та мовлення громад».

В обговоренні беруть участь представники Міністерства інформаційної політики України, керівництво ПАТ НСТУ, експерти з питань медіа. В числі учасників також начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Харківської обласної ради Володимир Дягілев та директор красноградського ТРК «Центр» Андрій Копитько.

Як зазначив модератор дискусії Андрій Куликов, мовлення громад не варто ототожнювати із системою суспільного мовлення. «Переважає думка, що мовлення громад має бути продовженням системи суспільного мовлення. Думаю, що це дуже тривожна тенденція, тому що вона стоїть на заваді розвитку третього сектора у мовлені. Себто, є суспільне або державне, є комерційне, а є мовлення громад. Розглядати мовлення громад як мовлення територіальних громад – це дуже й дуже звужувати таке поняття. Тому що саме мовлення громад свого часу починалося не за територіальним принципом. Й починалося воно, наскільки я знаю, у далекій країні Болівії з того, що місцеві шахтарі не мали жодного іншого способу захистити свої права, як тільки створити власне мовлення громад шахтарів», - сказав Андрій Куликов.

Його думку продовжив консультант Ради Європи Павло Новіков. «Можливо краще було б перевести не «мовлення громад», а «мовлення спільнот». Тому що community media, мовлення спільнот, це саме про громадський рух. Це в усьому цивілізованому світі неприбуткові громадські організації, які контролюються своїми спільнотами або громадами, співфінансуються, там де треба, управляються. Власне community media є продовженням громади, а не продовженням системи суспільного мовлення. Community media буде працювати лише тоді, коли воно матиме довіру, а довіру воно буде мати тоді, коли буде мати незалежний контроль», - вважає експерт.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я